Ata Arms Team

Το σχόλιο ήταν ειρωνικό όπως και η αρχική τοποθέτηση του συναδέλφου.

Οπότε δεν πήγα Τραπεζούντα φίλε.
Μακάρι να είχες πάει , ( αν βέβαια το ήθελες ) για εμένα είναι Αγια αυτά τα χώματα , δυστυχώς ούτε εγώ έχω πάει , να ήμαστε καλά , πότε δεν ξέρεις .
 
@Stelios montefeltro τι αυλό έχει το ΑΤΑ ξέρεις?
η θαλάμη φαντάζομαι είναι 76χιλ
Η θαλαμη είναι σίγουρα 76αρα και ο αυλος είναι 18.4 απ ότι έχω δει σε παρουσίαση σε βίντεο.

Όμως ως αναφορά τον άυλο δεν μπορώ να είμαι σίγουρος εφόσον δεν τον έχω μετρήσει ο ίδιος.

Αυτό που μπορώ όμως να πω με σιγουριά είναι ότι έχω δουλέψει παντοτε το 3* Και 4* τσοκ με φυσίγγια από νούμερο 6 έως και 10 από 30 έως 36 γραμμάρια με συγκεντρωτηρα με μαλλινη τάπα αλλά και διασποράς μακρυά και κοντά και ποτέ δεν πήρα μεγάλη συγκέντρωση ώστε να καταστραφεί ένα θήραμα όπως επίσης πολύ,πολυ σπάνια κάποιο θήραμα να μείνει ζωντανό.

Οπότε τα πήγε καλύτερα ακόμη και απ το πιο καλό σενάριο.

Αυτά...
 
Η θαλαμη είναι σίγουρα 76αρα και ο αυλος είναι 18.4 απ ότι έχω δει σε παρουσίαση σε βίντεο.

Όμως ως αναφορά τον άυλο δεν μπορώ να είμαι σίγουρος εφόσον δεν τον έχω μετρήσει ο ίδιος.

Αυτό που μπορώ όμως να πω με σιγουριά είναι ότι έχω δουλέψει παντοτε το 3* Και 4* τσοκ με φυσίγγια από νούμερο 6 έως και 10 από 30 έως 36 γραμμάρια με συγκεντρωτηρα με μαλλινη τάπα αλλά και διασποράς μακρυά και κοντά και ποτέ δεν πήρα μεγάλη συγκέντρωση ώστε να καταστραφεί ένα θήραμα όπως επίσης πολύ,πολυ σπάνια κάποιο θήραμα να μείνει ζωντανό.

Οπότε τα πήγε καλύτερα ακόμη και απ το πιο καλό σενάριο.

Αυτά...
είναι προσεγμένο όπλο σε όλα του
ποιο μοντέλο έχεις πάρει?
ξέρουμε ποιός είναι ο αντιπρόσωπος?
 
είναι προσεγμένο όπλο σε όλα του
ποιο μοντέλο έχεις πάρει?
ξέρουμε ποιός είναι ο αντιπρόσωπος?
Το ata sp nickel έχω πάρει 66εκ κανη.

Για τα χρήματα που κοστίζει εγώ δεν έχω δει εμφανισιακά κάτι καλύτερο.
Και αφού το κυνήγησα και το δοκίμασα έχω να πω ότι είναι πολύ καλό λειτουργικά αλλά έχει και φοβερά καλή απόδοση.

Εγώ το πήρα απ του περβολαρακη.
Δεν ξέρω ποιος είναι ο αντιπρόσωπος.
 
Αν δεν έλεγες τι είναι θα νόμιζα ότι μου έκλεψες το S55B από τον οπλοβαστό μου.
Πολύ ωραίο είναι.
Όντως είναι ωραίο...λειτουργεί τέλεια και είναι παμφθηνο.

Επίσης είναι αρκετά καλύτερο σε διάφορα σημεία από το όπλο που αντιγράφει δηλαδη το 686.

Ποια είναι αυτά;

1)Έχει αδιαμφισβήτητα καλύτερα ξύλα.

2)στόχαστρο οπτικής ινας.

3)Έχει παλμσουελ

4)μηχανική σκανδάλη

Και όλα αυτά με τιμή 700€ την ώρα που το 686 κανει 2000€.
 
Όντως είναι ωραίο...λειτουργεί τέλεια και είναι παμφθηνο.

Επίσης είναι αρκετά καλύτερο σε διάφορα σημεία από το όπλο που αντιγράφει δηλαδη το 686.

Ποια είναι αυτά;

1)Έχει αδιαμφισβήτητα καλύτερα ξύλα.

2)στόχαστρο οπτικής ινας.

3)Έχει παλμσουελ

4)μηχανική σκανδάλη

Και όλα αυτά με τιμή 700€ την ώρα που το 686 κανει 2000€.
το βάρος του με 66 εκ κάννη πόσο είναι?
 
για 66cm πωλη βαρη θα ελαιγαααα ;) αλο το 686 και αλο το ata,,καμια σχεσηηηηηη να λεμε τα πραγματα ωπος εχουνεεεε;)αλο το zastavaκαι αλο η ferariiiii.sarcastic.
Πολύ τον πονηρό κάνεις ώρες ώρες συνάδελφε και βαφτιζεις το ένα ζασταβα και το αλλο φεραρι για 100 ή 150 γραμμάρια διαφορά στο βάρος.

Και δεν βλέπεις ότι είναι σχεδόν το ίδιο όπλο ενώ το ένα κοστίζει το ένα τρίτο απ το άλλο.

Αλλά η εμπάθεια σου φαίνεται....
Διότι δεν κρίνεις το προϊόν αντικειμενικά αλλά το κατακρίνεις επειδή δεν γουστάρεις τον τούρκο.

Οπότε η γνώμη σου είναι για πέταμα.

Πήγαινε βάλε τα δίπλα δίπλα....
Και μετά θα καταλάβεις.

Και για να μην παρεξηγηθώ με τα παιδιά που έχουν μπερεττα το 686 φυσικά είναι καλύτερο.
Έχει και μεταπώληση έχει και βαλίτσα και είναι ωραιότατο.
Το θέμα είναι ότι σε κανένα σημείο δεν έπρεπε να υπερτερεί το ατα εφόσον έχουν τέτοια χρηματική διαφορά.
Κι όμως πιο πάνω είπα 4 σημεία.

Αυτά...
 
Πολύ τον πονηρό κάνεις ώρες ώρες συνάδελφε και βαφτιζεις το ένα ζασταβα και το αλλο φεραρι για 100 ή 150 γραμμάρια διαφορά στο βάρος.

Και δεν βλέπεις ότι είναι σχεδόν το ίδιο όπλο ενώ το ένα κοστίζει το ένα τρίτο απ το άλλο.

Αλλά η εμπάθεια σου φαίνεται....
Διότι δεν κρίνεις το προϊόν αντικειμενικά αλλά το κατακρίνεις επειδή δεν γουστάρεις τον τούρκο.

Οπότε η γνώμη σου είναι για πέταμα.

Πήγαινε βάλε τα δίπλα δίπλα....
Και μετά θα καταλάβεις.

Και για να μην παρεξηγηθώ με τα παιδιά που έχουν μπερεττα το 686 φυσικά είναι καλύτερο.
Έχει και μεταπώληση έχει και βαλίτσα και είναι ωραιότατο.
Το θέμα είναι ότι σε κανένα σημείο δεν έπρεπε να υπερτερεί το ατα εφόσον έχουν τέτοια χρηματική διαφορά.
Κι όμως πιο πάνω είπα 4 σημεία.

Αυτά...
γιατι πιανεσαι ρε φιλε στελιο .think. επειδη τα ata ειναι οπλα της σειραςςςς,,,οτι πληρωσης περνηςςςς πας τωρα να μου το βαλης και διπλα στην berreta τον atakiiii.sarcastic.ΥΓ και να ητανε η διαφωρα μωνο τα 100 150 γραμαρια γελιεσαιιιιιι
 
για 66cm πωλη βαρη θα ελαιγαααα ;) αλο το 686 και αλο το ata,,καμια σχεσηηηηηη να λεμε τα πραγματα ωπος εχουνεεεε;)αλο το zastavaκαι αλο η ferariiiii.sarcastic.
Εγω παντως θα το επαιρνα και το Zastava και το ΑΤΑ...καθοτι η μαρκα δεν σε κανει ουτε κυνηγο ουτε οδηγο...

αυτα .cofee.
 
Όντως είναι ωραίο...λειτουργεί τέλεια και είναι παμφθηνο.

Επίσης είναι αρκετά καλύτερο σε διάφορα σημεία από το όπλο που αντιγράφει δηλαδη το 686.

Ποια είναι αυτά;

1)Έχει αδιαμφισβήτητα καλύτερα ξύλα.

2)στόχαστρο οπτικής ινας.

3)Έχει παλμσουελ

4)μηχανική σκανδάλη

Και όλα αυτά με τιμή 700€ την ώρα που το 686 κανει 2000€.
Δεν το ξέρω το όπλο αλλά επέτρεψε μου να σου πω καθότι κάτοχος 690.
Η Τουρκία φημίζεται για τα ξύλα και ναι μπορεί να έχει καλύτερα. Απο κει και περα όμως, το στοχαστρο οπτικης ινας η beretta δε το χρησιμοποιεί οχι γιατί της στοιχίζει, αλλά γιατί τα κυνηγετικά αλληλεπιθετα της beretta είναι πιο κλασσικά όπλα από μια καραμπίνα.
Το παλμσουελ δεν είναι πάντα πλεονέκτημα σε όλες τις παλάμες και η μηχανική σκανδάλη αν δεν είναι ποιοτική δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη από μια ποιοτική αδρανείας. Εγώ δεν πιστεύω σε...θαύματα. Σίγουρα 700 ευρω είναι πολύ χαμηλή τιμή, αλλά η σύγκριση να γίνεται με όπλα μέχρι 1000 ευρώ. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Φιλικά αυτή είναι η άποψη μου.
 
Back
Top