Baikal Team

Με γάντια ... Ή με κάτι τέτοιο:
https://www.midwayusa.com/product/9...-shotgun-barrel-handguard-leather-dark-havana
https://www.hollandandholland.com/product/leather-shotgun-hand-guard/
handguard.jpg

.sarcastic. .my man.
.hair..hair..hair.
η παπια θελει χουφτωμα ορεεεεε
 
.hair..hair..hair.
η παπια θελει χουφτωμα ορεεεεε
Αμερικανιές !!! .yel. Η φαρδιά πάπια "ουρά κάστορα" (beavertail) αφαιρεί την μισή γοητεία και κομψότητα του πλαγιόκαννου ... Και η έντονα πιστολοειδής λαβή άλλο 1/4 ... Όταν του βάζουν και μονή σκανδάλη και εναλλασσόμενα τσοκ, πάει ... το .sex hard.σανε τελείως !!! .sarcastic.
 
Αμερικανιές !!! .yel. Η φαρδιά πάπια "ουρά κάστορα" (beavertail) αφαιρεί την μισή γοητεία και κομψότητα του πλαγιόκαννου ... Και η έντονα πιστολοειδής λαβή άλλο 1/4 ... Όταν του βάζουν και μονή σκανδάλη και εναλλασσόμενα τσοκ, πάει ... το .sex hard.σανε τελείως !!! .sarcastic.
ούτε κ έμενα μου αρέσει Στέλιο άλλα με ένα zabala που έριχνα μια μέρα ήταν πολύ βολική κ βοηθούσε πολύ στην οδήγηση, για τα υπολοιπα μαζι σου
 
Κι επειδη θ'αρχισει τα ....διαφορα ο μαστροχρηστος,θα παρει κι ενα μινιμαλ κοντακι συν...:)
Ε...ναι!!!
Σαφώς πιο χυτό..."δένει" πιο αρμονικά με τη βάση...
Χωρίς αυτές τις αχρείαστες πανέλες δεξιά και αριστερά...
(προσωπική άποψη)

Πάντως μάστορα εγώ θα το φύλαγα στο ντουλάπι...
Αν του τα δώσεις και τα 2 θα 'ναι μεγάλος πειρασμός για το μαστροΧρήστο...
Κράτα το "κάβα" για αργότερα...θα του χρειαστεί... .sarcastic.
 
Αμερικανιές !!! .yel. Η φαρδιά πάπια "ουρά κάστορα" (beavertail) αφαιρεί την μισή γοητεία και κομψότητα του πλαγιόκαννου ... Και η έντονα πιστολοειδής λαβή άλλο 1/4 ... Όταν του βάζουν και μονή σκανδάλη και εναλλασσόμενα τσοκ, πάει ... το .sex hard.σανε τελείως !!! .sarcastic.
Τι είπες ρε για τους καστορες; .sarcastic.
 
Χρηστάρα, τώρα στα μπασίματα να πάμε να στήσουμε τα πλάγια....με 28αρια νούμερο 8, να γελάσουμε, μόνο να κάτσουμε λίγο ανοιχτά να μην σταυρώνουν οι τουφεκιές και χαλάμε τα πουλάκια.....:cool:
Εγώ λέω να οργανώσουμε μια "αναδρομή στα παλιά" εκδρομή και να κυνηγήσουμε όλοι με πλαγιόκαννο, φυσίγγια χάρτινα μαλλινόταπα ρελιαστα (28-32γρ.), δερμάτινες φυσιγγιοθήκες και τσάντες κυνηγιού και ότι ενθύμιο έχει ο καθένας από κυνήγια παλαιοτέρων εποχών...

Α...και το κυριότερο...χωρίς κινητά...:)
 
Φοβερή ιδέα Σπύρο!
Και χωρίς παραλλαγες!όλοι με παντελόνια τζιν από τα μπλε τα παλιά που δεν είναι ξεβαμμενα κ καρω πουκαμισα από μέσα.....sarcastic.
.shake hands.
Θα μας βλέπουν οι γύρω και θα νομίζουν οτι ξεπηδήσαμε από καμιά τρύπα στο χωροχρόνο....sarcastic.
 
Εγώ λέω να οργανώσουμε μια "αναδρομή στα παλιά" εκδρομή και να κυνηγήσουμε όλοι με πλαγιόκαννο, φυσίγγια χάρτινα μαλλινόταπα ρελιαστα (28-32γρ.), δερμάτινες φυσιγγιοθήκες και τσάντες κυνηγιού και ότι ενθύμιο έχει ο καθένας από κυνήγια παλαιοτέρων εποχών...

Α...και το κυριότερο...χωρίς κινητά...:)
Η αλήθεια είναι ότι τωρα με το δικανο του Μαστρογιάννη εεε του Μαστροχρηστου μου γεννήθηκε η επιθυμία για ένα πλάγιο.....:rolleyes: Ο παππούς μου έχει ταξει ένα Πάρκερ και νομίζω με δαμασκηνες καννες, μήπως να τον αρχίσω τη μουρμούρα...;
Και όμορφη εικόνα όπως φαντάζομαι την περιγραφη σου Σπύρο!
 
Χρηστάρα, τώρα στα μπασίματα να πάμε να στήσουμε τα πλάγια....με 28αρια νούμερο 8, να γελάσουμε, μόνο να κάτσουμε λίγο ανοιχτά να μην σταυρώνουν οι τουφεκιές και χαλάμε τα πουλάκια.....:cool:
Σεμνααααα....
Κανονιστε να ερθω με τον γερο ισπανο και να πατε δυο οροσειρές μακρυά!:cool:
Το καλο το κρατησα για παρτι μου.....yel.
 
και σ' ένα καρτέρι που θα πάρει φωτιά το όπλο, πως τις πιάνεις.....;;;
Δειξε μου ενα τετοιο Bill και μην αγχωνεσαι!!
Θα φτυνω τη χουφτα μου,θα πιανω τον δροσοπαγο πανω στα χορταρακια,θα βγαλω την καλτσα και θα την κανω γαντι,θα τουφεκαω με το ενα χερι.....:rolleyes:
Θα το παλεψω!!
Δειξε μου εσυ....
 
Κύριοι ... τι να παω ? μπορεί να επαναλαμβάνομαι αλλά και πάλι σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τις ευχές σας !

Οταν το πάρω στα χέρια μου μου θα επανέλθω με φωτογραφικό υλικό ...
Φυσικά στο φόντο θα υπάρχει και ενα ποτήρι μπυρα για να το καλωσόρισμα :)

Με "γαργαλάει' που δεν βλέπω κατι που θα μπορούσα να επέμβω .. γαμώτο... ειναι που και τα μέτρα μου ειναι κοντά με του Γιάννη!
εεε μια ανανέωση στο φινίρισμα σίγουρα αλλά αυτό δεν μετράει ..χαχχαχα
*Η κάτω ριγα βλέπω να περισσεύει ... :D

Πάντως βλέποντας το αγγλέ του μάστορα φορεμένο ..... βλέπω να κερδίζει την αγαπημένη μου λαβή του Πρίγκιπα της Ουαλίας...
αααρε μάστορα το πας απο εδω το φέρνεις απο εκει .. θα πιάσει αράχνες το ελάφι :D:D

Γωργαρα θα με βάλεις να γεμίσω 28άρια ...θα τους στήσουμε τους Ρώσους σίγουρα .. αλίμονο σε αυτούς που θα ειναι δυο λόφους πίσω :D
και λέω δυο λόφους γιατί εσύ παίζεις απο λόφο σε λόφο ως γνωστών!!!

Έλεγα οταν καταφέρω να παω Γιάννενα θα πάρω με το ελάφι και το Τοζ και δεν θα ξέρω με ποιο να βγω βόλτα... άλλα τώρα θα ειναι και το πλάγιο παρέα.. Βλέπω να παίρνω το βανάκι του Φίλιππα να ανέβω ... που να χωρέσω με 3 παιδιά στο ρενό :D
Σπύρο ετοιμάσου έχουμε να κάνουμε κουβέντες για τα πλάγια στη "Καλαρη" !;)
 
Με χαρά ενα ακόμα Ρώσικο έρχεται στην κατοχή μου !:)
Ενα ιδιαίτερο 43 άρι ξύλα του Γιάννη και με σπάνιο τσοκάρισμα για ρώσικο
Δεν είχα ποτέ μου πλάγιο και πάντα το είχα στο μυαλό μου να κάνω μια αρχή ...

Μάστορα θα το προσέχω .. ήρθε σε καλά χέρια ...

*Τάσο μπήκα κ εγώ στο κλαμπ των πλαγιόκαννων :)

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πωλειται-baikal-iz43-2-4.2135/#post-333100
Χρήστο καλορίζικο και καλοτούφεκο ....
 
Κύριοι ... τι να παω ? μπορεί να επαναλαμβάνομαι αλλά και πάλι σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τις ευχές σας !

Οταν το πάρω στα χέρια μου μου θα επανέλθω με φωτογραφικό υλικό ...
Φυσικά στο φόντο θα υπάρχει και ενα ποτήρι μπυρα για να το καλωσόρισμα :)

Με "γαργαλάει' που δεν βλέπω κατι που θα μπορούσα να επέμβω .. γαμώτο... ειναι που και τα μέτρα μου ειναι κοντά με του Γιάννη!
εεε μια ανανέωση στο φινίρισμα σίγουρα αλλά αυτό δεν μετράει ..χαχχαχα
*Η κάτω ριγα βλέπω να περισσεύει ... :D

Πάντως βλέποντας το αγγλέ του μάστορα φορεμένο ..... βλέπω να κερδίζει την αγαπημένη μου λαβή του Πρίγκιπα της Ουαλίας...
αααρε μάστορα το πας απο εδω το φέρνεις απο εκει .. θα πιάσει αράχνες το ελάφι :D:D

Γωργαρα θα με βάλεις να γεμίσω 28άρια ...θα τους στήσουμε τους Ρώσους σίγουρα .. αλίμονο σε αυτούς που θα ειναι δυο λόφους πίσω :D
και λέω δυο λόφους γιατί εσύ παίζεις απο λόφο σε λόφο ως γνωστών!!!

Έλεγα οταν καταφέρω να παω Γιάννενα θα πάρω με το ελάφι και το Τοζ και δεν θα ξέρω με ποιο να βγω βόλτα... άλλα τώρα θα ειναι και το πλάγιο παρέα.. Βλέπω να παίρνω το βανάκι του Φίλιππα να ανέβω ... που να χωρέσω με 3 παιδιά στο ρενό :D
Σπύρο ετοιμάσου έχουμε να κάνουμε κουβέντες για τα πλάγια στη "Καλαρη" !;)
Εγώ σου τόπα . Τι να το κάνεις τέτοιο όπλο που δεν θέλει καμιά επέμβαση εσύ; Ε καλά δηλαδή άμα ψάξεις όλο και κάτι θα βρείς . Μέχρι και ριζική ανακατασκευή το φτάνεις :)

Το κακό είναι οτι διαολίζεις και μας. Μου έβαλες ιδέα τωρα γιατί έχω σε αρκετά καλή κατάσταση ένα δισκάνδαλο κοκοροντούφεκο του παππού, (από τα ιταλικά που ερχόταν παλιά με τις χιλιάδες) . Εχει αχρωμίωτες κάννες και λαβή Πρίγκιπα Ουαλίας αλλά ακριβώς στην λαβή έχει ένα χτύπημα. Μήπως να το έκαμνα Αγκλέ; think

Α ρε Χρηστάρα τι μας κάνεις. Στο τέλος θα ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα όπλα που θα ξεχνάμε να κυνηγάμε.
 
Back
Top