Ata Arms Team

Όποτε θέλω οφθαλμολουτρο μια φορά το χρόνο όταν βρεθώ κοντά πάω σε ένα φίλο συλλέκτη που έχει όλα τα browning το χω ξαναγράψει πάνω από 40 και σε οπλοβαστους browning ,Καβλα μεγάλη βλέπω αυτογεμη του 1902 φερμένο από Αμερική.
 
Τουλαχιστον η ντισπαν εδωσε στιγμα. Ο αλλος απο την κρητη (περβολαρακης) ακομα με παιρνει τηλεφωνο. ( 2μηνες + περιμενω). Αει μαμιδια!!!
Εχω κανει σκέψεις απειρες φορες πανω σε αυτο το θέμα και οσο και αν μου αρεσει η impala plus και μου έρχεται και γάντι γερνω προσ την stoger m3k για τον λογο οτι θα εχεισ ανταλλακτικα για παντα λογο beretta. αγοραζεις μονο ενα ελατηριο αδρανιας και ενα εξολκεα απο την benelli M2 και δεν εχει προβλημα ποτε ξανα ειναι τα σημεια που πονάει και αυτα αλλάζουν η Αμερικάνοι.
 
Εχω κανει σκέψεις απειρες φορες πανω σε αυτο το θέμα και οσο και αν μου αρεσει η impala plus και μου έρχεται και γάντι γερνω προσ την stoger m3k για τον λογο οτι θα εχεισ ανταλλακτικα για παντα λογο beretta. αγοραζεις μονο ενα ελατηριο αδρανιας και ενα εξολκεα απο την benelli M2 και δεν εχει προβλημα ποτε ξανα ειναι τα σημεια που πονάει και αυτα αλλάζουν η Αμερικάνοι.
Ακριβώς αυτό τον ενδοιασμό είχα και εγώ. Τον ξεπέρασα με δύο σκεπτικά.
Ότι η Kalco είναι (ή φαίνεται) σοβαρή εταιρία και 100 χρόνια (σχήμα λόγου) στο χώρο
Και ότι εγώ προσωπικά ρίχνω λίγα και ελαφρά φυσίγγια (περ. 300-400 το χρόνο).
Δεν θέλω να σε επηρεάσω, απλά στο λέω γιατί το πέρασα.

σ.σ. Επί πλέον το όπλο μέχρι στιγμής δείχνει πολύ στιβαρό και σοβαρό.
 
Ακριβώς αυτό τον ενδοιασμό είχα και εγώ. Τον ξεπέρασα με δύο σκεπτικά.
Ότι η Kalco είναι (ή φαίνεται) σοβαρή εταιρία και 100 χρόνια (σχήμα λόγου) στο χώρο
Και ότι εγώ προσωπικά ρίχνω λίγα και ελαφρά φυσίγγια (περ. 300-400 το χρόνο).
Δεν θέλω να σε επηρεάσω, απλά στο λέω γιατί το πέρασα.

σ.σ. Επί πλέον το όπλο μέχρι στιγμής δείχνει πολύ στιβαρό και σοβαρό.
συμφωνώ σε οτι λες δεν με επηρεάζεις σε κατι το εχω πιασει στα χερια μου και αυτο και το stoger και το impala plus φαίνεται ποιο ποιοτικο σε ολα ακόμη και στα πλαστικά
 
συμφωνώ σε οτι λες δεν με επηρεάζεις σε κατι το εχω πιασει στα χερια μου και αυτο και το stoger και το impala plus φαίνεται ποιο ποιοτικο σε ολα ακόμη και στα πλαστικά
Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ.
σ.σ. Είναι και πιο πλούσιο σε "εξοπλισμό" (τσοκ, φλάντζες, αορτήρα, κουτί μεταφοράς)
 
Ε ναι, αυτό φαντάστηκα γιατί το μερος ειναι λουκουμάκι κ δεν μπορεί να είναι κρυφό τόσο νερό...
Καπου διαβασα οτι εκει που πανε τα θυραματα για νερο νερο δε κανει να κυνηγαμε τωρα κατα ποσο ειναι ετσι δε το ξερω
 
Για όποιον ενδιαφέρεται για ata σήμερα πήρα τηλ στη dispan. Την άλλη βδομάδα θα κάνει παραλαβές τα αυτογεμη και το 2ο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου τα sp. Μου είπε ότι οι τιμές έχουν κλείσει πριν τις ανατιμήσεις. Τα απλά sp γύρω στα 600 και το supersport 1150. Το sporter δε θα το φέρει.
 
Για όποιον ενδιαφέρεται για ata σήμερα πήρα τηλ στη dispan. Την άλλη βδομάδα θα κάνει παραλαβές τα αυτογεμη και το 2ο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου τα sp. Μου είπε ότι οι τιμές έχουν κλείσει πριν τις ανατιμήσεις. Τα απλά sp γύρω στα 600 και το supersport 1150. Το sporter δε θα το φέρει.
Και τα αυτογεμες ποσό;
 
Back
Top