Action cameras

Επειδή πλησιάζουν τα γενέθλια μου και δεν ξέρω τι δώρο να μου πάρω , σκέφτηκα να πάρω την παρακάτω κάμερα για το κυνήγι. Πως σας φαίνεται ;;

http://www.sony.gr/electronics/acti...orial_dual_video_viewer_764730603860303917433

Δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να δώσω παραπάνω χρήματα, οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτή.

Ορίστε και ένα βίντεο από youtub eπου ο κυνηγός χρησιμοποιεί στο κεφάλι μια παρόμοια sony ,η οποία δυστυχώς δεν βγαίνει στην αγορά τώρα, αλλά έχει ίδιο φακό με αυτή που θέλω να πάρω εγώ. Πως σας φαίνεται το βίντεο;; τα κοτσύφια πάντως φαίνονται μια χαρά!!!!

 
Κώστα απ'ότι βλέπω η τιμή ξεκινάει από τα 163 € και ανεβαίνει ; Δεν ξέρω όπως βλέπω τις λήψεις εγώ μου φαίνεται ότι κάνει λίγες θολούρες στην κίνηση πάνω, αλλά ίσως να κάνει και απότομες κινήσεις ο "κυνηγός". Θεωρώ αυτή που έχω ως καλύτερη κρίνοντας μόνο από το παραπάνω βίντεο Να σχολιάσω και μερικά off topic, όταν έχεις δίκαννο απαγορεύεται να μην μαζεύεις το 99% των φυσιγγίων σου και εννοείται ότι δεν θα τα μαζέψει μετά το κυνήγι. Επίσης, πως κάνεις καρτέρι πάνω στην άσφαλτο; Χαλάει όλο το νόημα της επαφής με τη φύση νομίζω. Πάντως δεν του ξέφυγε τπτ...
 
μια χαρα βλέπω να τραβάει , ίσως όπως λέει και ο Μάνος να έχει μια καθυστέρηση στην γρήγορη κίνηση αν και αυτο που βλέπω εγω στο βίντεο ειναι οτι αργεί λίγο να διαβάσει την αλλαγή του φωτισμού .. βέβαια για τα λεφτά της το κάνει μια χαρά.
τωρα στο βίντεο εχει μια δύο κουκκίδες με θαμπάδα στον φακό, Αυτό δημιουργείτε απο την διαφορά θερμοκρασίας σε όλες της κάμερες που μπαίνουν σε κάσκα !!
πρώτη λύση για να το αποφύγεις ειναι να βρέξεις τον φακο της κάσκας με σάλιο.. και το ιδανικό ειναι να βάζεις ειδικά σφουγγαράκια μέσα στην κάσκα που απορροφούν την υγρασία , αυτά δουλεύουν πολύ καλα και σε ακραίες συνθήκες.
η go pro τα πουλάει σαν αξεσουάρ και πρέπει να πω οτι είναι απαραίτητα
 
Επειδή πλησιάζουν τα γενέθλια μου και δεν ξέρω τι δώρο να μου πάρω , σκέφτηκα να πάρω την παρακάτω κάμερα για το κυνήγι. Πως σας φαίνεται ;;

http://www.sony.gr/electronics/acti...orial_dual_video_viewer_764730603860303917433

Δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να δώσω παραπάνω χρήματα, οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτή.

Ορίστε και ένα βίντεο από youtub eπου ο κυνηγός χρησιμοποιεί στο κεφάλι μια παρόμοια sony ,η οποία δυστυχώς δεν βγαίνει στην αγορά τώρα, αλλά έχει ίδιο φακό με αυτή που θέλω να πάρω εγώ. Πως σας φαίνεται το βίντεο;; τα κοτσύφια πάντως φαίνονται μια χαρά!!!!


Κάνε οικονομία βάλε αλλα τόσα και πάρε την ΑSV100 η την ΑΖ1
 
συμφωνω για την ΑSV100 την εχω απο περσι (με το Remote "ρολοι") και πραγματικα εχω τραβηξει τρομερα βιντεακια σε παπια-τρυγονια, για τσιχλες, μονο τις κοντινες πιανει καλα και ΟΧΙ με φοντο βουνο ή πλαγια , εκει χανετε στο φοντο το πουλι. Αν το μοναδικο σου κυνηγι ειναι τσιχλες τοτε μην περιμενεις την τρομερη αναλυση. Δες τα βιντεο μου σε τσιχλα και θα καταλαβεις.
 
Αρχικά για την AS100V κοίταζα και εγώ αλλά δεν την βρίσκω σε κανένα κατάστημα. Παντού γράφει πως δεν είναι διαθέσιμη.
 
η AS100V πάπαλα μόνο αν την βρείς από εξωτερικό και σε στοκ

αν θες Sony πας σε AZ1 ή AS200V ( έχω την AS200V,είναι καταπληκτική )

δεν ξέρω αν γνωρίζεις το μαγαζί --> http://onboardcamera.gr/ πολύ καλά παιδιά εξυπηρέτηση άριστη και αρκετά δωράκια
συμφωνώ και εγώ απο κει πήρα την contour roam2 και με δωράκια.Κατά περιόδους βγάζει κάτι καλά πακέτα.
 
παιδια σκεφτομαι για την sony action hdr as100, για κυνηγια φασσας θα κανει δουλεια, η τελως παντων μεχρι 200Ε,οι πιο ειδικοι τι θα με προτεινατε, Σας ευχαριστω!!!
 
συμφωνω για την ΑSV100 την εχω απο περσι (με το Remote "ρολοι") και πραγματικα εχω τραβηξει τρομερα βιντεακια σε παπια-τρυγονια, για τσιχλες, μονο τις κοντινες πιανει καλα και ΟΧΙ με φοντο βουνο ή πλαγια , εκει χανετε στο φοντο το πουλι. Αν το μοναδικο σου κυνηγι ειναι τσιχλες τοτε μην περιμενεις την τρομερη αναλυση. Δες τα βιντεο μου σε τσιχλα και θα καταλαβεις.

Πολυ καλο μικροφωνο! Φοραγα ακουστικα και ακουγα το "τσικ" και παραλιγο να γυρισω να κοιταξω γυρω μου!.hunter.
 
συμφωνω για την ΑSV100 την εχω απο περσι (με το Remote "ρολοι") και πραγματικα εχω τραβηξει τρομερα βιντεακια σε παπια-τρυγονια, για τσιχλες, μονο τις κοντινες πιανει καλα και ΟΧΙ με φοντο βουνο ή πλαγια , εκει χανετε στο φοντο το πουλι. Αν το μοναδικο σου κυνηγι ειναι τσιχλες τοτε μην περιμενεις την τρομερη αναλυση. Δες τα βιντεο μου σε τσιχλα και θα καταλαβεις.
Τόλη να σε ρωτήσω κάτι ρε άρχοντα. Νομίζω πως σε κάποια βίντεο είναι αρκετά συχνό φαινόμενο να σου μπλοκάρει η καραμπίνα. Ισχύει?
 
Επειδή πλησιάζουν τα γενέθλια μου και δεν ξέρω τι δώρο να μου πάρω , σκέφτηκα να πάρω την παρακάτω κάμερα για το κυνήγι. Πως σας φαίνεται ;;

http://www.sony.gr/electronics/acti...orial_dual_video_viewer_764730603860303917433

Δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να δώσω παραπάνω χρήματα, οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτή.

Ορίστε και ένα βίντεο από youtub eπου ο κυνηγός χρησιμοποιεί στο κεφάλι μια παρόμοια sony ,η οποία δυστυχώς δεν βγαίνει στην αγορά τώρα, αλλά έχει ίδιο φακό με αυτή που θέλω να πάρω εγώ. Πως σας φαίνεται το βίντεο;; τα κοτσύφια πάντως φαίνονται μια χαρά!!!!


Πω ρε φίλε πολύ κοτσύφι!
 
Τόλη να σε ρωτήσω κάτι ρε άρχοντα. Νομίζω πως σε κάποια βίντεο είναι αρκετά συχνό φαινόμενο να σου μπλοκάρει η καραμπίνα. Ισχύει?
Ναι Βασίλη δυστυχώς ισχύει, το όπλο ήταν ελλαττωματικό από αγορά, ματ από 5 servis στον Κυργια έφτιαξε, αλλά εμπιστοσύνη ΜΗΔΕΝ πια!! Περιμένω για αγορά τη Remington V3
 
Επειδή πλησιάζουν τα γενέθλια μου και δεν ξέρω τι δώρο να μου πάρω , σκέφτηκα να πάρω την παρακάτω κάμερα για το κυνήγι. Πως σας φαίνεται ;;

http://www.sony.gr/electronics/acti...orial_dual_video_viewer_764730603860303917433

Δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να δώσω παραπάνω χρήματα, οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτή.

Ορίστε και ένα βίντεο από youtub eπου ο κυνηγός χρησιμοποιεί στο κεφάλι μια παρόμοια sony ,η οποία δυστυχώς δεν βγαίνει στην αγορά τώρα, αλλά έχει ίδιο φακό με αυτή που θέλω να πάρω εγώ. Πως σας φαίνεται το βίντεο;; τα κοτσύφια πάντως φαίνονται μια χαρά!!!!

ωραιες τουφεκιες ο φιλος σε ενα απο τα καλυτερα κοτσυφοτοπια στα γιαννενα......
 
Κώστα απ'ότι βλέπω η τιμή ξεκινάει από τα 163 € και ανεβαίνει ; Δεν ξέρω όπως βλέπω τις λήψεις εγώ μου φαίνεται ότι κάνει λίγες θολούρες στην κίνηση πάνω, αλλά ίσως να κάνει και απότομες κινήσεις ο "κυνηγός". Θεωρώ αυτή που έχω ως καλύτερη κρίνοντας μόνο από το παραπάνω βίντεο Να σχολιάσω και μερικά off topic, όταν έχεις δίκαννο απαγορεύεται να μην μαζεύεις το 99% των φυσιγγίων σου και εννοείται ότι δεν θα τα μαζέψει μετά το κυνήγι. Επίσης, πως κάνεις καρτέρι πάνω στην άσφαλτο; Χαλάει όλο το νόημα της επαφής με τη φύση νομίζω. Πάντως δεν του ξέφυγε τπτ...
γεια σου μανο.....επειδη μου φανηκε γνωριμο το μερος και τελικα επεσα μεσα το συγκεκριμενο σημειο ειναι ενα απο τα καλυτερα κοτσυφοτοπια για καρτερι απο τον γεναρη και μετα που θα εχουν γινει και τα κισαρια στα δεντρα....ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου μερη οπου στην κυριολεξια δεν προλαβαινεις να μαζεψεις τους καλυκες.....το κακο ειναι οτι υπαρχει ο δρομος οπου περνανε ιχ και υπαρχει θεμα και για αυτο μετα τις πρωτες ημερες ερχεται η θηροφυλακη......το καλυτερο ειναι να καθεσαι η τερμα στο αναχωμα ψηλα απο το δρομο ή μπροστα απο την ασφαλτο αλλα εκει σε τρωνε τα πουλια στα 5 μετρα....εκει κυνηγας με κυλινδρο και 9αρακι
 
Καλησπέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα απέκτησα την gopro hero 3 silver.
go_pro_hero3_plus_silver_review.jpg

Έχω τραβήξει κάποια ωραία βιντεακια από τα προηγούμενα κυνήγια. Πως θα μπορέσω να τα μεταφέρω στο σάιτ μας; Υπάρχει κάποιο ειδικό πρόγραμμα για επεξεργασία; Αν βοηθάει να πω ότι τα βίντεο τα έχω δει στο λάπτοπ, απλά δεν ξέρω τη διαδικασία. Αν μπορεί κάποιος γνωστής να μου πει χονδρικά, ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα. Την προηγούμενη εβδομάδα απέκτησα την gopro hero 3 silver.
go_pro_hero3_plus_silver_review.jpg

Έχω τραβήξει κάποια ωραία βιντεακια από τα προηγούμενα κυνήγια. Πως θα μπορέσω να τα μεταφέρω στο σάιτ μας; Υπάρχει κάποιο ειδικό πρόγραμμα για επεξεργασία; Αν βοηθάει να πω ότι τα βίντεο τα έχω δει στο λάπτοπ, απλά δεν ξέρω τη διαδικασία. Αν μπορεί κάποιος γνωστής να μου πει χονδρικά, ευχαριστώ.
Γειά σου φίλε Γιάννη και καλορίζικη η κάμερα. ...Μπορείς να τα ανεβάσεις στο youtube αφού κάνεις λογαριασμό και μετά από εκεί εδώ.....υπάρχει βέβαια και σελίδα στο ίντερνετ όπως το imgur όπου τα ανεβάζεις και από εκει
 
Back
Top