Aselkon τούρκικη καραμπίνα

Τα made in χώρα της Ευρώπης έχουν πολύ υψηλό κόστος, λόγω των αυστηρων περιβαλλοντικών νόμων, προδιαγραφών συνθηκών εργασίας στα εργοστάσια, αμοιβών εργατών, ωραρίων εργασίας, κλπ. Οι εταιρείες θέλουν να μειώσουν τα κόστη. Έτσι λοιπόν πολλά εξαρτήματα κατασκευάζονται σε τρίτες χώρες, και έχει ρυθμιστεί και η νομοθεσία κατάλληλα για να βαφτίζεται το τελικό προϊόν ευρωπαϊκό . Το 100% της φαμπαρμ μάλλον έχει λόγω που αναγράφεται.
 
Τα made in χώρα της Ευρώπης έχουν πολύ υψηλό κόστος, λόγω των αυστηρων περιβαλλοντικών νόμων, προδιαγραφών συνθηκών εργασίας στα εργοστάσια, αμοιβών εργατών, ωραρίων εργασίας, κλπ. Οι εταιρείες θέλουν να μειώσουν τα κόστη. Έτσι λοιπόν πολλά εξαρτήματα κατασκευάζονται σε τρίτες χώρες, και έχει ρυθμιστεί και η νομοθεσία κατάλληλα για να βαφτίζεται το τελικό προϊόν ευρωπαϊκό . Το 100% της φαμπαρμ μάλλον έχει λόγω που αναγράφεται.
Τα είπες όλα !
Αν ξέραμε πόσα "εξωχώρια" ανταλλακτικά υπάρχουν σε μία ευρωπαϊκή κατασκευή/συσκευή ποτέ δεν θα δεχόμασtε τον όρο made in EU...
 
Συνονοματε βεβαιως κ δεν εφυγε μονο για .RESPECT.αυτο.ουτε ειμαι κατα του θηριου που λεγεται beretta.ειναι οπλαρα με τελεια επεξεργασια κανης.αλλα ας σταθουμε λιγο στο θορυβο.παρολο που το ενα αυτι ειναι καπως απο λειοκανα κ πιστολια ,ειναι πολυ ενοχλητικο στη μονη τουφεκια να ακους ντιν..... βεβαια φημισμενος οπλουργος μου εδωσε εξηγηση .καλη συνοχη των μεταλλων.το κλειστρο ειναι κολημενο με λειζερ στο σιδηροδρομο του επαναντατικου ελατηριου και για αυτο παραγεται το ντιν...που το ξερουνε πολλοι.συνολο φυσιγγιων για α400 ,2500 σε μια σεζον λογω οτι μετραει τουφεκιες. δεν αλλαξε ο θορυβος.
Αυτός ο φημισμένος οπλουργος μόνο οπλουργος δεν μου κάνει....... Με το συμπαθειο αδερφέ αλλά............ παλαιότερα κάποιος φίλος είχε γράψει για μια πατέντα,ας την πούμε έτσι, όπου ο ήχος εξαφανιζόταν. . Έχω μια απορία..... Ποιος είναι αυτός που ντουφεκαει και ακούει Ντιν και νταν. Πρέπει να έχει τρομερή ακοή......RESPECT..think.
 
Last edited:
Τα made in χώρα της Ευρώπης έχουν πολύ υψηλό κόστος, λόγω των αυστηρων περιβαλλοντικών νόμων, προδιαγραφών συνθηκών εργασίας στα εργοστάσια, αμοιβών εργατών, ωραρίων εργασίας, κλπ. Οι εταιρείες θέλουν να μειώσουν τα κόστη. Έτσι λοιπόν πολλά εξαρτήματα κατασκευάζονται σε τρίτες χώρες, και έχει ρυθμιστεί και η νομοθεσία κατάλληλα για να βαφτίζεται το τελικό προϊόν ευρωπαϊκό . Το 100% της φαμπαρμ μάλλον έχει λόγω που αναγράφεται.
Οπότε λίγες οι επιλογές για καθαρόαιμα αυτογεμη, fabarm, remington, browning? Winchester?
 
Αυτός ο φημισμένος οπλουργος μόνο οπλουργος δεν μου κάνει....... Με το συμπαθειο αδερφέ αλλά............ παλαιότερα κάποιος φίλος είχε γράψει για μια πατέντα,ας την πούμε έτσι, όπου ο ήχος εξαφανιζόταν. . Έχω μια απορία..... Ποιος είναι αυτός που ντουφεκαει και ακούει Ντιν και νταν. Πρέπει να έχει τρομερή ακοή......RESPECT..think.
Αφού την ακούω εγώ που απο το ένα αυτι έχω καμένες ασφάλειες και το άλλο 50%
 
Τα made in χώρα της Ευρώπης έχουν πολύ υψηλό κόστος, λόγω των αυστηρων περιβαλλοντικών νόμων, προδιαγραφών συνθηκών εργασίας στα εργοστάσια, αμοιβών εργατών, ωραρίων εργασίας, κλπ....
Μια φορά σε ένα εργοστάσιο που ήμουν τεχνικός συνεργάτης με φωνάζει ο διευθυντής και μου λέει:
- Θες να βγάλεις ένα έξτρα εισόδημα;
- Πώς;
- Το μόνο που θα χρειαστείς είναι έναν χώρο με υπόστεγο και δύο Πακιστανούς. Θα φτιάχνεις μια κατασκευή που θα σου πούμε εμείς.
Θα παίρνεις 50 € συν τα υλικά για την κάθε μια.Σε ένα 8 Ώρο βγαίνουν 4 = 200€
- Και γιατί δεν τις φτιάχνετε εδώ,μέσα στο εργοστάσιο;
- Γιατί εδώ μας κοστίζουν 120 € η μια!
 
Αφού την ακούω εγώ που απο το ένα αυτι έχω καμένες ασφάλειες και το άλλο 50%
Συγγνωμη κ Χαρη,δεν το διατυπωσα ετσι για την ακοη μου.δεν χρειαζεται να τουφεκισεις.παρε μια A400 explor action 6 ετων ,τραβα το κλειστρο πισω κ πατησε το πλαινο κουμπακι να κλεισει μονο του.και η AFFINITY ειχε μπροστα ελατηριο αλλα δεν ητανε μεσα σε πλαστικο οπως η α400. σε καθε περιπτωση εχουμε ξεφυγει απο το θεμα της ASELKON φταιω εγω κ ζητω συγγνωμη.
 
Συγγνωμη κ Χαρη,δεν το διατυπωσα ετσι για την ακοη μου.δεν χρειαζεται να τουφεκισεις.παρε μια A400 explor action 6 ετων ,τραβα το κλειστρο πισω κ πατησε το πλαινο κουμπακι να κλεισει μονο του.και η AFFINITY ειχε μπροστα ελατηριο αλλα δεν ητανε μεσα σε πλαστικο οπως η α400. σε καθε περιπτωση εχουμε ξεφυγει απο το θεμα της ASELKON φταιω εγω κ ζητω συγγνωμη.
Καλησπέρα Γιάννη
Χαρη σκέτο αν δε σε πειράζει και δε χρειάζονται συγνωμες τον Κώστα επειδή τον γνωρίζω και είναι μπερετακιας είπα να τον τσιγκλήσω λίγο
Ότι δεν ακούω αστα κουφαλογο είμαι
 
Καλησπέρα Γιάννη
Χαρη σκέτο αν δε σε πειράζει και δε χρειάζονται συγνωμες τον Κώστα επειδή τον γνωρίζω και είναι μπερετακιας είπα να τον τσιγκλήσω λίγο
Ότι δεν ακούω αστα κουφαλογο είμαι
Μη δινεις ''λαβη'' στον αλλον....
 
Καλησπέρα Γιάννη
Χαρη σκέτο αν δε σε πειράζει και δε χρειάζονται συγνωμες τον Κώστα επειδή τον γνωρίζω και είναι μπερετακιας είπα να τον τσιγκλήσω λίγο
Ότι δεν ακούω αστα κουφαλογο είμαι
ενταξει Χαρη.πριν 7-8 χρονια στο γιατρο ,με ρωτησε εισαι κυνηγος?του λεω ναι.το δεξι λοιπον δεν ακουει τις πολυ ψιλες συχνοτητες.το παθαινουν πολλοι κυνηγοι μου ειπε.κ μολις του ειπα οτι ριχνω κ πιστολι μου λεει ακουστικα?του λεω δεν ειχαμε μυαλα τοτε,ο νεανικος ενθουσιασμος.
 
Back
Top