Baikal Team

Άσχετο αλλά όσοι είναι πάνω από τριάντα με 76 πόντους και φουλ τσοκ πρέπει να ξεκίνησαν το κυνήγι άντε 71 και φουλ τσοκ
Και βάλε και βάλε. Το πρώτο μου όπλο πρίν από 10 ήταν ένα πλαγιοκαννο με κοκορια με 76 εκατοστά κάννες και τσοκ full και xxxfull σταθερά
 
Άσχετο αλλά όσοι είναι πάνω από τριάντα με 76 πόντους και φουλ τσοκ πρέπει να ξεκίνησαν το κυνήγι άντε 71 και φουλ τσοκ
Μην παίρνεις κ όρκο... .sarcastic.
Έχεις κυνηγήσει ορτύκια στα 18 σου κ να τα τουφεκάς 40m εσκεμένα..;;;;; :cool::cool:.sarcastic.
Το τουφέκι στν ώμο μου και η κάννη περνούσε τα ακούρευτα μαλλιά μου.... .sarcastic.
 
Εμένα το πρώτο όπλο που μου χάρισαν το1982 ήταν μια SAINT ETTIENE PERFEX τρισφαιρη.Ωραίο όπλο,γραμμή και καννη τρια αστέρια (CHOKE CHASSE).Aλλα έβγαζε ζημιές.Έμοιαζε με το παλιό ROVER το αυτοκίνητο του 70 που έκανε πιο πολλά χιλιόμετρα ρυμουλκούμενο παρά αυτοκινουμενο.
 
Εμένα το πρώτο όπλο που μου χάρισαν το1982 ήταν μια SAINT ETTIENE PERFEX τρισφαιρη.Ωραίο όπλο,γραμμή και καννη τρια αστέρια (CHOKE CHASSE).Aλλα έβγαζε ζημιές.Έμοιαζε με το παλιό ROVER το αυτοκίνητο του 70 που έκανε πιο πολλά χιλιόμετρα ρυμουλκούμενο παρά αυτοκινουμενο.
Θαύμα βρέθηκε άνθρωπος που είχε τέτοιο όπλο
Με ένα τέτοιο πρωτοχτυπησα γουρούνι
Το δικό μου ήταν 76 πόντους και φουλ τσοκ ελαφρύ λόγω αλουμίνιο γραμμή είχε παρόμοια με Remington κάνη φωτιά όμως εκείνο το κλειστρο έκανε πίσω με δυσκολία ώρες ώρες ας ήταν λαδωμενο εσένα σου το έκανε Γιώργο;
 
Θαύμα βρέθηκε άνθρωπος που είχε τέτοιο όπλο
Με ένα τέτοιο πρωτοχτυπησα γουρούνι
Το δικό μου ήταν 76 πόντους και φουλ τσοκ ελαφρύ λόγω αλουμίνιο γραμμή είχε παρόμοια με Remington κάνη φωτιά όμως εκείνο το κλειστρο έκανε πίσω με δυσκολία ώρες ώρες ας ήταν λαδωμενο εσένα σου το έκανε Γιώργο;
Ο οπλουργος θα ξέρει.Μήπως το χάρηκα και πολύ ? Αυτός το είχε συνέχεια.Πέρα από την πλάκα ναι είχε ένα πρόβλημα στις τροχιές.Αλλά αυτήν την καννη μην την ψάχνεις,ήταν εκπληκτικη.Με ατσαλι ACIER SPECIAL PARACHROME
 
Ο οπλουργος θα ξέρει.Μήπως το χάρηκα και πολύ ? Αυτός το είχε συνέχεια.Πέρα από την πλάκα ναι είχε ένα πρόβλημα στις τροχιές.Αλλά αυτήν την καννη μην την ψάχνεις,ήταν εκπληκτικη.Με ατσαλι ACIER SPECIAL PARACHROME
Εγώ δεν είχα τόσο μεγάλο θέμα αλλά τα φάλτσα της τα έκανε και λόγω ότι πήγαινα και για γουρούνια που τα λάθη δεν συγχωρούνται την πάρκαρα
 
Θαύμα βρέθηκε άνθρωπος που είχε τέτοιο όπλο
Με ένα τέτοιο πρωτοχτυπησα γουρούνι
Το δικό μου ήταν 76 πόντους και φουλ τσοκ ελαφρύ λόγω αλουμίνιο γραμμή είχε παρόμοια με Remington κάνη φωτιά όμως εκείνο το κλειστρο έκανε πίσω με δυσκολία ώρες ώρες ας ήταν λαδωμενο εσένα σου το έκανε Γιώργο;
το κλειστρο ηθελε μπρατσα για να το ανοιξεις .sarcastic. αλλα τουφεκιες απο αλλο πλανητη.
 
Αυτο ηταν το Σοβιετικο TULA MC-11 χειροποιητο το ειχα δει μια φορα στο οπλουργειο του Ανδρ.Κουρκουλου και μου ειχε πει οτι οι καννεs του πλησιαζαν εσωτερικα τον απολυτο κυκλο . Ποιοs ξερει με τι οπλουργικη RussianPurdey021.jpgRussianPurdey004-800x393.jpgτεχνικη . Ισωs με το φωs.
 
76cm foul είναι με 18.5 αυλό...κ συγκεκριμένα μου την ονόμαζε Baikal-Toz...
το οπλο σου φτιαχνωταν απο την Tula Arms Plant
ειναι αυτο https://en.wikipedia.org/wiki/MTs_21-12
το εργοστασιο υπαρχει ακομα αλλα εχει σταματησει την παραγωγη της αλλα βγαζει ακομα το toz 34
https://en.tulatoz.ru/produktsiya/grazhdanskaya-produktsiya/
 
Εμένα το πρώτο όπλο που μου χάρισαν το1982 ήταν μια SAINT ETTIENE PERFEX τρισφαιρη.Ωραίο όπλο,γραμμή και καννη τρια αστέρια (CHOKE CHASSE).Aλλα έβγαζε ζημιές.Έμοιαζε με το παλιό ROVER το αυτοκίνητο του 70 που έκανε πιο πολλά χιλιόμετρα ρυμουλκούμενο παρά αυτοκινουμενο.
Δεν νοειται με τοση πληροφορηση να υπαρχουν ακομα κυνηγοι και να λενε το οπλο μου ηταν SAINT ETIENNE..πρεπει επιτελους να μαθουμε να τα λεμε σωστα γιατι ετσι περνανε λαθος απο γενια σε γενια.......
Δεν το λεω προσωπικα σε σενα Γιωργο αλλα το εφερε η περιπτωση και βλεπω πως συνεχιζετε να αναφερεται λαθος...
 
Δεν νοειται με τοση πληροφορηση να υπαρχουν ακομα κυνηγοι και να λενε το οπλο μου ηταν SAINT ETIENNE..πρεπει επιτελους να μαθουμε να τα λεμε σωστα γιατι ετσι περνανε λαθος απο γενια σε γενια.......
Δεν το λεω προσωπικα σε σενα Γιωργο αλλα το εφερε η περιπτωση και βλεπω πως συνεχιζετε να αναφερεται λαθος...
Αν δεν κάνω λάθος Ηρακλή δεν έγραφε πουθενά verney carron ούτε perfex και εγώ τυχαία έμαθα πως το λένε σε ένα άρθρο του Κυπριδημου μέχρι και η άδεια Saint Etienne έγραφε ίσως εκεί έγινε το μπέρδεμα
Ξαναλέω αν δεν κάνω λάθος
 
καλημέρα!

τελικά κατέληξα σε πλαγιόκανο με χωρίς εξωλκεις με τσοκ λογικά την άλλη εβδομάδα θα προσπαθήσω να την τουφεκίσω.. θα μαζέψω και κανένα χαρτόνι .yel.

34 γραμ. νο 5-6 χωρίς πέλμα για ανάκρουση να δοκιμάσω η ούτε καν?
 
καλημέρα!

τελικά κατέληξα σε πλαγιόκανο με χωρίς εξωλκεις με τσοκ λογικά την άλλη εβδομάδα θα προσπαθήσω να την τουφεκίσω.. θα μαζέψω και κανένα χαρτόνι .yel.

34 γραμ. νο 5-6 χωρίς πέλμα για ανάκρουση να δοκιμάσω η ούτε καν?
Γιατί ούτε καν;;;
Ρίξε....
 
καλημέρα!

τελικά κατέληξα σε πλαγιόκανο με χωρίς εξωλκεις με τσοκ λογικά την άλλη εβδομάδα θα προσπαθήσω να την τουφεκίσω.. θα μαζέψω και κανένα χαρτόνι .yel.

34 γραμ. νο 5-6 χωρίς πέλμα για ανάκρουση να δοκιμάσω η ούτε καν?
Καλορίζικο, καλοτουφεκο, να το χαρείς!
Να δοκιμάσεις......33-34 σε χοντρά και είσαι άρχοντας!
Και το 36αρι Rottweil waidmannsheil είναι μαλακό.
Τα φυσίγγια της b&p είναι σχετικά μαλακά!
 
Back
Top