Ata Arms Team

Γιατί σου φαίνεται παράξενο?Εγώ όταν πήρα το πρώτο 686Ε ειχα ρίξει τον πρώτο μήνα πάνω από 10.000 φυσίγγια αφού ξυπναγα καθε πρωί με πονοκέφαλο από τις ντουφεκιες, μην με ρωτήσεις όμως πόσα φυσίγγια στο σκοπευτήριο και πόσα στον ύπνο μου γιατί δεν θυμάμαι να σου πω.
Εεεε.. μην συγκρίνουμε το 686Ε με το baical ..Με το δίκιο σου να ρίξεις τόσα.
 
Μικρό το κακό Ανδρέα διορθώνεται πολυ ευκολα! Γιατί οι μπενελες και οι υπόλοιπες αδράνειας έχουν καλυτερες σκανδαλες?
Όχι βέβαια, μην σού πω ότι της benelli είναι και λίγο πιο βαριά αλλά με μικρότερη διαδρομή.
 
Συμπαθητική μητσο, μπροστά σε σκαλισμενη δεν πιανει μια!
Μιλαμε για εργοστασιακα όπλα κ καραμπίνες, κ η 930 κ η M2 η SP πολυ καλες σκανδαλες στα αδράνειας, βέβαια όταν μιλάμε για σκανδαλες μπροστά στην σκανδάλη ενός Krieghoff η ενός F3 όλα σβήνουν
 
Τη σκανδα
Το μόνο που θα σε ξενερώσει είναι η σκανδάλη έχει μεγάλη διαδρομή έτυχε να έχει ελαφριές σκανδαλες στο δικό μου αλλά δεν είναι κανόνας για όλα ότι θα είναι το ίδιο, και από το λίγο πού το δοκίμασα βγάζει στενές ντουφεκιες στο χαρτί.
Τη σκανδάλη του δικού μου την βρίσκω πάντως πολύ οκ.

Βέβαια δεν έχω ρίξει με κάποιο πανάκριβο δικαννο για να συγκρίνω.....πάντως σε σχέση με καραμπινες που έχω ρίξει μια χαρά τη βρίσκω.
 

Οι σκανδαλες και φτιάχνονται αλλά και συνηθιζονται.Αρκει να μην αλλάζεις συνέχεια όπλα.
[/QUOTE]
Σάββατο απόγευμα για καρακάξες με το Β25..(σχετικά βαριά σκανδάλη).
Κυριακή πρωί στον αγώνα του Σχιστου πρώτη πούλα πρώτος βατήρας στον αγώνα με το MXS..
Zητάω το πιάτο και πρίν κουμπώσω ...πάει στο βρόντο η τουφεκιά,και η δεύτερη ακόντιο....Αυτά και άλλα πολλά όταν αλλάζεις όπλο..
Αλλά είναι ωραία τα άτιμα.
Το καλύτερο φαί του κόσμου να τρώς κάθε μέρακάποια στιγμή το βαριέσαι...
 
.very funny.
εννοείτε ότι δεν συγκρινονται αλλα ενα τεστ αντοχης στα ποσες χιλ φυσιγγια θα βλαλει πρωτο ζημια η θα χρειαστη σερβις
θα μπορούσαμε....think.
Συμφωνώ απόλυτα αλλά με το baikal μετά από κάποια φυσίγγια θα πρέπει να το πυροδοτεις με στολή ναρκαλιευτη.
 
.very funny.
Συμφωνώ απόλυτα αλλά με το baikal μετά από κάποια φυσίγγια θα πρέπει να το πυροδοτεις με στολή ναρκαλιευτη.
Αυτό το μονόκανο που ανέβασα μόλις τώρα , όταν ζεσταινόταν μετά από 15 - -20 καπάκι τουφεκιές μου έμενε η πάπια στο χέρι.Την ξανακούμπωνα κ συνέχιζα.
Κρύο, όλα μια χαρά.
Μέταλλα ...:p
 
Last edited:
Αυτό το μονόκανο που ανέβασα μόλις τώρα , όταν ζεσταινόταν μετά από 15 - -20 καπάκι τουφεκιές μου έμενε η πάπια στο χέρι.Την ξανακούμπωνα κ συνέχιζα.
Κρύο, όλα μια χαρά.
Μέταλλα ...:p
δεν ειναι απο την ζεστη αλλα απο τον κραδασμο ειναι κατι που διορθονεται ευκολα κ δεν ξεκουμπονει εκτος αν θες να ριχνεις συνεχεια πανω απο 32γρ φυσιγγια
 
δλδ για να καταλάβω γιατί χάθηκα τελείως.

4,000 φυσίγγια τον μήνα = 48,000 φυσίγγια τον χρόνο = 1,920 κουτιά τον χρόνο = 1,920 Χ 5 € = 9,600 € + 9,600 € ( πούλες ) = 19,200 € το χρόνο
και δεν βάζω τα έξοδα μετακίνησης προς και από το σκοπευτήριο.

και έχει για όπλο BAIKAL ??????????? , προφανώς όχι από οικονομία.

μιλάμε δεν πρέπει να υπάρχει άλλος στον πλανήτη .......................
Δεν είναι ακριβώς έτσι στον υπολογισμό του κόστους αλλά τέλος πάντων
 
Back
Top