Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η Βιτόρια και η 302,οι οποίες ήταν υποδειγματικά όπλα...χωρίς να έχω κανένα Παραπονο!Ξαναλέω δεν κυνηγάω με benelli και δεν το σκέφτομαι και στο εγγύς μέλλον αλλά η αξιοπιστία και η ποιότητα κατασκευής στα σοβαρά μοντέλα είναι αδιαμφισβήτητη!
Για ποια αξιοπηστια λετε ρε παιδια εδω σε κριο κομφοτ φιλου του ξεκολησε η κανη απο το δαχτηλιδι που βυδωνει στην αποθηκη και εχει μπλεξει
 
Αν και είμαι φανατικός (δικαννάκιας), θα πω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο της Franchi (affinity) είναι εξαιρετικό και ιδιαιτέρως μελετημένο (απ' αυτά που 'χω διαβάσει απ' τον Νικήτα Κυπρίδημο)...!!! Βάζει κάτω ακόμα και τις Benelli (με τις οποίες έχει όμοιο μηχανισμό) αλλά και τις Βeretta (που είναι αερίων, εκτός από κάνα - δυο μοντέλα της), όσον αφορά στον σιδηρόδρομο...! Βασικά, έχει "αθάνατο", άθραυστο σιδηρόδρομο, σε αντίθεση με όλες τις υπόλοιπες ανταγωνίστριες εταιρείες...!!!

Για του λόγου το αληθές, παραθέτω (για τους "καραμπινάκηδες" και όχι μόνο) και το αντίστοιχο κατατοπιστικότατο και εμπεριστατωμένο άρθρο του "γκουρού" των όπλων, Νικήτα Κυπρίδημου, από την ιστοσελίδα του:

http://oplognosia.com/?p=10546
Έχει ολόιδιο σίδηροδρομο με τη fast.Μου έσπασε πρόσφατα. Άρα δεν είναι αθάνατος, εφοσον το όπλο το έχω μόνο 8 χρόνια.
 
Last edited:
20181030-180354.jpg
Ελαλέω για πάμε. ...μόνο για το τοπικ Μπενελλι ο κατοθη μαύρος αετός 1 με 3 muller δωρο 1.400 ευρα. Θα τήρηθη σειρά προτερεοτητας. Ο χρόνος αρχίζει από. ....τώρα! !!!! Δουλεμενος μόνο με 28 -30 γρ
 
20181030-180354.jpg
Ελαλέω για πάμε. ...μόνο για το τοπικ Μπενελλι ο κατοθη μαύρος αετός 1 με 3 muller δωρο 1.400 ευρα. Θα τήρηθη σειρά προτερεοτητας. Ο χρόνος αρχίζει από. ....τώρα! !!!! Δουλεμενος μόνο με 28 -30 γρ
Στο περνω εγω τσαμπα να σου κανω την χαρη ....το θελω για την περγουλια μουfgr2fgr2
 
κυριολεκτικά περίπτωση μια στο εκατομμύριο καραμπίνες
Μη το λες. Το έχω ακούσει αρκετές φορές, όπως και οι ρίγες (έχει ξεκολλήσει ρίγα σε δικό μου όπλο).
Δεν θα έλεγα ότι οι κολλήσεις είναι και το φόρτε της Benelli.
 
Μη το λες. Το έχω ακούσει αρκετές φορές, όπως και οι ρίγες (έχει ξεκολλήσει ρίγα σε δικό μου όπλο).
Δεν θα έλεγα ότι οι κολλήσεις είναι και το φόρτε της Benelli.
έχω δει και από πολλές άλλες μάρκες αντίστοιχα περιστατικά, Beretta, Fabarm κλπ έχουν ανέβει πολλές φωτογραφίες στο facebook. το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη ζημιά έχει πραγματι ελαχιστη πιθανοτητα. αν εχεις τυχη διαβαινε απο κει και περα.
 
20181030-180354.jpg
Ελαλέω για πάμε. ...μόνο για το τοπικ Μπενελλι ο κατοθη μαύρος αετός 1 με 3 muller δωρο 1.400 ευρα. Θα τήρηθη σειρά προτερεοτητας. Ο χρόνος αρχίζει από. ....τώρα! !!!! Δουλεμενος μόνο με 28 -30 γρ
Σε κλέβουμε,βάλε κάτι ακομα:D:D:D
 
Πείτε για τους κοντους κονους η για τις τιμες. Η για την ανάκρουση κτλ να πω οκ

Όχι ότι δεν είναι και αξιοπιστα ρε παιδιά θα κουφαθουμε... Έχω δει κάτι παλιές sbe . Να μην εχουν δει λάδι από τοτε που βγήκαν από τό εργοστάσιο και να ρίχνουν τις 3αρες νερό. Τώρα αν βγήκε ένα ελατωμματικο αυτό δεν είναι δειγμα αναξιοπιστίας.
Σε όλα τα προϊόντα υπάρχει η στατιστική πιθανοτητα λάθους.
 
Νικόλαε μην πέφτεις στην λούμπα των αθρογραφων....άκου καλύτερο μηχανισμό από την benelli....και καλύτερη από την beretta...θεωρώ πως δεν μπορεί να συγκριθεί με μια rafaello ή μια sbe οποιοδήποτε μοντέλο!
Ηλία για πες λίγο σε παρακαλώ που υπερτερεί ο μηχανισμός της μπενελι από αυτόν της Φράνκι άλλα θα μου το πεις με παραδείγματα σωστα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top