Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
για πιο λογο να το κανεις αυτο???
είμαι σε αναζήτησης κάννης μιας και την έδωσα την δικιά μου είπα να πάω σε κάτι άλλο...... πήρα και απάντηση από την αντιπροσωπία της breda ότι ταίριαζε πάνω στο όπλο και βγαίνει και πιο κάτω σε λεφτά από της benelli.
 
Αν παραβλέψουμε αυτό, από κάνη τι λέει βλητικά?
χωρις καινοτομιες με στενο αυλο και κρυο τσοκ.κλασσικη benelli.αν τα κυνηγια σου δεν ειναι απαιτητικα σε βαριες γομωσεις κ χοντρα σκαγια μια χαρα θα ειναι.
 
Καλησπέρα Στο team...Παιδιά λίγο τα φώτα σας...χθες περιεργαζομενος το benelli είδα ένα μικρό τζόγο της καννης όταν την στρίβω δεξιά αριστερά...συμβαίνει και σε άλλα benelli???από χθες με έχει φάει η αγωνία ...
μην αγχώνεσαι και σε έμενα υπάρχει αυτός ο μικρός τζόγος...
 
Καλησπέρα Στο team...Παιδιά λίγο τα φώτα σας...χθες περιεργαζομενος το benelli είδα ένα μικρό τζόγο της καννης όταν την στρίβω δεξιά αριστερά...συμβαίνει και σε άλλα benelli???από χθες με έχει φάει η αγωνία ...

μην αγχώνεσαι και σε έμενα υπάρχει αυτός ο μικρός τζόγος...
συμβαίνει και δεν υπάρχει πρόβλημα :)
 
Καλησπέρα μια ακόμη φορά στο team...Έχοντας στην κατοχή μου ένα crio comfort από το 2012 πήρα την απόφαση να προχωρήσω στην αγορά ενός supersport για καρτερισια κυρίως κυνηγια και σκοπευτήριο...το όπλο το είδε έμπιστος άνθρωπος μιας και είναι μακριά και η κατάσταση είναι όντως πολύ καλή με ελαφρά χρήση...Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι το όπλο μαλλον είναι αγορασμένο το 2010 ...Πρέπει να ανησυχώ για κάτι η να κοιτάξω κάτι εκτενέστερα???
 
Δεν έχει και τιποτα να χαλάσει άντε να αλλάξεις κανένα ελλατηριο...αν μπορούσε να ρίξει και μερικές τριαρες καλά θα ήταν.

Φαντάζομαι το εσωτερικο της κανης το είδε
Ναι τα έλεγξε όλα εσωτερικά εξωτερικά ...Τώρα τριάδες Μόλις έρθει στα χέρια μου θα δοκιμαστεί...ευχαριστω
 
Καλησπέρα μια ακόμη φορά στο team...Έχοντας στην κατοχή μου ένα crio comfort από το 2012 πήρα την απόφαση να προχωρήσω στην αγορά ενός supersport για καρτερισια κυρίως κυνηγια και σκοπευτήριο...το όπλο το είδε έμπιστος άνθρωπος μιας και είναι μακριά και η κατάσταση είναι όντως πολύ καλή με ελαφρά χρήση...Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι το όπλο μαλλον είναι αγορασμένο το 2010 ...Πρέπει να ανησυχώ για κάτι η να κοιτάξω κάτι εκτενέστερα???
Όπλαρα! Κατα την γνώμη μου οπως στα είπε ο Νίκος! Μια κανη και ένα κλείστρο ειναι αυτά τα όπλα.αν ρίχνει κανονικά τριάρες και η κανη εσωτερικά καθαρή,θα το εχεις μια ζωή.εγω σου λέω καλορίζικο από τωρα!
 
Καλησπέρα μια ακόμη φορά στο team...Έχοντας στην κατοχή μου ένα crio comfort από το 2012 πήρα την απόφαση να προχωρήσω στην αγορά ενός supersport για καρτερισια κυρίως κυνηγια και σκοπευτήριο...το όπλο το είδε έμπιστος άνθρωπος μιας και είναι μακριά και η κατάσταση είναι όντως πολύ καλή με ελαφρά χρήση...Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι το όπλο μαλλον είναι αγορασμένο το 2010 ...Πρέπει να ανησυχώ για κάτι η να κοιτάξω κάτι εκτενέστερα???

Δημήτρη μην σε προβληματίζει τόσο η χρονιά κατασκευής του, το δικό μου είναι μοντέλο του 2007(αν δεις τον κωδικό στη βάση θα δεις ποιας χρονιάς είναι).

Το αγόρασα Σεπτέμβριο 2018(3ο χέρι) με μόνο ελάττωμα 2 σημάδια στο κοντάκι και ελάχιστα ξεθωριασμένη βάση, που ειναι απλά επιφανειακά και δεν επηρεάζουν σε τίποτα το όπλο,
Κατά τα άλλα ειναι κανόνι, ειδικά αν το φερεις με τις φλατζες εκει που πρέπει και κανεις κανα δυό κυνήγια, μπορεί να μην ξαναπιάσεις την crio :p
Εαν ειναι 70αρα καννη και όχι με 76αρα θα μπορέσεις να το κυνηγήσεις και σε περπατητό πολυ πιο ευκολα, εγω το ειχα και στα ορτύκια το καλοκαίρι και δεν με δυσκόλεψε καθόλου.

Είναι όπλο που θεωρώ πως αξίζει τα λεφτά του, ειναι απ αυτά που αν το βρεις μεταχειρισμένο το χτυπάς χωρίς 2η σκέψη.
Καλοτούφεκο σου εύχομαι αν το πάρεις και είμαι σίγουρος πως δεν θα το μετανιώσεις!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top