Beeper

Συνηθως αυτα τα ''αμαρκε'' δεν ειναι αξιόπιστα φίλε.
Ειτε δεν δουλεύουν είτε το χειροτερο δουλεύουν οποτε θελουν και συνηθως σε λαθος στιγμή και περνεις μεγαλο ρισκο.
Επιπλεον και καλό να σου βγει συνηθως δεν εχουν ανταλακτικα..π.χ μια μπαταρια όταν χαλασει η υπαρχουσα η ακομη δεν προσφέρουν ουτε και την δυνατότητα αλλαγης της.
Εγω πριν περασω στα canicom kai canibeep ειχα παρει ενα αμαρκε κινεζικο.
Επερνε δυο μπαταριες που στοιχιζαν 4 ευρω η μια και πριν το δουλέψω δυο φορές τελειωναν.
Δουκευε οποτε ηθελε και εσβηνε μονο του.
Δεν μπορεσα να δουλεψω μαζι του καθόλου στην αρνηση φολας και ευτυχως μονο γιαυτο το ηθελα που το κολλαρο μπαίνει μονο για την ασκηση και βγαινει αμεσα.
Δεν θελω να φανταστω την ζημια εαν το κολλαρο δούλευε ξαφνικα απο μονο του χωρις δικη μου εντολη.
Δεν μπορω να σου πω για αυτο που δειχνεις συγκεκριμενα περαν της γενικής μου πιο πανω αντιληψης.
 
Επειδη ο καινουριος ποιντερακος κυνηγαει για την παρτη του κατεφυγα στην χρηση του κολαρου εκπαιδευσης.
Θεαματικα αποτελεσματα!!!!
Επειδη ομως θα χρειαστει και μπιπερακι και ρευματακι τι λετε για το παρακατω?
Μηπως το εχει δοκιμασει κανεις?
https://www.aliexpress.com/item/Wat..._6&btsid=571560d6-700f-452c-9669-0510c76e7e9c

Και ενα βιντεο παρουσιασης του...
Κώστα τη ενοεις θεαματικά αποτελέσματα; Γιατι εχω κ εγω ενα ποιντερ που μερικές φορες παιρνει τα ορη κ τα βουνά κ γυρναει πισω μετα απο κανα μισάωρο.Πως το δουλευεις δηλαδη για να μην ανοίγετε πολύ;
 
Κώστα τη ενοεις θεαματικά αποτελέσματα; Γιατι εχω κ εγω ενα ποιντερ που μερικές φορες παιρνει τα ορη κ τα βουνά κ γυρναει πισω μετα απο κανα μισάωρο.Πως το δουλευεις δηλαδη για να μην ανοίγετε πολύ;
Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω...
τον ελυνα και τον ξαναεβλεπα μολις κουραζοταν (μετα απο ωρες).
Τωρα με το κολαρο και μετα απο δυο μερες χρησης με το που ακουει τον προειδοποιητικο ηχο επιστρεφει.
Εχει αρχισει να ακουει και στην εντολη "ελα"
 
Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω...
τον ελυνα και τον ξαναεβλεπα μολις κουραζοταν (μετα απο ωρες).
Τωρα με το κολαρο και μετα απο δυο μερες χρησης με το που ακουει τον προειδοποιητικο ηχο επιστρεφει.
Εχει αρχισει να ακουει και στην εντολη "ελα"
Ναι συμφωνώ αλλα πως το δουλεύεις ακριβως....Ρωταω για να μην κανω καποιο λάθος.
 
Ναι συμφωνώ αλλα πως το δουλεύεις ακριβως....Ρωταω για να μην κανω καποιο λάθος.
Φίλε θα περιοριστω στο ότι πρέπει να ακολουθείς τη σειρά
1.Εντολη (έλα, εδω)
2.Προειδοποιητικο ήχο στο κολαρο
3.Ρεύμα σε χαμηλή ενταση
4.Μόλις επιστρέψει στα πόδια σου επιβραβευση
Δεν είμαι εκπαιδευτής και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου
Κι εμένα φίλος εκπαιδευτής μου τα έδειξε και τα εφάρμοσε.
Πρόσεξε μην κάνεις ζημιά στο σκυλί!
 
Πείρα ένα μπιμπερ του Ρούσσου το φθηνό με 39.9 που έχει . 5-6 φορές το έχω δουλέψει αλλά φαίνεται πολύ καλό... πάρα πολύ δυνατό ήχο έβαλα ταινία για να μην ξεκουφενει τα σκυλιά καλός αισθητήρας σταματάει γρήγορα μετά από κίνηση του σκύλου εχει και 2 χρόνια εγγύηση εξερουμενης της μπαταρίας .
 
Έχω πάρει 2 βαρελάκια με 40 ευρώ το ένα
Σαν ακουστική είναι αρκετά καλό
Το ένα χάλασε πάνω στον μήνα, το έστειλα και μου το αντικατεστησαν με άλλο, το δεύτερο έχει δύο μέρες που στη φερμα μπερδεύει τους ήχους.
Φίλος που το έχει 2 χρόνια δεν του έχει βγάλει το παραμικρό...
Η επόμενη μου αγορά θα είναι ένα beretti να ξεμπερδέψω μια και καλή
 
Εγώ είχα πάρει δύο hunter2000,όχι από τον Ρούσσο και τα δύο βγήκαν προβληματικά.Μπέρδευαν τους ήχους και στο τέλος τα έπαιζαν.Μου έχει μείνει ενα κειμήλιο ολοκαίνουργιο και σκέφτομαι να το πετάξω ή να το δώσω για ανταλλακτικά σε όποιον κατέχει και του λείπει κάτι απο το συγκεκριμένο.
Αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο,τότε εκτός απο το προαναφερόμενο της beretti, υπάρχουν και το uberto και το canibeep.
 
Εχω παρει και εγω απο αυτα αλλα τελικα δεν αξιζουν..μια σεζον βγαζουν και τερμα..απο του χρονου με βλεπω για beretti ή dt systems να τελειωνουμε με το θεμα μπιπερ
 
Το 2008 ειχα φερει ενα απλο απο καπελας με την επωνυμια τους και το χω μεχρι σημερα σκυλι
Επισης πολυ ικανοποιημενος για δυο χρονια ειμαι απο τα κανιμπιπ
 
Εγώ είχα πάρει δύο hunter2000,όχι από τον Ρούσσο και τα δύο βγήκαν προβληματικά.Μπέρδευαν τους ήχους και στο τέλος τα έπαιζαν.Μου έχει μείνει ενα κειμήλιο ολοκαίνουργιο και σκέφτομαι να το πετάξω ή να το δώσω για ανταλλακτικά σε όποιον κατέχει και του λείπει κάτι απο το συγκεκριμένο.
Αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο,τότε εκτός απο το προαναφερόμενο της beretti, υπάρχουν και το uberto και το canibeep.
Διαμαντη αν σκεφτεις να το πεταξεις ....να σου στειλω διευθυνση να το "πεταξεις" προς τα εδω .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
μηπως και φτιαξω το ενα που εχω και μπερδευει τους ηχους???????
 
Διαμαντη αν σκεφτεις να το πεταξεις ....να σου στειλω διευθυνση να το "πεταξεις" προς τα εδω .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
μηπως και φτιαξω το ενα που εχω και μπερδευει τους ηχους???????
Από ποιά περιοχή είσαι; στείλε μου πμ τηλέφωνο και όταν αποφασίσω μιλάμε...
 
Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο φέτος να χρειαστώ beeper για πρώτη φορά στα χρονικά!
Αν υποθέσουμε πως χρειαστώ τα υποχρεωτικά χαρακτηριστικά του θα πρέπει να είναι:
1)ρύθμιση ευαισθησίας
2)αδιάβροχο 100%
3)ηχείο όχι δυνατό (100 μέτρα και πολύ είναι)
4)να χτυπάει μόνο στην φέρμα

δεν νομίζω να χρειάζομαι κάτι άλλο.
Τι προτείνεται που να δουλεύει όμως εγγυημένα;
 
Back
Top