Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το ίδιο κ εγώ. Μαγνητική έκανα και έχω τρεις κηλες. Άστα να πάνε φίλε μου :(
Περαστικά και σε εσένα.
τι να πω παιδιά , ούτε στον χειρότερο άνθρωπο εύχομαι να περάσει όπως εμείς τέτοιο πόνο.
είναι και πολύ επίπονος και κάνεις πολλές αγρυπνίες.
 
Γιατί όμως κατεβάζουν τόσο πολύ την τιμή και μονο στη συγκεκριμένη? Μήπως υπάρχει κάτι πίσω απ αυτό? Γιατι μιλάμε για 1000 ευρώ κάτω.μήπως υπάρχει πρόβλημα με τη βαφή.γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι βαμενη στο χρωμα του ξύλου δεν είναι ξύλο.δεν ξέρω ρε παιδιά.όλα τα υπολογιζω γιατί είναι μεγάλη διαφορα στην τιμή.

Η συγκεκριμένη Μύρο είναι κακάσχημη και πανάκριβη άνευ προσφοράς.
Την είδα από κοντά στην έκθεση και ξενέρωσα τελείως.
Σαν κοντραπλακέ με μελαμίνη ήταν.
Δεν ξέρω παιδιά , αισθητικά είναι χάλια , αλλά από επιδόσεις μπορεί να είναι καλή.
Δεν ξέρω όταν την πάρει κάποιος θα πετύχει να αποβάλει αυτήν την αισθητική αηδία και να την διαμορφώσει διαφορετικά με ξύλινα μέρη και και βάλει ειδική μεμβράνη αυτοκινήτων 3Μ στα μεταλλικά μέρη και να έχει επιτυχία.
 
Άρι απο χρηστικής άποψης ή και από ποιότητα κατασκευής (σχεδίαση, υλικά, εφαρμογές)?
Σπυρο δεν την περιεργαστηκα οσο θα ηθελα γιατι ιπως καταλαβαινεις ενα τετοιο οπλο πρωτη φορα σε σκοπευτηριο "μαζευει κοσμο" γυρω του, οποτε θα ηταν αδικο να σχολιασω για την ποιοτητα κατασκευης του... ΑΠο χρηστικης αποψης, για τον κυνηγο της φερμας θεωρω οτι εχει ιδανικο σχεδιασμο, εχει ενα σωρο φλατζες για να το φερεις στα μετρα σου κ πολυ καλη εργονομια...
 
Έχετε δει στους κυνηγότοπους κανέναν με Vinci, εγώ όχι. Panoutsos, Kounos, Ntelaros, τις ξεφορτώθηκαν με συνοπτικές διαδικασίες και πρέπει να ξεχνάω έναν ακόμα. Πολλά προβλήματα με την προσαρμογή των μέτρων. Δεν την βολεύτηκε κανείς. Εσύ Θεόφραστε που είσαι γιγαντόσωμος, το σκέφτηκες καλά; Πως θα προσαρμόσεις σε τέτοιο σώμα, αυτό το όπλο; Ρώτησες, πήρες κάποιον που ασχολείται με μέτρα να τον ρωτήσεις αν θα μπορέσει να στην φέρει; Μην παίρνετε γουρούνι στο σακί, ρωτήστε...!
Η τουφεκιά της πολύ καλή, τουλάχιστον με ψιλά σκάγια που την έχω δεί, τι να την κάνεις όμως αν δεν μπορείς να την στείλεις εκεί που πρέπει.
 
Έχετε δει στους κυνηγότοπους κανέναν με Vinci, εγώ όχι. Panoutsos, Kounos, Ntelaros, τις ξεφορτώθηκαν με συνοπτικές διαδικασίες και πρέπει να ξεχνάω έναν ακόμα. Πολλά προβλήματα με την προσαρμογή των μέτρων. Δεν την βολεύτηκε κανείς. Εσύ Θεόφραστε που είσαι γιγαντόσωμος, το σκέφτηκες καλά; Πως θα προσαρμόσεις σε τέτοιο σώμα, αυτό το όπλο; Ρώτησες, πήρες κάποιον που ασχολείται με μέτρα να τον ρωτήσεις αν θα μπορέσει να στην φέρει; Μην παίρνετε γουρούνι στο σακί, ρωτήστε...!
Η τουφεκιά της πολύ καλή, τουλάχιστον με ψιλά σκάγια που την έχω δεί, τι να την κάνεις όμως αν δεν μπορείς να την στείλεις εκεί που πρέπει.
Φαντασου να ρηχνης πηραυλους με οπλο μπαγιονετ,θα ξεκουμποσει απο τους κραδασμους..buy buy.
 
Ενταξει το μπαγιονε εγραψε....Ειχα επωμισει τη μαυρη καποτε ερχοταν καλα ειναι αληθεια.Ομως οπλα με καινοτομιες να λυνουν με μια κινηση εγω δε θα εμπιστευομουνα γιατι ισως απο το λυσε δεσε να παιρνει και μποσικα. Απο εμφανιση ο καπλαμας ειναι χαλια κι επειδη πιστευω στην πρωτη τιμη δε θα ειχε πουληθει ουτε μια καπως επρεπε η εταιρεια να τις πουλησει. Κατα τα λοιπα μηχανισμος κλπ ειναι ο γνωστος καλος μηχανισμος.
 
Γιώργο εγώ έχω δει!!!! Εμένα αχαχα!!! Πάντως παρότι έχω τελείως κοινό σωματοτυπο, αλλα ειμαι αριστερος, δυσκολευτικα με το cast-on κ μου ψιλοντουφεκουσε, με τον Ψυλλακη όμως φτιαχθηκαν όλα!!! Βολη βγαζει παρα πολύ καλη και σε ψιλα και σε χονδρα, μιας και την εχω δοκιμασει ΠΟΛΥΥΥΥ καλα στη Ρουμανια 4 φορες με σύνολο πάνω 2000 φυσιγγίων 38αριων 4αρια
Από εμπλοκές άλλο τίποτα ασταμάτητες …αλλά ήταν λάθος του service του Κυργιά, όταν το όπλο πήγε ιταλικά γιατρεύτηκε άμεσα. Και μιλάμε για ένα όπλο που στα 5 χρονιά του έχει ρίξει καμία 30,000 φυσίγγια
 
Έχετε δει στους κυνηγότοπους κανέναν με Vinci, εγώ όχι. Panoutsos, Kounos, Ntelaros, τις ξεφορτώθηκαν με συνοπτικές διαδικασίες και πρέπει να ξεχνάω έναν ακόμα. Πολλά προβλήματα με την προσαρμογή των μέτρων. Δεν την βολεύτηκε κανείς. Εσύ Θεόφραστε που είσαι γιγαντόσωμος, το σκέφτηκες καλά; Πως θα προσαρμόσεις σε τέτοιο σώμα, αυτό το όπλο; Ρώτησες, πήρες κάποιον που ασχολείται με μέτρα να τον ρωτήσεις αν θα μπορέσει να στην φέρει; Μην παίρνετε γουρούνι στο σακί, ρωτήστε...!
Η τουφεκιά της πολύ καλή, τουλάχιστον με ψιλά σκάγια που την έχω δεί, τι να την κάνεις όμως αν δεν μπορείς να την στείλεις εκεί που πρέπει.
βλέπω τον Βασίλη που πήρε του Πανούτσου.....πρωινό μαύρες Κόνιτσα 11....και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένος .hunter.
 
εχετε δει τετοιο πραγμα στο κυνηγοτοπο ? όχι , μην το παρει κανεις δεν είναι καλο . τι να παρω ρε φιλε ? να πας στις φυλαχτρες μια βολτα και να αγορασεις ότι δεις , παρε και πασετο μετρα τις κανες και παρε ακριβως το ιδιο μηκος , και ασε τις μαλακιες , ποια Βιντσι ???
 
Πολλά προβλήματα με την προσαρμογή των μέτρων. Δεν την βολεύτηκε κανείς.

Πάντως παρότι έχω τελείως κοινό σωματοτυπο, αλλα ειμαι αριστερος, δυσκολευτικα με το cast-on κ μου ψιλοντουφεκουσε, με τον Ψυλλακη όμως φτιαχθηκαν όλα!!!

Ναι ρε Τόλη αλλά εσένα δεν σε έχω δει :). Ακριβώς αυτό λέω Τόλη, σε πολύ φυσιολογικούς σωματότυπους το όπλο δεν ήρθε ποτέ, θυμάμαι μάλιστα ότι είχε γίνει και σήριαλ τότε με την φλάντζα d, η οποία τελικά ήρθε και κόστιζε γύρω στα 90€. Τον Ψυλάκη αν τον αφήσεις να κάνει την δουλειά του η ιστορία έχει δείξει ότι θα την κάνει τέλεια. ;) Να υποθέσω ότι δεν στην έφερε με φλάντζες αλλά είτε από τις εφαρμογές ή με γύρισμα.

Ειχα επωμισει τη μαυρη καποτε ερχοταν καλα ειναι αληθεια.
Με επομίσεις σε μαγαζιά ή σε σπίτια, ποτέ δεν ξέρουμε αν μας έρχεται ένα όπλο. Μόνο με τουφεκιές το καταλαβαίνουμε.

βλέπω τον Βασίλη που πήρε του Πανούτσου.....πρωινό μαύρες Κόνιτσα 11....και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένος .hunter.
Εσύ Μάκη σαν καλύτερος οπλογώστης από εμένα και γνωρίζοντας τον σωματότυπο του Θεόφραστου, θα του την πρότεινες;

εχετε δει τετοιο πραγμα στο κυνηγοτοπο ? όχι , μην το παρει κανεις δεν είναι καλο . τι να παρω ρε φιλε ? να πας στις φυλαχτρες μια βολτα και να αγορασεις ότι δεις , παρε και πασετο μετρα τις κανες και παρε ακριβως το ιδιο μηκος , και ασε τις μαλακιες , ποια Βιντσι ???
Να βοηθήσω προσπαθώ Δημήτρη από αυτά που έχω δει από ένα μεγάλο δείγμα γνωστών μου και αν βάλεις και τα προβλήματα του Τόλη, που λύθηκαν στην Ιταλία, το δείγμα μεγαλώνει. Θεωρείς ότι ταιριάζει αυτό το όπλο σε έναν άνθρωπο 2 μέτρα και 110 κιλά (Θεόφραστε sorry αν σε πάχυνα αλλά μια φορά που σε είδα κάπου εκεί σε έκοψα :D:D:D).
 
...όταν το όπλο πήγε ιταλικά γιατρεύτηκε άμεσα...
Τόλη επειδή ίσως να ενδιαφέρει κάποιους συναδέλφους τώρα ή στο μέλλον, μπορείς αν θέλεις να περιγράψεις την διαδικασία που χρειάστηκε για να πάει το όπλο στην Ιταλία; Που πήγε; Πως πήγε; Πόσο κόστισε; Ήταν επίσημο service της Benelli; Ίσχυε και αναγνωρίστηκε η εγγύηση;
 
ε επομίσεις σε μαγαζιά ή σε σπίτια, ποτέ δεν ξέρουμε αν μας έρχεται ένα όπλο. Μόνο με τουφεκιές το καταλαβαίνουμε.
Μαλλον δεν καταλαβες..Εννοω ερχοταν ωραια στον ωμο μου δεν ειπα οτι τουφεκισα και εκει που κοιτουσα πηγαν τα σκαγια.
 
Γιώργο εγώ έχω δει!!!! Εμένα αχαχα!!! Πάντως παρότι έχω τελείως κοινό σωματοτυπο, αλλα ειμαι αριστερος, δυσκολευτικα με το cast-on κ μου ψιλοντουφεκουσε, με τον Ψυλλακη όμως φτιαχθηκαν όλα!!! Βολη βγαζει παρα πολύ καλη και σε ψιλα και σε χονδρα, μιας και την εχω δοκιμασει ΠΟΛΥΥΥΥ καλα στη Ρουμανια 4 φορες με σύνολο πάνω 2000 φυσιγγίων 38αριων 4αρια
Από εμπλοκές άλλο τίποτα ασταμάτητες …αλλά ήταν λάθος του service του Κυργιά, όταν το όπλο πήγε ιταλικά γιατρεύτηκε άμεσα. Και μιλάμε για ένα όπλο που στα 5 χρονιά του έχει ρίξει καμία 30,000 φυσίγγια

Τελικα ρε Τολη μαλλον ειναι φτιαγμενη για μας.Κι εγω 1.78 και 89 kg και αριστεροχειρας ειμαι και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος .Το κυνηγαω κυριως στη φασα και λιγοτερο στην τσιχλα.
Εμπλοκες μηδεν , ευτυχως δεν μου ετυχε κατι σαν εσενα.
 
Εσύ Μάκη σαν καλύτερος οπλογώστης από εμένα και γνωρίζοντας τον σωματότυπο του Θεόφραστου, θα του την πρότεινες;
ναι με την υπερηψωμένη ρίγα και το πιο μακρύ πέλμα θα τον βολέψει πιστεύω
υ.σ.το καλύτερος οπλογνώστης
πολύ μου άρεσε...με ανέβασε....όταν γράψω βιβλίο θα σου αφιερώσω κεφάλαιο ρε μπαγάσα .sarcastic.
 
Θεωρείς ότι ταιριάζει αυτό το όπλο σε έναν άνθρωπο 2 μέτρα και 110 κιλά
Στα 135 με είχες αφήσει, τώρα είμαι περί τα 130. Φορτίζω για το Πάσχα.sarcastic..sarcastic.
Γιώργο είχα κατά νου την 76 αρα (αν υπάρχει) με το ποιο μακρύ πέλμα που υπάρχει.
 
όταν μιλαμε για προσαρμογή στον σωματοτυπο μας οποιοδηποτε οπλου αυτόματα κανονικα πρεπει να μιλαμε για χειροποιητο κοντακι ραμμενο επανω μας , και αυτό γινεται πολύ ανετα στην Vinci
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top