Baikal Team

Ένας οπλουργος θα σε βοηθήσει να διαλέξεις και θα στο τοποθετήσει κιόλας.Μπορει να θέλεις διορθώση και το πιτς αν δεν το έχεις φτιάξει.Οτι βάλεις να έχει σκληρό το πάνω μέρος σαν πέταλο για να μην κολλάει στα ρούχα.
Αυτο δεν ειναι απολυτο.....εξαλου λιγα ειναι εκεινα που εχουν αυτο το κοκαλινο σημειο στο πανω μερος........
Με ενα σωστο κοντακι και σωστη επωμιση δεν κολαει κανενα.
 
Αυτο δεν ειναι απολυτο.....εξαλου λιγα ειναι εκεινα που εχουν αυτο το κοκαλινο σημειο στο πανω μερος........
Με ενα σωστο κοντακι και σωστη επωμιση δεν κολαει κανενα.
Κάποια κολλάνε και οι ιδιοκτήτες τους βάζουνε μονωτική ταινία ηλεκτρολόγου σαν λύση
 
Και βεβαια αξιζει να το συμαζεψεις γιατι ειναι απο τα καλα κομματια το οπλο αυτο........αλλα με καποιες προυποθεσεις...
Αν δεν εχει προβλημα με τα κλειδια του ..αν η σκουρια δεν εχει κανει ζημια....αν οι καννες του ειναι σε καλη κατασταση εσωτερικα και δεν εχει προβληματα σοβαρα στα ξυλα του....θα πρεπει να υπολογισεις πως αν δεν σου ερχεται θα χρειαστει και καινουργιο κοντακι ..........αυτα ολα εχουν ενα σεβαστο ποσο που θα πρεπει να δεις αν τελικα αξιζει η αναβαθμιση ...
Αν δεν εχουμε κατι απο τα παραπανω τοτε εισαι τυχερος και προχωρα.
Ηρακλή η μία η καννη έχει θέμα εσωτερικά τα κλειδιά δεν κουνάνε
Δεν έχω σκοπό να το πάρω στο κυνήγι θέλω να το μαζέψω από αισθητικής άποψης απλά και μόνο να το βλέπω όπως και τους γκραδες
 
Ηρακλή η μία η καννη έχει θέμα εσωτερικά τα κλειδιά δεν κουνάνε
Δεν έχω σκοπό να το πάρω στο κυνήγι θέλω να το μαζέψω από αισθητικής άποψης απλά και μόνο να το βλέπω όπως και τους γκραδες
Αν ειναι να το βλεπεις μονο αστο ως εχει... αν η αισθητικη σου αποψη συμφωνει να βαλεις το χερι στην τσεπη τοτε προχωρα
Παντως το συγκεκριμενο μοντελο ειναι πολυ καλιτερο σε ποιοτητα απο τα σημερινα!!!
 
Να δω πότε θα καταφέρω να το μαζέψω γιατί είναι ενθύμιο View attachment 17285View attachment 17281View attachment 17282View attachment 17283View attachment 17284
Εγώ είχα το ij26 αυτό που έχεις είναι το καλύτερο πλαγιοκανο baikal. Το είχα φτιάξει στα ιωαννινα. Αν ντουφεκισεις με αυτό και δεις που κόβει θα ξεχάσεις ότι όπλο έχεις ρίξει...
 
Εγώ είχα το ij26 αυτό που έχεις είναι το καλύτερο πλαγιοκανο baikal. Το είχα φτιάξει στα ιωαννινα. Αν ντουφεκισεις με αυτό και δεις που κόβει θα ξεχάσεις ότι όπλο έχεις ρίξει...
Η καννη με φοβίζει η μία πρέπει να έχει αρπάξει
Θέλω να το πάω να το δει κάποιος οπλουργος να πάρω μια γνώμη αν μαζεύεται και να είναι ασφαλές θα το πάρω και για κυνήγι
 
Εγώ είχα το ij26 αυτό που έχεις είναι το καλύτερο πλαγιοκανο baikal.
Γιατι ασχημο ειναι το ij 26(το αμεσως προηγουμενο μοντελο πριν το ij54)??
Δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες μεταξυ τους...
Η καννη με φοβίζει η μία πρέπει να έχει αρπάξει
Θέλω να το πάω να το δει κάποιος οπλουργος να πάρω μια γνώμη αν μαζεύεται και να είναι ασφαλές θα το πάρω και για κυνήγι
Αν εχει προχωρησει κ εχει φαει αρκετα το μεταλλο τοτε σιγουρα θελει οπλουργο....
Αν υπαρχουν μικροι κ ρηχοι κρατηρες σαν τσιμηματακια απο μυτη καρφιτσας τοτε δεν τρεχει τιποτα...Απλως προσεχεις να μην προχωρησουν περισσοτερο....
Επειδη ομως αυτα τα οπλα ειναι χρωμιομενα εσωτερικα ισως να εχει σκασει το χρωμιο....
Εκτος κ υπαρχει μεσα σκουρια...
καθαρισε το(αν δεν το εχεις κανει)κ θα φανει καλυτερα....
 
Γιατι ασχημο ειναι το ij 26(το αμεσως προηγουμενο μοντελο πριν το ij54)??
Δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες μεταξυ τους...

Αν εχει προχωρησει κ εχει φαει αρκετα το μεταλλο τοτε σιγουρα θελει οπλουργο....
Αν υπαρχουν μικροι κ ρηχοι κρατηρες σαν τσιμηματακια απο μυτη καρφιτσας τοτε δεν τρεχει τιποτα...Απλως προσεχεις να μην προχωρησουν περισσοτερο....
Επειδη ομως αυτα τα οπλα ειναι χρωμιομενα εσωτερικα ισως να εχει σκασει το χρωμιο....
Εκτος κ υπαρχει μεσα σκουρια...
καθαρισε το(αν δεν το εχεις κανει)κ θα φανει καλυτερα....
Όχι βέβαια απλά αυτό έχει και τη μπάρα...
 
Όχι βέβαια απλά αυτό έχει και τη μπάρα...
Εννοεις το περαστο κλειδι?
Εδω οι γνωμες διχαζονται κ μεταξυ των οπλουργων..
Πιστευω πως δεν εχει να προσφερει κ πολλα γιατι σημασια εχουν τα κλειδια των καννων..κ αν αυτα κουνησουν δεν θα τα σωσει κανενα περαστο κλειδι... ο τζογος παντα θα υπαρχει μεχρι να φτιαχτουν....
οι περισσοτεροι πιστευουν πως ενα δικαννο με κλειδι greener ειναι κ ενα οπλο υψηλης ποιοτητας αλλα αυτο δεν λεει κατι,τουλαχιστον οχι απο μονο του..........
Υπηρχαν κ φτηνα ιταλικα δικαννα αγνωστου κατασκευαστη πχ vickers δεκαετιας '60 που ειχαν αυτο κλειδι...
κ οπως σωστα ειχε γραψει κ ο κυπριδημος αν πραγματι βοηθουσε καπου τοτε σιγουρα θα το ειχαν υιοθετηση κ τα ακριβα χειροποιητα δικαννα........
 
Δεν μου κανει εντυπωση Κωστα...Αλλα τοσα χρονια μπορει να σου βγαλει....
Το καθαρισμα κ η συντηρηση ειναι απαραιτητα για ολα τα οπλα κ για τα φθηνα κ για τα πανακριβα...
χωρις αυτη καταστρεφονται μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα...
 
Δεν μου κανει εντυπωση Κωστα...Αλλα τοσα χρονια μπορει να σου βγαλει....
Το καθαρισμα κ η συντηρηση ειναι απαραιτητα για ολα τα οπλα κ για τα φθηνα κ για τα πανακριβα...
χωρις αυτη καταστρεφονται μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα...
+1000
 
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση προς γνωριζοντες,εχει ενας φιλος το συγκεκριμενο baikal,ειναι με αυτοματους εξολκεις,δισκανδαλο κ χωρις τσοκ,γνωριζει καποιος τι τιμη πιανει το συγκεκριμενο για να του πω;το οπλο ειναι σε κατασταση καινουργιου κ νομιζω ειναι το toz
 

Attachments

  • IMG_20201022_120606.jpg
    IMG_20201022_120606.jpg
    114,2 KB · Προβολές: 41
  • IMG_20201022_120555.jpg
    IMG_20201022_120555.jpg
    112,6 KB · Προβολές: 40
  • IMG_20201022_120550.jpg
    IMG_20201022_120550.jpg
    110,2 KB · Προβολές: 41
  • IMG_20201022_120527.jpg
    IMG_20201022_120527.jpg
    135,9 KB · Προβολές: 37
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση προς γνωριζοντες,εχει ενας φιλος το συγκεκριμενο baikal,ειναι με αυτοματους εξολκεις,δισκανδαλο κ χωρις τσοκ,γνωριζει καποιος τι τιμη πιανει το συγκεκριμενο για να του πω;το οπλο ειναι σε κατασταση καινουργιου κ νομιζω ειναι το toz
το οπλο ειναι το toz 34 r πουλιοταν καινουριο 450 eyro ,τωρα αναλογα με την κατασταση του οπλου νομιζω 350+ eyro ειναι καλη τιμη για να το δωσει ο φιλος σου
 
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση προς γνωριζοντες,εχει ενας φιλος το συγκεκριμενο baikal,ειναι με αυτοματους εξολκεις,δισκανδαλο κ χωρις τσοκ,γνωριζει καποιος τι τιμη πιανει το συγκεκριμενο για να του πω;το οπλο ειναι σε κατασταση καινουργιου κ νομιζω ειναι το toz
Γύρω στα 300€
 
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση προς γνωριζοντες,εχει ενας φιλος το συγκεκριμενο baikal,ειναι με αυτοματους εξολκεις,δισκανδαλο κ χωρις τσοκ,γνωριζει καποιος τι τιμη πιανει το συγκεκριμενο για να του πω;το οπλο ειναι σε κατασταση καινουργιου κ νομιζω ειναι το toz
Ειναι το γνωστο και πολυ καλο ΤΟΖ 34....η τιμη του εξαρταται κυριως απο την κατασταση του η οποια δεν μπορει να φανει απο
μερικες φωτο και μαλιστα οχι καθαρες και σε σημεια που πρεπει....
Αν μιλαμε για ενα οπλο σε πολυ καλη κατασταση ετσι οπως αναφερεις τοτε τα 300 ευρω τα αξιζει και με το παραπανω!!!
 
Back
Top