Beeper

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο φέτος να χρειαστώ beeper για πρώτη φορά στα χρονικά!
Αν υποθέσουμε πως χρειαστώ τα υποχρεωτικά χαρακτηριστικά του θα πρέπει να είναι:
1)ρύθμιση ευαισθησίας
2)αδιάβροχο 100%
3)ηχείο όχι δυνατό (100 μέτρα και πολύ είναι)
4)να χτυπάει μόνο στην φέρμα

δεν νομίζω να χρειάζομαι κάτι άλλο.
Τι προτείνεται που να δουλεύει όμως εγγυημένα;
Πόσα χρήματα θέλεις να διαθέσεις;
 
από 50 μέχρι 100! φτάνουν;
Φτάνουν και περισσεύουν. Ένα canibeep και είσαι εντάξει πιστεύω. Το συγκεκριμένο μπιμπερ έχει πουλήσει πολλή και πιστεύω θεωρείται πλέον αξιόπιστο. Έχω δύο, το ένα δουλεύει απροβλημάτιστα κοντά 6 χρόνια το άλλο με το δεύτερο κυνήγι έβγαλε πρόβλημα στο ηχείο, φτιάχτηκε εντός εγγύησης και από τότε δεν έχει βγάλει κάτι άλλο. Σου προτείνω το συγκεκριμένο για τα μέτρα που είπες.
4YB0sED.jpg
 
Φέτος αγόρασα αυτό το μπιμπερ για μεγαλύτερες αποστάσεις και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Έχει πολλούς ήχους αλλά αυτός που μου άρεσε περισσότερο είναι ένας μπάσος ήχος που ακούγεται σε πολλή μεγάλη απόσταση. Η τιμή του ήταν στα 85€.
http://www.liderelektronik.com/index.php?paged=2
xRxryud.jpg
 
Παιδια ειπα να δουμε όλοι μαζι το θέμα beeper μιας και πλέον πια ειναι είδος πρώτης ανάγκης για όποιον κυνηγάει με σκυλιά φερμας ! Ποιο εχετε ; είστε ευχαριστημένοι ; προτείνεται εσεις αυτο που γουστάρετε !
 
Παιδια ειπα να δουμε όλοι μαζι το θέμα beeper μιας και πλέον πια ειναι είδος πρώτης ανάγκης για όποιον κυνηγάει με σκυλιά φερμας ! Ποιο εχετε ; είστε ευχαριστημένοι ; προτείνεται εσεις αυτο που γουστάρετε !
Λευτέρη μετέφερα εδώ το θέμα σου καθώς υπάρχει ήδη θέμα για τα beeper...
 
ΗUNDER 400 Καλη τιμη και δεν εχει προβληματα απο οτι εχω ακουση γυρω 49-55 ευρω το βρισκεις,αυτο σκεφτομαι να παρψ και γω τι λετε εσεις η πιο παλιοι?????????? στην πασαρελας της φερμα .what.
 
μιας και πλέον πια ειναι είδος πρώτης ανάγκης
Λευτερη δεν γνωριζω απο σκυλιά αλλα δεν νομιζω να ειναι ειδος πρωτης αναγκης αλλα ετσι το πλασαραν..
Δεν ειναι κριμα μεσα στην πρωινη δροσια μολις σκασει μυτη ο ηλιος να μην ακουγεται τριγυρω ενα κουδουνακι παρα μονο αυτος ο διαολεμενος ηχος...
 
Λευτερη δεν γνωριζω απο σκυλιά αλλα δεν νομιζω να ειναι ειδος πρωτης αναγκης αλλα ετσι το πλασαραν..
Δεν ειναι κριμα μεσα στην πρωινη δροσια μολις σκασει μυτη ο ηλιος να μην ακουγεται τριγυρω ενα κουδουνακι παρα μονο αυτος ο διαολεμενος ηχος...
Τάσο το κουδουνάκι ακούγεται στην έρευνα, απλά στη φέρμα φωνάζει ένα γεράκι... .sarcastic.
 
Λευτερη δεν γνωριζω απο σκυλιά αλλα δεν νομιζω να ειναι ειδος πρωτης αναγκης αλλα ετσι το πλασαραν..
Δεν ειναι κριμα μεσα στην πρωινη δροσια μολις σκασει μυτη ο ηλιος να μην ακουγεται τριγυρω ενα κουδουνακι παρα μονο αυτος ο διαολεμενος ηχος...
Τάσο ανάλογα με τα σκυλιά που κυνηγάει κάποιος και την μορφολογία του τόπου κρίνεται απαραίτητο σε κάποιες περιπτώσεις. Μ'ένα κοντινό σκυλί σε ανοικτά μέρη και εύκολα προσβάσιμα δεν είναι απαραίτητο.
 
Λευτερη δεν γνωριζω απο σκυλιά αλλα δεν νομιζω να ειναι ειδος πρωτης αναγκης αλλα ετσι το πλασαραν..
Δεν ειναι κριμα μεσα στην πρωινη δροσια μολις σκασει μυτη ο ηλιος να μην ακουγεται τριγυρω ενα κουδουνακι παρα μονο αυτος ο διαολεμενος ηχος...
Φίλε μου εχεις δικιο ! Οταν πρώτο βγήκαν λίγοι τα ήθελαν προτιμούσαμε το παραδοσιακό καμπανάκι στον βωμό ομως τις ευκολίας εντοπισμού του σκύλου που αυτο παράλληλα σου έδινε και το δικαίωμα να εχεις και ποιο μακρινό σκυλί άρα περισσότερο τόπο άρα περισσότερες φερμες άρα περισσότερα θηραματα η παράδοση και το τσοκακι έμειναν πίσω ! Σε λίγα χρονια απο τωρα όλοι οι φερματζιδες θα κυνηγάμε με gps πανω στον σκυλο που θα ψάχνει στο χιλιόμετρο και εσυ πανω στην οθόνη θα βλέπεις τι γίνεται και θα τρέχεις μόνο στην φερμα απο τον χωματόδρομο που θα καπνίζεις και κανα τσιγάρο και θα πίνεις και καφέ , τωρα οταν θα φτάνεις εκει τι θα βλέπεις εαν προλάβεις κατι να δεις ειναι άλλη συζήτηση χαχαχαχα!!!!!!!!
 
Back
Top