Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βασιλη ποια κατα την εκτιμηση σου θα ηταν η τιμη πωλησης πανω κατω 100ευρω;
Παναγιώτη αν δεν δεις, δεν πιάσεις, δεν λύσεις το όπλο και δεν το τουφεκίσεις δεν μπορείς να ορίσεις τιμή.
Προσωπικά πάνω από χιλιάρικο για πολύ καλά συντηρημένο όπλο δεν θα έδινα.
 
Βασιλη ποια κατα την εκτιμηση σου θα ηταν η τιμη πωλησης πανω κατω 100ευρω;
https://www.kalkantzakos.com/Product/1115/raffaello-supersport,-karampina-benelli
2350€ καινούργια με 10 χρόνια εγγύηση της benelli όχι του Κύργια.

Μεταχειρισμένο όπλο ούτε αγόρασα ποτέ, ούτε πρόκειται να αγοράσω.

ΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑ όμως.
1. Θα έλεγχα αν είναι στραβωμένη η κάνη ή αν στραβοτουφεκάει
2. Θα έλεγχα αν το όπλο ταιριάζει πάνω μου με τις κλίσεις που έχει
3. Οποιαδήποτε επέμβαση στο όπλο ή στην κάνη θα με απέτρεπε να το αγοράσω.
4. Δοκιμές με τουλάχιστον 100 φυσίγγια διαφόρων γομώσεων για έλεγχο λειτουργίας.
5. Έλεγχος για περίεργες κολλήσεις.
6. Έλεγχος με ενδοσκόπιο για σκασμένο χρώμιο ;;; Δεν ξέρω αν γίνεται ...
7. Έλεγχος για χτυπήματα στην κάνη (όχι γρατζουνιές ... χτυπήματα)
8. Πλήρες λύσιμο στα εξ ων συνετέθει
9. Έλεγχος σπειρωμάτων τσοκ
10. Για ποιόν λόγο την πουλάει ;;; Δεν πρόκειται ποτέ να μάθεις την αλήθεια σε αυτή την ερώτηση ...

Αυτά νομίζω είναι τα βασικά ...
 
Να ρωτησω φιλοι μου καλοι καποιος ζητα 1650ευρω για μια super sport του 2011 σε καλη κατασταση οπως λεει η αποψη σας ποια ειναι για την τιμη ειναι υψηλη η φυσιολογικη;
Φίλε μου η τιμή μιας τέτοια καραμπινας καινούργιας είναι γύρω στα 2300ευρώ.

Συνεπώς 1650ευρώ για ένα τέτοιο όπλο σε άψογη κατάσταση δεν είναι παράλογη τιμή.

650ευρώ κάτω δεν είναι λίγα αν το όπλο είναι σαν καινούργιο.

Δες το όπλο λοιπόν και μετά θα κρίνεις αν η τιμή του είναι σωστή.
 
Να ρωτησω φιλοι μου καλοι καποιος ζητα 1650ευρω για μια super sport του 2011 σε καλη κατασταση οπως λεει η αποψη σας ποια ειναι για την τιμη ειναι υψηλη η φυσιολογικη;
Το συγκεκριμένο είναι πάρα πολύ καλό όπλο αλλά για τόσα χρήματα μόνο αν ήταν άριχτο σχεδόν και ήσουν καβλωμενος μαζί του .Είναι πάντως επειδή είχα δυνατό απροβληματιστο και με υπερσυγκεντρωτικες ντουφεκιες αυτα που είχα εγώ τουλάχιστον .Αλλά στα ίδια λεφτά πωλείται και η 930 breda Σπόρτινγκ καινούρια που έχει και περισσότερα αξεσουάρ.
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/1115/raffaello-supersport,-karampina-benelli
2350€ καινούργια με 10 χρόνια εγγύηση της benelli όχι του Κύργια.

Μεταχειρισμένο όπλο ούτε αγόρασα ποτέ, ούτε πρόκειται να αγοράσω.

ΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑ όμως.
1. Θα έλεγχα αν είναι στραβωμένη η κάνη ή αν στραβοτουφεκάει
2. Θα έλεγχα αν το όπλο ταιριάζει πάνω μου με τις κλίσεις που έχει
3. Οποιαδήποτε επέμβαση στο όπλο ή στην κάνη θα με απέτρεπε να το αγοράσω.
4. Δοκιμές με τουλάχιστον 100 φυσίγγια διαφόρων γομώσεων για έλεγχο λειτουργίας.
5. Έλεγχος για περίεργες κολλήσεις.
6. Έλεγχος με ενδοσκόπιο για σκασμένο χρώμιο ;;; Δεν ξέρω αν γίνεται ...
7. Έλεγχος για χτυπήματα στην κάνη (όχι γρατζουνιές ... χτυπήματα)
8. Πλήρες λύσιμο στα εξ ων συνετέθει
9. Έλεγχος σπειρωμάτων τσοκ
10. Για ποιόν λόγο την πουλάει ;;; Δεν πρόκειται ποτέ να μάθεις την αλήθεια σε αυτή την ερώτηση ...

Αυτά νομίζω είναι τα βασικά ...
Πολύ καλά όλα αυτά που λες συνονοματε αλλά εσύ αν ήσουν ο πωλητής θα έδινες το όπλο σου στον οποιοδήποτε υποψήφιο αγοραστή για 10 μέρες να κάνει όλες αυτές τις δοκιμές; Νομίζω πως όχι.....
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/1115/raffaello-supersport,-karampina-benelli
2350€ καινούργια με 10 χρόνια εγγύηση της benelli όχι του Κύργια.

Μεταχειρισμένο όπλο ούτε αγόρασα ποτέ, ούτε πρόκειται να αγοράσω.

ΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑ όμως.
1. Θα έλεγχα αν είναι στραβωμένη η κάνη ή αν στραβοτουφεκάει
2. Θα έλεγχα αν το όπλο ταιριάζει πάνω μου με τις κλίσεις που έχει
3. Οποιαδήποτε επέμβαση στο όπλο ή στην κάνη θα με απέτρεπε να το αγοράσω.
4. Δοκιμές με τουλάχιστον 100 φυσίγγια διαφόρων γομώσεων για έλεγχο λειτουργίας.
5. Έλεγχος για περίεργες κολλήσεις.
6. Έλεγχος με ενδοσκόπιο για σκασμένο χρώμιο ;;; Δεν ξέρω αν γίνεται ...
7. Έλεγχος για χτυπήματα στην κάνη (όχι γρατζουνιές ... χτυπήματα)
8. Πλήρες λύσιμο στα εξ ων συνετέθει
9. Έλεγχος σπειρωμάτων τσοκ
10. Για ποιόν λόγο την πουλάει ;;; Δεν πρόκειται ποτέ να μάθεις την αλήθεια σε αυτή την ερώτηση ...

Αυτά νομίζω είναι τα βασικά ...
Ευτυχώς που δεν αγοράζεις μεταχειρ,γιατί αν αγόραζες????Screenshot_20220103-165851_Google.jpg
 
Να ρωτησω φιλοι μου καλοι καποιος ζητα 1650ευρω για μια super sport του 2011 σε καλη κατασταση οπως λεει η αποψη σας ποια ειναι για την τιμη ειναι υψηλη η φυσιολογικη;
Πάνο μόνο αν είναι άχρησιμοποιητη τόσα χρήματα...
Από 1200€ μέχρι 1300€ αν είναι δουλεμενη και σε αγρατσουνιστη κατάσταση...
Είναι πολύ καλό όπλο και τρομερό τσιχλοντουφεκο...
 
Πάνο μόνο αν είναι άχρησιμοποιητη τόσα χρήματα...
Από 1200€ μέχρι 1300€ αν είναι δουλεμενη και σε αγρατσουνιστη κατάσταση...
Είναι πολύ καλό όπλο και τρομερό τσιχλοντουφεκο...
Φιλε μου Τακη το εχω δουλεψει το οπλο και ειναι το μονο που μου εχει βγαλει μεγαλη διαφορα απο οσα προσωπικα οπλα εχουν ριξει στα χερια μου.Για τον λογο αυτο με εχει αναποδιασει και βρεθηκε σημερα μπροστα μου Γιορτινες Μερες αυτο το οπλο το οποιο οπως διατείνεται ο κύριος αυτος με οποιο ελεγχο θελω να το φερνει σε μενα σχεδον αριχτο αλλα τιμη που προβληματιζει.Μου εχει γινει εμμονη και πριν λιγο καιρο πηρα και την xlr.Ηθελα παντα να κανω δικο μου ενα τετοιο οπλο πιστευω πως δενει μαζι μου οσο τιποτε αλλο.Τι να πω!!
 
Φιλε μου Τακη το εχω δουλεψει το οπλο και ειναι το μονο που μου εχει βγαλει μεγαλη διαφορα απο οσα προσωπικα οπλα εχουν ριξει στα χερια μου.Για τον λογο αυτο με εχει αναποδιασει και βρεθηκε σημερα μπροστα μου Γιορτινες Μερες αυτο το οπλο το οποιο οπως διατείνεται ο κύριος αυτος με οποιο ελεγχο θελω να το φερνει σε μενα σχεδον αριχτο αλλα τιμη που προβληματιζει.Μου εχει γινει εμμονη και πριν λιγο καιρο πηρα και την xlr.Ηθελα παντα να κανω δικο μου ενα τετοιο οπλο πιστευω πως δενει μαζι μου οσο τιποτε αλλο.Τι να πω!!
Κατέβασε λίγο την τιμή κ τσίμπα το φίλε.
Αλλά ακόμα κ αν δεν κατεβαίνει με 100 κ 200 ευρώ δεν σώθηκε κάνεις.
Αρκεί να κάνεις αυτό που σου αρέσει
 
Να ρωτησω φιλοι μου καλοι καποιος ζητα 1650ευρω για μια super sport του 2011 σε καλη κατασταση οπως λεει η αποψη σας ποια ειναι για την τιμη ειναι υψηλη η φυσιολογικη;
Είναι πολλά , σε κάνει και να αναρωτιεσαι για τον πραγματικό λόγο που δίνει κάποιος ένα τέτοιο όπλο, από την άλλη αν το δίνει κάποιος γνωστός σου και το ξέρεις το όπλο , πέντε πάνω ,πέντε κάτω είναι και καψούρα.
 
Είναι πολλά , σε κάνει και να αναρωτιεσαι για τον πραγματικό λόγο που δίνει κάποιος ένα τέτοιο όπλο, από την άλλη αν το δίνει κάποιος γνωστός σου και το ξέρεις το όπλο , πέντε πάνω ,πέντε κάτω είναι και καψούρα.
Ο κυριος αυτος ειναι κυνηγος μπεκατσας χρονια 70ετων σημερα στην ηλικια και το οπλο αυτο του το εκαναν δωρο για τον γιο του και ο ιδιος μονο το κυνηγησε μεμονομενα σε καρτερι φασσας ελαχιστες φορες οπως υποστηρίζει 9- 10φορες με ελαχιστα φυσιγγια.Αλωστε θα δεις την κατασταση του οπλου απο κοντα και θα καταλαβεις ςιναι τα λογια του.Το οπλο αντιπροσωπευει ενα σοβαρό ποσο και ειναι ο λογος που δεν ωφελει να καθεται μεσα σε μια βαλιτσα.Με καλεσε σπιτι του και για τα υπολοιπα μπορω να εχω αποψη απο κοντα.Εχει 2αγορια που κανενα δεν εγινε κυνηγος και ο λογος που το κρατουσε.Οπως και τα 2αγορια τα δικα μου.Ετσι το κρατουσε μηπως καποιος απο τα δυο ακολουθησει αλλα δυστυχώς δεν.Αποφασισε λοιπον να το κανει λεφτά. Αυτος ο διαλογος εγινε τηλεφωνικως.
Βεβαιως ειναι ενα οπλο εκτος εγγυησεως σε ενα ποσο αγορας αρκετα υψηλο που στην αντιστοιχία υπαρχουν επιλογες με εγγυησεις αλλα ιδιο οπλο του 2009 που αγοράστηκε μετρητοις 1850ευρω απο φιλο μου που του εχει ριξει αρκετα φυσιγγια μεταξυ αυτων και εγω και αμελης κακοσυντηρητης δεν εχει κανει κιχ ετος απο κατι πικες σκουριας στην κανη οπως και παλαιοτερα εχω αναφερει τις οποιες εγω εχω σχετικα επαναφερει.. Αυτα καλοι μου συναδελφοι.
 
Ο κυριος αυτος ειναι κυνηγος μπεκατσας χρονια 70ετων σημερα στην ηλικια και το οπλο αυτο του το εκαναν δωρο για τον γιο του και ο ιδιος μονο το κυνηγησε μεμονομενα σε καρτερι φασσας ελαχιστες φορες οπως υποστηρίζει 9- 10φορες με ελαχιστα φυσιγγια.Αλωστε θα δεις την κατασταση του οπλου απο κοντα και θα καταλαβεις ςιναι τα λογια του.Το οπλο αντιπροσωπευει ενα σοβαρό ποσο και ειναι ο λογος που δεν ωφελει να καθεται μεσα σε μια βαλιτσα.Με καλεσε σπιτι του και για τα υπολοιπα μπορω να εχω αποψη απο κοντα.Εχει 2αγορια που κανενα δεν εγινε κυνηγος και ο λογος που το κρατουσε.Οπως και τα 2αγορια τα δικα μου.Ετσι το κρατουσε μηπως καποιος απο τα δυο ακολουθησει αλλα δυστυχώς δεν.Αποφασισε λοιπον να το κανει λεφτά. Αυτος ο διαλογος εγινε τηλεφωνικως.
Βεβαιως ειναι ενα οπλο εκτος εγγυησεως σε ενα ποσο αγορας αρκετα υψηλο που στην αντιστοιχία υπαρχουν επιλογες με εγγυησεις αλλα ιδιο οπλο του 2009 που αγοράστηκε μετρητοις 1850ευρω απο φιλο μου που του εχει ριξει αρκετα φυσιγγια μεταξυ αυτων και εγω και αμελης κακοσυντηρητης δεν εχει κανει κιχ ετος απο κατι πικες σκουριας στην κανη οπως και παλαιοτερα εχω αναφερει τις οποιες εγω εχω σχετικα επαναφερει.. Αυτα καλοι μου συναδελφοι.
Τι μήκος κανης έχει ;
 
Πολύ καλά όλα αυτά που λες συνονοματε αλλά εσύ αν ήσουν ο πωλητής θα έδινες το όπλο σου στον οποιοδήποτε υποψήφιο αγοραστή για 10 μέρες να κάνει όλες αυτές τις δοκιμές; Νομίζω πως όχι.....

2 ώρες σε ένα σκοπευτήριο.
Αφήστε το ενδοσκόπιο.
Εμ πως πουλιούνται τα όπλα σε αυτή την τιμή από άγνωστο ;
Κοιτώντας τα στο κουτί τους ;;;

Έχουν δει μάλλον πολλά τα μάτια μου.
Αν είναι γνωστού αλλάζει το θέμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top