Action cameras

Καλησπέρα,

Βρήκα αυτη την κάμερα, με φακό 90 μοίρες, αρκετά στενό για οριακές λήψεις σε μικρά φτερωτά τσίχλες κλπ

https://www.banggood.com/GitUp-Git2...ion-p-1194087.html?rmmds=buy&cur_warehouse=CN

Την έχει ψάξει κανένας συνάδελφος ??? βρήκα και ένα συγκριτικό video μεταξύ 90-170 μοιρών ...

 
Last edited:
Παιδια μια ερωτηση: ειχα καιρο μια sencor παρατημενη και ειπα φετος να την χρησιμοποιήσω...
Παρατηρησα ομως οτι "κραταει" μαξ 6-7 15λεπτα συνεχους εγγραφης σε 1080 αναλυση (γραφει και σπαει το βιντεο σε 15λεπτα)..
Ειναι οκ?
 
Παιδια μια ερωτηση: ειχα καιρο μια sencor παρατημενη και ειπα φετος να την χρησιμοποιήσω...
Παρατηρησα ομως οτι "κραταει" μαξ 6-7 15λεπτα συνεχους εγγραφης σε 1080 αναλυση (γραφει και σπαει το βιντεο σε 15λεπτα)..
Ειναι οκ?

Νομίζω κάτι τέτοιο κάνει και η go pro αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις στις ρυθμίσεις. Σε γενικές γραμμές είναι κάτι που το θέλω εγώ πάντως ώστε να μπορώ να σβήνω εύκολα κομμάτια που δεν έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον χωρίς να χρειάζεται να κάνω επεξεργασία.
 
Νομίζω κάτι τέτοιο κάνει και η go pro αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις στις ρυθμίσεις. Σε γενικές γραμμές είναι κάτι που το θέλω εγώ πάντως ώστε να μπορώ να σβήνω εύκολα κομμάτια που δεν έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον χωρίς να χρειάζεται να κάνω επεξεργασία.
Το βασικο μου θέμα ειναι το ποση ωρα κραταει η μπαταρια σε συνεχη ληψη (ασχετα αμα το σπαει σε 15λεπτα, δεν με πειραζει)....καλα ειναι Μανο? Ή επρεπε να αντεχει παραπανω?
 
Οσο πιο υψηλά ανάλυση τοσο λιγότερο κρατάει η μπαταρία, επίσης το ανοικτο Wi-Fi τραβάει μπαταρία.
Η δικια μου go pro με την ανάλυση στα 720 και κλειστό Wi-Fi γράφει 2.5 ώρες, απο εκει και πέρα παίζει ρολο και η χωρητικότητα της κάρτας μνήμης.
 
Οσο πιο υψηλά ανάλυση τοσο λιγότερο κρατάει η μπαταρία, επίσης το ανοικτο Wi-Fi τραβάει μπαταρία.
Η δικια μου go pro με την ανάλυση στα 720 και κλειστό Wi-Fi γράφει 2.5 ώρες, απο εκει και πέρα παίζει ρολο και η χωρητικότητα της κάρτας μνήμης.
Καθαρα απο άποψη μπαταριας ρώτησα...απο καρτα εχω βαλει μια 64γιγα για 4Κ video, οποτε πριν γεμίσει κλεινει απο μπαταρια!
Η συσκευασια ειχε δυο μπαταρίες μεσα οποτε νομιζω θα παιξω ετσι μπαλιτσα και βλεπουμε..
Προφανως ισχυει και εδω το οτι πληρώνεις παιρνεις..sencor του 50ευρου...
 
Παιδια μια ερωτηση: ειχα καιρο μια sencor παρατημενη και ειπα φετος να την χρησιμοποιήσω...
Παρατηρησα ομως οτι "κραταει" μαξ 6-7 15λεπτα συνεχους εγγραφης σε 1080 αναλυση (γραφει και σπαει το βιντεο σε 15λεπτα)..
Ειναι οκ?
Παιδια μια ερωτηση: ειχα καιρο μια sencor παρατημενη και ειπα φετος να την χρησιμοποιήσω...
Παρατηρησα ομως οτι "κραταει" μαξ 6-7 15λεπτα συνεχους εγγραφης σε 1080 αναλυση (γραφει και σπαει το βιντεο σε 15λεπτα)..
Ειναι οκ?
καλησπερα,επεδη εσπαγε και μενα τα video,το εψαξα,ειναι θεμα καρτας,δεν μπορει να υποστηριξει πανω απο 2 giga συνεχους ληψης και τα σπαει...το ιδιο κανουν ολες,...οσο για τον χρονο εγγραφης τα 4κ γραφουν πολυ λιγοτερο απο τα 1080,οσο ανεβαζεις αναλυση μειωνει χρονο μπαταριας
 
Back
Top