Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είναι να μη σου κάτσει ,αστοχία υλικού❓‼️
Αλαχτηκε 2φωρες η σκανδάλη. Σε μένα 1.ειμαι benelakias απλαμε χαλασε πολυ όταν ανηξα την σκανδαλη και λόγο βάρους είναι όλη πλαστηκη. Επίσης μου φάνηκε πολυ ψευτιά η όλη κατασκευή. Καμιά σχέση με της προηγουμενες που είχα. Όπως μου κάνει τρομερή εντύπωση που διαλέγει φυσίγγια για εμπλοκές. Και δεν εννοώ φτηνά η ακριβά. Επονιμα φυσίγγια κάνει συνέχεια ακόμα και τώρα εμπλοκές. Κάτι αδιανόητο για μπενελι.και το όπλο πληρες καθορισμένο και σηντηρισμενω
 
Αν θέλεις κάνε μια αναφορά στα υπέρ κ κατά του 930 γιατί παρόλο που είναι γνωστή η απέχθειά μου στα νεα μοντέλα των τελευταίων χρόνων δεν κρύβω ότι αυτό το οπλο με ενδιαφέρει.
Θα μου πεις μπορώ να κάνω κωννο στα μπενελλια να φτιάξω κ ρυθμιζόμενο κοντάκι κτλπ
Όμως είμαστε άνθρωποι κ το καινούριο είναι καινούριο
κάπου είχα γράψει Στέλιο για την 930 και την browning a5 προσπαθω να βρω το ποστ
 
Αν θέλεις κάνε μια αναφορά στα υπέρ κ κατά του 930 γιατί παρόλο που είναι γνωστή η απέχθειά μου στα νεα μοντέλα των τελευταίων χρόνων δεν κρύβω ότι αυτό το οπλο με ενδιαφέρει.
Θα μου πεις μπορώ να κάνω κωννο στα μπενελλια να φτιάξω κ ρυθμιζόμενο κοντάκι κτλπ
Όμως είμαστε άνθρωποι κ το καινούριο είναι καινούριο
το βρήκα Στέλιο

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Τσίχλα-Κοτσύφι.56/post-650883

και εδώ παλιό βέβαια αλλά κάποιες δοκιμές που είχα κάνει για διάτρηση

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/post-364612
 
Αλαχτηκε 2φωρες η σκανδάλη. Σε μένα 1.ειμαι benelakias απλαμε χαλασε πολυ όταν ανηξα την σκανδαλη και λόγο βάρους είναι όλη πλαστηκη. Επίσης μου φάνηκε πολυ ψευτιά η όλη κατασκευή. Καμιά σχέση με της προηγουμενες που είχα. Όπως μου κάνει τρομερή εντύπωση που διαλέγει φυσίγγια για εμπλοκές. Και δεν εννοώ φτηνά η ακριβά. Επονιμα φυσίγγια κάνει συνέχεια ακόμα και τώρα εμπλοκές. Κάτι αδιανόητο για μπενελι.και το όπλο πληρες καθορισμένο και σηντηρισμενω
Μαλλον δε γουστάρει celebrities ‼️βάλε άγνωστα εντελώς,(Αστειεύομαι)
 
Όπως μου κάνει τρομερή εντύπωση που διαλέγει φυσίγγια για εμπλοκές. Και δεν εννοώ φτηνά η ακριβά. Επονιμα φυσίγγια κάνει συνέχεια ακόμα και τώρα εμπλοκές. Κάτι αδιανόητο για μπενελι.και το όπλο πληρες καθορισμένο και σηντηρισμενω
Έχει γίνει διάγνωση για αυτές τις εμπλοκές;
Από τί συγκεκριμένα προκαλούνται πρέπει να αποσαφηνιστεί.
Μόλις καταλάβουμε τί είναι αυτό το ένα πράγμα που τις προκαλεί το διορθώνουμε και οι εμπλοκές τέλος.
 
Έχει γίνει διάγνωση για αυτές τις εμπλοκές;
Από τί συγκεκριμένα προκαλούνται πρέπει να αποσαφηνιστεί.
Μόλις καταλάβουμε τί είναι αυτό το ένα πράγμα που τις προκαλεί το διορθώνουμε και οι εμπλοκές τέλος.
Συνήθως είναι θέμα χρονισμού κ εχει να κάνει με το κουμπί, λαμακι απελευθέρωσης /γλωσσα
 
Συνήθως είναι θέμα χρονισμού κ εχει να κάνει με το κουμπί, λαμακι απελευθέρωσης /γλωσσα
Ο καλύτερος τρόπος για να χαλάσεις....τον συγχρονισμό ,είναι το λάδι μέσα στη βάση ,όχι το απλό φιλμ‼️αλλά τα λουτρά Σμοκόβου‼️έτσι την πάτησα εγώ,την πότισα παραπάνω μιας κ στα δέκα χρόνια δεν την είχα λαδωσει ποτέ εκει
 
Ο καλύτερος τρόπος για να χαλάσεις....τον συγχρονισμό ,είναι το λάδι μέσα στη βάση ,όχι το απλό φιλμ‼️αλλά τα λουτρά Σμοκόβου‼️έτσι την πάτησα εγώ,την πότισα παραπάνω μιας κ στα δέκα χρόνια δεν την είχα λαδωσει ποτέ εκει
Κ άλλος ένας τρόπος είναι να βγάζεις άτσαλα τη σκάνδαλοθηκη.
Οι πιο πολλοί την έχουν πατήσει ετσι
 
Συνήθως είναι θέμα χρονισμού κ εχει να κάνει με το κουμπί, λαμακι απελευθέρωσης /γλωσσα
Ακριβός εκεί ξενερωσα στη δική μου. Το κουμπί στο πλαι το μικρό το στρογκιλο αν δεν το πατησεις καλά δεν κλείνει το κληστρο.τους πηρα τηλ απάνω. Και το είπα. Άλλαξαν την σκανδαλη. Πάλι ο πιρος έχει ένα ελάχιστο διαφορά. Δηλ αν δεις τον πηρο εκεί που έχουν κάνει την εγκομπη να μπει η ασφάλεια είναι κατά ένα ελάχιστο λάθος κομμένη. Δεν θυμάμαι ακριβός ποιος φίλος από εδώ μέσα μου είπε την λυση. Το δικό μου χτυπησα ελαφριά τον πιρο και έκατσε ακριβός. Μπορουσα να βάλω και μια πολυ ψιλη ροδέλα. Αλλά στο άλλο όπλο ακόμα κάνει εμπλοκές. Και με καλά φυσίγγια. Δεν ξέρω αν του έκαναν το ιδιοε μένα η όχι. Αλλά σε ένα όπλο 1700 ευρο που το έβγαλε προσφορα 1090 είναι απαράδεκτο. Να κάνεις πατεντες.
 
Ακριβός εκεί ξενερωσα στη δική μου. Το κουμπί στο πλαι το μικρό το στρογκιλο αν δεν το πατησεις καλά δεν κλείνει το κληστρο.τους πηρα τηλ απάνω. Και το είπα. Άλλαξαν την σκανδαλη. Πάλι ο πιρος έχει ένα ελάχιστο διαφορά. Δηλ αν δεις τον πηρο εκεί που έχουν κάνει την εγκομπη να μπει η ασφάλεια είναι κατά ένα ελάχιστο λάθος κομμένη. Δεν θυμάμαι ακριβός ποιος φίλος από εδώ μέσα μου είπε την λυση. Το δικό μου χτυπησα ελαφριά τον πιρο και έκατσε ακριβός. Μπορουσα να βάλω και μια πολυ ψιλη ροδέλα. Αλλά στο άλλο όπλο ακόμα κάνει εμπλοκές. Και με καλά φυσίγγια. Δεν ξέρω αν του έκαναν το ιδιοε μένα η όχι. Αλλά σε ένα όπλο 1700 ευρο που το έβγαλε προσφορα 1090 είναι απαράδεκτο. Να κάνεις πατεντες.
Συμφωνώ κ επαυξάνω κ στην τελική δεν είναι μόνο τα λεφτά που δίνουμε για την αγορά ενός τέτοιου όπλου.
Το χειρότερο που δεν πληρώνεται με τπτ είναι ο χαμένος χρόνος, έξοδοι, ψυχολογία κτλπ
 
Αγωρασμρνα μαζί 2 benelli bececcia supreme. Ίδια όπλα. Ακριβός ίδιο μαγαζί.περσι στο κλήση. Η μια έχει παει 3 φορές πισο για εμπλοκές. Η άλλη απροβληματιστη εκτός οταν το έδεσα που δεν μου άρεσε κάτι στη γλώσσα και το μαζέψαμε άμεσος
Το άλλο όπλο ακόμα διαλέγει φισηγγια και κάνει εμπλοκές. Που εχουμε αλαξει 3 benelli παλιότερα μοντέλα και δεν είχαν ποτε θεμα. Οτι έβαζες μέσα από 24 μέχρι 56 τα επεζαι αβέρτα
Πάνο έχει πρόβλημα στην εξόλκευση,δεν πυροβολεί ή δεν τροφοδοτεί με νέο φυσίγγιο; Γραψε αναλυτικά τι κάνει μήπως και σε βοηθήσουμε.
 
Ακριβός εκεί ξενερωσα στη δική μου. Το κουμπί στο πλαι το μικρό το στρογκιλο αν δεν το πατησεις καλά δεν κλείνει το κληστρο.τους πηρα τηλ απάνω. Και το είπα. Άλλαξαν την σκανδαλη. Πάλι ο πιρος έχει ένα ελάχιστο διαφορά. Δηλ αν δεις τον πηρο εκεί που έχουν κάνει την εγκομπη να μπει η ασφάλεια είναι κατά ένα ελάχιστο λάθος κομμένη. Δεν θυμάμαι ακριβός ποιος φίλος από εδώ μέσα μου είπε την λυση. Το δικό μου χτυπησα ελαφριά τον πιρο και έκατσε ακριβός. Μπορουσα να βάλω και μια πολυ ψιλη ροδέλα. Αλλά στο άλλο όπλο ακόμα κάνει εμπλοκές. Και με καλά φυσίγγια. Δεν ξέρω αν του έκαναν το ιδιοε μένα η όχι. Αλλά σε ένα όπλο 1700 ευρο που το έβγαλε προσφορα 1090 είναι απαράδεκτο. Να κάνεις πατεντες.
Συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες... Το θέμα είναι πως θα το αντιμετωπίσει ο αντιπρόσωπος. Ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση και τα όπλα σας να δουλεύουν ρολόι. Πολύ στενάχωρη κατάσταση.
 
Ακριβός εκεί ξενερωσα στη δική μου. Το κουμπί στο πλαι το μικρό το στρογκιλο αν δεν το πατησεις καλά δεν κλείνει το κληστρο.τους πηρα τηλ απάνω. Και το είπα. Άλλαξαν την σκανδαλη. Πάλι ο πιρος έχει ένα ελάχιστο διαφορά. Δηλ αν δεις τον πηρο εκεί που έχουν κάνει την εγκομπη να μπει η ασφάλεια είναι κατά ένα ελάχιστο λάθος κομμένη. Δεν θυμάμαι ακριβός ποιος φίλος από εδώ μέσα μου είπε την λυση. Το δικό μου χτυπησα ελαφριά τον πιρο και έκατσε ακριβός. Μπορουσα να βάλω και μια πολυ ψιλη ροδέλα. Αλλά στο άλλο όπλο ακόμα κάνει εμπλοκές. Και με καλά φυσίγγια. Δεν ξέρω αν του έκαναν το ιδιοε μένα η όχι. Αλλά σε ένα όπλο 1700 ευρο που το έβγαλε προσφορα 1090 είναι απαράδεκτο. Να κάνεις πατεντες.
Αυτό λέω και εγώ πως γίνεται τόσο μας πόνεσε η Benelliπου λέει ας κάνω στους φουκαραδες τους Έλληνες έκπτωση 610€ τα όπλα που στέλνει εδώ είναι ΔΙΑΛΟΓΗΣ γιατί σε οποιαδήποτε άλλη χώρα δεν βλέπουμε τέτοιο πράγμα πχ Αμερική?
 
Συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες... Το θέμα είναι πως θα το αντιμετωπίσει ο αντιπρόσωπος. Ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση και τα όπλα σας να δουλεύουν ρολόι. Πολύ στενάχωρη κατάσταση.
Ο συγκεκριμενος αντιπρόσωπος φίλε μου είναι στιγνος επαγγελματίας και κοίτα την επιχείρηση του και να μην εκτεθεί η εταιρεία πού πουλάει τα προϊόντα της δεν πρόκειται ποτέ να παραδεχτεί λάθος.
 
Ο συγκεκριμενος αντιπρόσωπος φίλε μου είναι στιγνος επαγγελματίας και κοίτα την επιχείρηση του και να μην εκτεθεί η εταιρεία πού πουλάει τα προϊόντα της δεν πρόκειται ποτέ να παραδεχτεί λάθος.
Αν είναι σωστός ο αντιπρόσωπος, θα βρει λύση να εξυπηρετήσει τον πελάτη. Αλλιώς είναι μπουρμπουτσαλα ( ο αντιπρόσωπος). Σε όπλα μαζικής παραγωγής συμβαίνουν αυτά είτε τα πληρώσει κάποιος 500 είτε 1000 είτε 2000. Αλλά το όνομα χαλάει από τη μια μέρα στην άλλη, ελπίζω να το προσέξει και να πράξει τα δέοντα.
 
Ναι αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό εγώ προσωπικά δεν έχω δει τέτοια έκπτωση σε όπλο και τέτοιας εταιρείας.
Οι τιμές αλλάζουν με τον ανταγωνισμό.
Όταν δεν υπάρχει, αυξάνονται.
Όταν υπάρχει, μειώνονται, ακόμα και όταν την μείωση την ονομάζουν 50 χρόνια από την ίδρυση της Benelli.
Κομμάτι ελλατωματικό μπορεί να βρεθεί.
Διαλογής όπλα δεν φτιάχνει καμία σοβαρή εταιρία.
Αυτό πιστεύω.

Οι αντιπρόσωποι είναι άλλο θέμα.
Εγώ δεν θα έκανα πατέντα.
Θα κυνηγούσα την εγγύηση.
 
Οι τιμές αλλάζουν με τον ανταγωνισμό.
Όταν δεν υπάρχει, αυξάνονται.
Όταν υπάρχει, μειώνονται, ακόμα και όταν την μείωση την ονομάζουν 50 χρόνια από την ίδρυση της Benelli.
Κομμάτι ελλατωματικό μπορεί να βρεθεί.
Διαλογής όπλα δεν φτιάχνει καμία σοβαρή εταιρία.
Αυτό πιστεύω.

Οι αντιπρόσωποι είναι άλλο θέμα.
Εγώ δεν θα έκανα πατέντα.
Θα κυνηγούσα την εγγύηση.
Οκ αλλά μιλάμε για τρελή μείωση, ελλατωματικο άντε ένα - δύο τώρα εδώ έχουμε διάβασει πόσες περίπτωσης.
Πατέντα ούτε εγώ θα έκανα αλλά βλέπεις με τον συγκεκριμένο και με την εγγύηση πάλι σού βγάζει το λάδι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top