Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι και τα ασφάλιστρα είναι ανάλογα με τις βλάβες που θα αποζημιώσουν.
Οι ασφαλιστικές δεν είναι φιλανθρωπικές εταιρίες και σε καμιά περίπτωση δεν βγαίνουν ζημιωμένες.
Τα ασφάλιστρα τα πληρώνουν οι εταιρίες κατασκευής !!!

Και το πρώτο και το δεύτερο ισότιμα, όταν μιλάμε για κορυφαίες εταιρίες.
Και βέβαια η μακροχρόνια εγγύηση λέει πολλά για την αξιοπιστία του προιόντος.
Αν ήταν όπως τα λες, γιατί άλλες κορυφαίες εταιρίες όπλων δεν δίνουν 10-20 χρόνια εγγύηση ; Γιατί δεν είναι αξιόπιστες ;;; Δεν νομίζω ...

Την ελλατωματική χρήση πρέπει να την αποδείξει όχι να την υποθέσει.
Και βέβαια θα εκτελεστεί στα 9,5 χρόνια η εγγύηση.
Θα σου βρουν καποιο λογο να μην σου το περασουν στην εγγύηση ! Ειπαμε , μακρια απο αυτα τα ακριβα οπλα , βγαζουν ζημιές !
 
Θα σου βρουν καποιο λογο να μην σου το περασουν στην εγγύηση !
Αυτή είναι η δουλειά των αντιπροσώπων ή μεταπωλητών.
Η δικιά μας είναι να ανεβάζουμε το θέμα σταδιακά ψηλότερα και να αυξάνουμε την πίεση μέχρι να ικανοποιηθούμε.
Αν ήταν να σου αλλάζουν ολόκληρο όπλο τόσο απλά, χωρίς καμιά ερώτηση, κάθε 2-5-10 χρόνια θα το κατάστρεφα και θα έπαιρνα καινούργιο.
Ειπαμε , μακρια απο αυτα τα ακριβα οπλα , βγαζουν ζημιές !
Θεωρείς ακριβό και ζημιάρικο ένα όπλο των 1000€ (Μ2) που το έχουν λιώσει οι 3gunners; (και όχι μόνο)

Αν μου βγει ζημιάρικο θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε.
Δεν είμαι κολλημένος με κατασκευαστές.
 
Στο θέμα των εγγυήσεων μπορεί να μου πει κάποιος αν αγοράσω μια μπενέλι από ένα κατάστημα στην Ελλάδα ποια ασφαλιστική καλύπτει το όπλο;
 
Στο θέμα των εγγυήσεων μπορεί να μου πει κάποιος αν αγοράσω μια μπενέλι από ένα κατάστημα στην Ελλάδα ποια ασφαλιστική καλύπτει το όπλο;
Για ασφαλιστική δεν ξέρω.
Καταχωρείς το όπλο σου στην benelli.it ... δες παρακάτω.

https://www.benelli.it/el/garanzia2#ancoraform

Untitled 1.jpg
 
Για ασφαλιστική δεν ξέρω.
Καταχωρείς το όπλο σου στην benelli.it ... δες παρακάτω.

https://www.benelli.it/el/garanzia2#ancoraform

View attachment 28813
Υπάρχουν διαφόρων ασφαλιστικά προϊόντα και αναλόγως πράττουν οι εταιρείες. Ένα σύνηθες προϊόν είναι η ασφαλιστική να καλύπτει συγκεκριμένους κινδύνους και αναλόγως το πλήθος ζημιών να ορίζει και το ασφάλιστρο που θα πάρει. Ένα άλλο πάλι σύνηθες είναι να καλύπτει τους ίδιους κινδύνους ανεξαρτήτου πλήθους ζημιών και με κάποιο εκπιπτόμενο ποσό. Προφανώς και με διαφορετικό ασφάλιστρο. Σε κάθε περίπτωση είναι θέμα της εταιρείας πως θα χειριστεί το κάθε συμβάν και έπειτα της ασφαλιστικής αν θα πληρώσει την ζημιά. Τέλος, κανείς δεν ρωτάει ποτέ με ποια ασφαλιστική έχει συμβόλαιο η κάθε εταιρεία σε οποιοδήποτε είδος εγγύησης όχι μόνο στα όπλα κάτι που είναι πολύ σημαντικό! Αν ασφαλίζονται σε ελληνικές εταιρείες τότε η εποπτεία είναι πολύ δυνατή και με ένα τηλεφώνημα στην Τράπεζα της Ελλάδος μπορεί να γίνει μεγάλο θέμα.
 
Υπάρχουν διαφόρων ασφαλιστικά προϊόντα και αναλόγως πράττουν οι εταιρείες. Ένα σύνηθες προϊόν είναι η ασφαλιστική να καλύπτει συγκεκριμένους κινδύνους και αναλόγως το πλήθος ζημιών να ορίζει και το ασφάλιστρο που θα πάρει. Ένα άλλο πάλι σύνηθες είναι να καλύπτει τους ίδιους κινδύνους ανεξαρτήτου πλήθους ζημιών και με κάποιο εκπιπτόμενο ποσό. Προφανώς και με διαφορετικό ασφάλιστρο. Σε κάθε περίπτωση είναι θέμα της εταιρείας πως θα χειριστεί το κάθε συμβάν και έπειτα της ασφαλιστικής αν θα πληρώσει την ζημιά. Τέλος, κανείς δεν ρωτάει ποτέ με ποια ασφαλιστική έχει συμβόλαιο η κάθε εταιρεία σε οποιοδήποτε είδος εγγύησης όχι μόνο στα όπλα κάτι που είναι πολύ σημαντικό! Αν ασφαλίζονται σε ελληνικές εταιρείες τότε η εποπτεία είναι πολύ δυνατή και με ένα τηλεφώνημα στην Τράπεζα της Ελλάδος μπορεί να γίνει μεγάλο θέμα.
Πάντως την δική μου δεν μπορώ να την καταχωρίσω στο παραπάνω site (Αγορασμένη 1ο του 2020).
Η Benelli.it δέχεται όπλα αγορασμένα μετά τον 9ο του 2020.
Μετά από τον Σεπτ. 2020 είχε εφαρμοστεί η 10ετής εγγύηση.

Για πες για τράπεζα Ελλάδος ...
Εγώ πάντως θεωρώ ότι κάνει εξαιρετική δουλειά και ο συνήγορος του καταναλωτή.
 
Πάντως την δική μου δεν μπορώ να την καταχωρίσω στο παραπάνω site (Αγορασμένη 1ο του 2020).
Η Benelli.it δέχεται όπλα αγορασμένα μετά τον 9ο του 2020.
Μετά από τον Σεπτ. 2020 είχε εφαρμοστεί η 10ετής εγγύηση.

Για πες για τράπεζα Ελλάδος ...
Εγώ πάντως θεωρώ ότι κάνει εξαιρετική δουλειά και ο συνήγορος του καταναλωτή.
ΑΝ το πρόβλημα είναι με την εταιρεία που αγόρασες το προϊόν τότε ο συνήγορος του καταναλωτή είναι η λύση. Αν το πρόβλημα είναι με την ασφαλιστική εταιρεία τότε μιλάς με τράπεζα της Ελλάδος που είναι η εποπτική τους αρχή.
 
Εαν εποπτεύει οπως εποπτευε τις τραπεζες προ κρισης τα πιάσαμε τα λεφτά μας που λένε
Το πρόβλημα της Ελλάδας προ κρίσης δεν ήταν οι τράπεζες ... το δημόσιο ήταν.
Μεταφέρθηκε στις τράπεζες.
topic.
 
Last edited:
210198637_2646283585664934_7786263928812071438_n.jpg
 
Τι εγινε ντοκτορ ερχετε το εργαλειο και ετοιμαζεσε σιγα σιγα αχαχαχαχαχα πανε στο σκλαβενιτη παρε και κατι συσκεβασιες προσφορα τριπλες τσαγακι και παγωθηκες να εχεις να κερνας αχααχαχαχαχαχ
Καφέ της παρηγοριάς Τολη κερνάει ο Doc
Με ένα όνομα που στο άκουσμα του και μόνο σκορπάει σε κομπλεξικους συμπτώματα εντονότερα και από τον COVID 19 .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top