Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όποιος βλέπει τα σκοπευτικά στο λειοκανο κατά την σκόπευση πρέπει να το κοιτάξει...
Σκοπευτικά σε λειοκανο πρέπει να έχουν μόνο αυτά που προορίζονται για να ρίχνουν μονοβολα..... Όλα τα υπόλοιπα που ρίχνουν σκάγια και ψήφους δεν χρειάζονται σκοπευτικά (κλισιοσκοπιο και ακίδα). Οι δύο ακίδες χρησιμεύουν μόνο για να δείχνουν ότι έχουμε επωμισει σωστά και βρίσκονται οι δύο ακίδες στην ίδια ευθεία και όχι υπο γωνία μεταξύ τους.....σε βολές με λειοκανο και σκάγια όπως πολύ σωστά είπε ο Alex37..... πρέπει να μην κοιτάμε ακίδα....τα μάτια μας εστιάζουν στο στόχο και η ακίδα φαίνεται θολά για να μας δείχνει το στόμιο της κάνης σε σχέση με τον κινούμενο στόχο.... πουλί ή τριχωτό.... Αν για κάποιο λόγο πρέπει να ρίξουμε σε ακίνητο στόχο και το όπλο μας έχει δύο ακίδες θα πρέπει να ευθυγραμμίζονται μεταξύ τους και ανάλογα τις κλίσεις του κοντακιου να τοποθετηθεί η κορυφή της μπροστά ακίδας στο κέντρο ή στη βάση του στόχου.....
 
Σε τουφέκια που χρησιμοποιούνται κυρίως σε ενστικτωδεις βολές..... μπεκάτσα, περπατητο σε τσίχλες και μπηχτες τουφεκιές χρειάζεται το έντονο στόχαστρο όπως η οπτική ίνα....σε καρτερίσιες τουφεκιές.... Ρουαγιάλ, τραβέρσες και μακρινές τουφεκιές το στόχαστρο πρέπει να είναι μικρό ώστε να μην καλύπτει το στόχο....
 
Σε τουφέκια που χρησιμοποιούνται κυρίως σε ενστικτωδεις βολές..... μπεκάτσα, περπατητο σε τσίχλες και μπηχτες τουφεκιές χρειάζεται το έντονο στόχαστρο όπως η οπτική ίνα....σε καρτερίσιες τουφεκιές.... Ρουαγιάλ, τραβέρσες και μακρινές τουφεκιές το στόχαστρο πρέπει να είναι μικρό ώστε να μην καλύπτει το στόχο....
Αυτο είπα pointerman μουυυυυυυυ..... Για τις μακρινες....που πρέπει υποχρεωτικά να σημαδέψεις ακριβως πανω στο θηραμα... Ευγε...
 
Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!
Άστο όπως είναι .Όταν στις επωμισεις ,το μπρος με το πίσω σχηματίζουν το 8 δείχνει ότι είσαι σωστά και δεν πλαγιαζεις το οπλο.Εδώ άλλοι πάνε και βάζουν δεύτερο σκοπευτικό και εσύ θέλεις να το βγάλεις; Απλώς αγνοησε το.
 
Άστο όπως είναι .Όταν στις επωμισεις ,το μπρος με το πίσω σχηματίζουν το 8 δείχνει ότι είσαι σωστά και δεν πλαγιαζεις το οπλο.Εδώ άλλοι πάνε και βάζουν δεύτερο σκοπευτικό και εσύ θέλεις να το βγάλεις; Απλώς αγνοησε το.
Χαχαχα εχω διαφορετικη φαγούρα από τους αλλους γιαυτο.
Ετσι κιαλλιως δεν μπορώ να το βγάλω, χωρίς να χαλάσω κάτι, όποτε έτσι θα μείνει θέλω δε θέλω.
 
Χαχαχα εχω διαφορετικη φαγούρα από τους αλλους γιαυτο.
Ετσι κιαλλιως δεν μπορώ να το βγάλω, χωρίς να χαλάσω κάτι, όποτε έτσι θα μείνει θέλω δε θέλω.
Άστο μην κάνεις καμία ζημιά, ενός κακού μύρια έπονται.Θα σε πάρει η μπάλα μετά και δεν θα σε νοιάζει γενικώς...
 
Χαχαχα εχω διαφορετικη φαγούρα από τους αλλους γιαυτο.
Ετσι κιαλλιως δεν μπορώ να το βγάλω, χωρίς να χαλάσω κάτι, όποτε έτσι θα μείνει θέλω δε θέλω.
Έτσι και μη δοκιμάσεις θερμοπιστολο όπως αναφέρθηκε και σου γίνει η ρίγα Ες .
 
Άστο μην κάνεις καμία ζημιά, ενός κακού μύρια έπονται.Θα σε πάρει η μπάλα μετά και δεν θα σε νοιάζει γενικώς...
Ναι συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Αφού δεν ξεβιδωνει μένει έτσι…..
Έτσι και μη δοκιμάσεις θερμοπιστολο όπως αναφέρθηκε και σου γίνει η ρίγα Ες .
Ναι φιλε έτσι θα μείνει δεν θα κάνω πείραμα, αν γινόταν να ξεβιδώσει είχε καλώς.
 
Μετάφραση.. Δε σε πιάνω
Τι έχει ❓HAARP έχει ❓

Το ΥΠΕΡ-όπλο HAARP, έχει κατηγορηθεί επανειλημμένα για διάφορες φυσικές καταστροφές, όπως πλημμύρες, τυφώνες, καταιγίδες και σεισμούς. Μερικοί μάλιστα δεν διστάζουν να συνδέουν το HAARP με τον Νικόλα Τέσλα και τις άγνωστες σε εμάς ανακαλύψεις του
 
Τι έχει ❓HAARP έχει ❓

Το ΥΠΕΡ-όπλο HAARP, έχει κατηγορηθεί επανειλημμένα για διάφορες φυσικές καταστροφές, όπως πλημμύρες, τυφώνες, καταιγίδες και σεισμούς. Μερικοί μάλιστα δεν διστάζουν να συνδέουν το HAARP με τον Νικόλα Τέσλα και τις άγνωστες σε εμάς ανακαλύψεις του
Με πέθανες ρε παλαβέ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top