Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
α) παιδικό κοντάκι, που λέει και μια ψυχή, αν και το μάτι μου καθόταν κέντρο δίπλωνα τελείως για να φέρω τον ώμο μου στο κοντάκι
Θεωρω πως αυτος ειναι ο πρωτος ανασταλτικος παραγοντας στην αγορα οπλου, το κοντακι... Αν ενα κοντακι, ειδικα αν ειναι κ λιγο "μυστηριο" στο οπλο, δεν μας ερχεται απο την αρχη καθολου, δυσκολα θα βολευτουμε οτι κ αν κανουμε με το οπλο... Οι μικροαλλαγες παντα επιτρεπονται κ ειναι απαραιτητες, αλλα οταν χρειαζονται μεγαλυτερες αλλαγες τα πραγματα ειναι λιγο επιφοβα για το τελικο αποτελεσμα...

Γενικά τι παράπονα έχετε όσοι είχατε εμπειρία με αυτό το όπλο;

Καποιοι δεν το βολευτηκαν στα θεματα των μετρων με τιποτα, αυτο ομως ειναι υποκειμενικο μιας κ μπορει να μην ασχοληθηκαν κ οσο θα επρεπε με αυτο, και δυο φιλκοι την πουλησαν γιατι τους εκανε εμπλοκες...

Ακόμα και όσες διαφημίσεις του 828 έχω δει, είναι απο κάτι κυνήγια φασιανού κυρίως, κάτι που πιστευω δείχνει και σε ποιο αγοραστικό κοινό που στοχεύει η εταιρία...
Ίσως για σκοπευτήριο να ετοιμάζει κάποια βαρύτερη σκοπευτική έκδοση του συγκεκριμένου μοντέλου, ανάλογα βέβαια και με την πορεία που θα έχει στην αγορα...

Ενδεχομενως ναι, μπορει να κυκλοφορησουν και σκοπευτικη εκδοση αν βελτιωσουν κ την σκανδαλη κατι μπορει να γινει, απλα το θεωρω ακριβο οπλο γι αυτο που τελικα προσφερει...
 
Εγώ περιμένω να δω τι θα κάνω με την μέση μου, και αν γλιτώσω το νυστέρι μετά το Πάσχα πάω καρφί για vinci. Είναι άλλωστε ένα όπλο με υπερδιπλάσια αρχική τιμή από την belmonte......... Έκανα και την σχετική ερώτηση για το άν μπορώ να την παραγγείλω με το χοντρό πέλμα για το LOP να είναι ποιο βατό για τα μέτρα μου. Το μόνο που με φοβίζει είναι η δυσκολία του Πανούτσου να την φέρει στα μέτρα του, και ο διχασμός μου είναι 71 ή 76......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Μακάρι να εξελιχθούν καλά τα άλλα θέματα και την μπουμπούνισα.bike
 
ξερεις τι με φοβιζει με τη vinci?ακουω πολλα για εμπλοκες και προχθες εφερε ενας μια μαυρη συνθετικη και ειχαν αρπαξει τα πλαστικα απ τον ηλιο.αλλιως θα ειχα κλεισει ηδη αυτην της προσφορας και θα την πληρωνα σιγα σιγα.παντως οταν εριξε εμπλοκες δεν ειδα κι εριχνε με 28αρια
 
Ναι Ευριπίδη, αλλιώς δεν νομίζω να τίθεται θέμα σύγκρισης. Μιλάμε για ένα χιλιάρικο διαφορά το ένα όπλο με το άλλο. Δεν νομίζω πάντως εκτός προσφοράς να έδινα τόσα λεφτά για την vinci. Πήγα σε μαγαζί και είδα και την belmonte παλιότερα και προχθές το vinci της προσφοράς παρότι δεν είμαι fan των συνθετικών μου άρεσε πολύ και μόνο το κοντάκι μου φάνηκε κοντό...
 
Tεταρτη εριξα με το 828 2 φυσιγγια, ετσι για το γαμωτο. Μου φανηκε πολυ ευκολο στην επωμιση του, αν και εξαιρετικα πιο ελαφρυ απο το δικο μου. Δεν ξερω τι θα εκανε σε ολοκληρη πουλα, πως θα μου φαινοταν δηλαδη, αλλα η εντυπωση απο τους μολις 2 στοχους που εριξα ηταν καλη
 
Στην πράξη δεν την έχω δει η αλήθεια είναι και με απασχολεί αν παίζει καλά τα 28 γραμμάρια για την τσίχλα, αλλά ακόμα και σε παλιά black eagle ακαθάριστη έριξα καμιά 20αρια του κενταύρου πέρσι χωρίς καμία εμπλοκή, δεν νομίζω να έχει θέμα η vinci και έχει και εγγύηση. Άλλο όπλο έχω θα τους την στέλνω πίσω μέχρι να γίνει τέλεια. .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
εχουν δωσει στο 828 από ότι καταλαβαινω κατασκευη προς χρηση πιο πολύ φερμας και κοντινων γρηγορων τουφεκιων , αν το εβγαζαν βαρυ σαν σκοπευτικο θα αρχιζαν τι κουτσουμπι είναι αυτό ? δεν σηκώνεται το οπλο , το εβγαλε ελαφρυ , τι πουπουλο είναι αυτό ?? παναλαφρο , κανει αναπηδηση η κανη , κανει πορτινγκ κοβεται η αναπηδηση στις κανες , μα τι μαλακια είναι αυτή ?? ξεκουφαθηκα , δεν μπορει να μας ικανοποιησει ολους μας , να καταλαβουμε ολοι μας λιπον ότι το κάθε εργοστασιο βγαζει ένα οπλο κονσερβα και το προσφερει οσο πιο κοντα μπορει στις προτιμήσεις των πιο πολλλων κυνηγων , από εκει και περα ο καθενας μας πρεπει να φτιαξει το οπλο του στο σωμα του και στα γουστα του
 
εχουν δωσει στο 828 από ότι καταλαβαινω κατασκευη προς χρηση πιο πολύ φερμας και κοντινων γρηγορων τουφεκιων , αν το εβγαζαν βαρυ σαν σκοπευτικο θα αρχιζαν τι κουτσουμπι είναι αυτό ? δεν σηκώνεται το οπλο , το εβγαλε ελαφρυ , τι πουπουλο είναι αυτό ?? παναλαφρο , κανει αναπηδηση η κανη , κανει πορτινγκ κοβεται η αναπηδηση στις κανες , μα τι μαλακια είναι αυτή ?? ξεκουφαθηκα , δεν μπορει να μας ικανοποιησει ολους μας , να καταλαβουμε ολοι μας λιπον ότι το κάθε εργοστασιο βγαζει ένα οπλο κονσερβα και το προσφερει οσο πιο κοντα μπορει στις προτιμήσεις των πιο πολλλων κυνηγων , από εκει και περα ο καθενας μας πρεπει να φτιαξει το οπλο του στο σωμα του και στα γουστα του
Για τη Vinci μια και καταλαβαίνω οτι είσαι μπενελακιας εχεις άποψη? Γιατί μ ενδιαφερει
 
η vinci εχει μακραν την καλυτερη τουφεκια από όλα τα αυτογεμη της αγορας τα εργοστασιακα , η κανη ελευθερης ταλαντωσης παιρνει κεφαλια , πολύ αξιόπιστος μηχανισμος , όχι μεσα πολύ χοντρα λαδια και γρασσα , καμια εμπλοκή εφόσον δεν παραβιαστει ο χρονισμος του οπλου , κοντακι με λαβη όπως σε χειροποιητο , μηδενικη ανακρουση , δεν παιζεται το οπλο , ειδικα στην τιμη της προσφορας είναι δωρο για το πασχα
 
Εγώ περιμένω να δω τι θα κάνω με την μέση μου, και αν γλιτώσω το νυστέρι μετά το Πάσχα πάω καρφί για vinci.

Περαστικά εύχομαι φίλε μου.
Θα σε συμβούλευα να μην κάνεις επέμβαση για την μέση σου.Είναι επίφοβη η επέμβαση να σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα.
Πριν από τρία χρόνια ,μετά από πέσιμο δημιουργήθηκε μια μεγάλη κήλη στην μέση μου και σε δύσκολο σημείο όπου είχα έντονους πόνους και ακινησίες λόγω κλειδώματος ρίζας ισχιακού νεύρου με αποτέλεσμα να κλειδώνει τελείως το πόδι μου .
Μιλάμε για πολύ πόνο.
Το έψαξα πολύ για θεραπεία και κατέληξα και έκανα θεραπεία με ενέσιμες βιταμίνες και παυσίπονα μαζί στο σημείο όπου έπαθα ζημιά και με φυσικοθεραπείες έγινα καλά.
Δεν ξέρω ακριβώς τι έχεις , αλλά ψάξε για εναλλακτικές θεραπείες.
 
Ευχαριστώ Γιώργο το Σάββατο πάω για αξονική. Η ακτινογραφία δείχνει μεγάλη κήλη ο5ι1. Πονάω μονίμως 6 μήνες φέτος και δοκίμασα χειροπρακτική, αντιφλεγμονώδη κτλ κτλ
 
Γιατί όμως κατεβάζουν τόσο πολύ την τιμή και μονο στη συγκεκριμένη? Μήπως υπάρχει κάτι πίσω απ αυτό? Γιατι μιλάμε για 1000 ευρώ κάτω.μήπως υπάρχει πρόβλημα με τη βαφή.γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι βαμενη στο χρωμα του ξύλου δεν είναι ξύλο.δεν ξέρω ρε παιδιά.όλα τα υπολογιζω γιατί είναι μεγάλη διαφορα στην τιμή.
 
Μακάρι να μην σου δείξει μεγάλη κήλη ο αξονικός τομογράφος.
και εγώ 6 μήνες περίπου ταλαιπωρήθηκα.
Ψάξε για την θεραπεία που σου λέω και πιστεύω ότι όλα θα σου πάνε καλά.
 
Ας είναι καλό το τουφέκι και ας ξεβάψει τελείως έτσι κι αλλιώς μπούρδα είναι το χρώμα. Λογικά θα αλλάξουν το μοντέλο και θέλουν να ξεστοκάρουν. Εγώ εκεί που πήγα προχθές μου είπαν ότι ο κυργιάς έχει πολύ λίγα κομμάτια, έφυγαν σχεδόν όλα και δίνει και καφέ σε όποια έχουν τελειώσει τα wood στην ίδια τιμή, τώρα αλήθεια ψέματα...
 
Ευχαριστώ Γιώργο το Σάββατο πάω για αξονική. Η ακτινογραφία δείχνει μεγάλη κήλη ο5ι1. Πονάω μονίμως 6 μήνες φέτος και δοκίμασα χειροπρακτική, αντιφλεγμονώδη κτλ κτλ
Το ίδιο κ εγώ. Μαγνητική έκανα και έχω τρεις κηλες. Άστα να πάνε φίλε μου :(
 
Γιατί όμως κατεβάζουν τόσο πολύ την τιμή και μονο στη συγκεκριμένη? Μήπως υπάρχει κάτι πίσω απ αυτό? Γιατι μιλάμε για 1000 ευρώ κάτω.μήπως υπάρχει πρόβλημα με τη βαφή.γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι βαμενη στο χρωμα του ξύλου δεν είναι ξύλο.δεν ξέρω ρε παιδιά.όλα τα υπολογιζω γιατί είναι μεγάλη διαφορα στην τιμή.
Ευριπίδη, πάρε μία Μ2 που είναι και δοκιμασμένη τόσα χρόνια μα την ίδια τιμή έχουν και άσε την vinci και τις προσφορές. Πόσο λογικό φαίνεται να βγάζουν την vinci σε προσφορά (μόνο την συγκεκριμένη), και η Μ2 να παίρνει 100€ πανω;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top