Action cameras

Τροπο αποστολης προτιμησε NL Post.....λιγο πιο αργο απο SG post αλλα πιο σιγουρο ;);)
Παρτη σε λευκο...μεσα απο την αδιαβροχη θηκη δεν φαινεται πολυ εντονα.

Αν αποφασισεις να παρεις και τον ανταλακτικο φακο 90 μοιρων εδω εχει οδηγιες για το πως μπορεις να τον αλλαξεις!
Και πάλι ευχαριστώ!
 
να'στε καλά παιδιά ευχαριστώ το σίγουρο είναι ότι θα αποθανατίσει ωραίες στιγμές

ερώτηση : επειδή τα σπειρώματα στις βάσεις της κάμερας είναι της ίντσας,δεν μπόρεσα να βρώ βίδα για να την στερεώσω στο καπέλο

κάπου είχε αναφερθεί μαγαζί στην αθήνα με βίδες κ.α αμερικανικού τύπου,παρακαλώ διαφωτίστε με
 
Last edited:
να'στε καλά παιδιά ευχαριστώ το σίγουρο είναι ότι θα αποθανατίσει ωραίες στιγμές

ερώτηση : επειδή τα σπειρώματα στις βάσεις της κάμερας είναι της ίντσας,δεν μπόρεσα να βρώ βίδα για να την στερεώσω στο καπέλο

κάπου είχε αναφερθεί μαγαζί στην αθήνα με βίδες κ.α αμερικανικού τύπου,παρακαλώ φωτίστε με


Ρέππας.Ψώνιζα απο πολύ παλιά ακόμη και για την υπηρεσία .
https://www.google.gr/search?q=ρεππας+βιδες&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=__muV4zyN8jR8geS_oqQCg
 
τελικά τρύπησα μια από τις δύο ίδιες βάσεις που έχει και πέρασα βίδες με ροδέλα και παξιμάδι ασφαλείας κάτω από το γείσο - πολύ σταθερή ακόμα και σε γρήγορη κίνηση του κεφαλιού

σε λίγο και ένα βίντεο που τράβηξα για δοκιμή - ακόμα παίζω με τις ρυθμίσεις



 
τελικά τρύπησα μια από τις δύο ίδιες βάσεις που έχει και πέρασα βίδες με ροδέλα και παξιμάδι ασφαλείας κάτω από το γείσο - πολύ σταθερή ακόμα και σε γρήγορη κίνηση του κεφαλιού

σε λίγο και ένα βίντεο που τράβηξα για δοκιμή - ακόμα παίζω με τις ρυθμίσεις



Μπραβο παντεντα Παυλο...................shake.
 
εδώ το βίντεο το οποίο είναι τραβηγμένο στα 1080 60fps gyro on 70 μοίρες μέσα από την αδιάβροχη θήκη , όταν έβγαλα την κάμερα να περάσω το βίντεο είδα τα δαχτυλικά μου αποτυπώματα πάνω στον φακό


παράγγειλα και αυτό το frame να την βγάλω από την θήκη να γλυτώσω και βάρος αλλά και να γίνει πιο εύκολη ακόμα στην χρήση

1450892362168-P-3657547.jpg
 
εδώ το βίντεο το οποίο είναι τραβηγμένο στα 1080 60fps gyro on 70 μοίρες μέσα από την αδιάβροχη θήκη , όταν έβγαλα την κάμερα να περάσω το βίντεο είδα τα δαχτυλικά μου αποτυπώματα πάνω στον φακό


παράγγειλα και αυτό το frame να την βγάλω από την θήκη να γλυτώσω και βάρος αλλά και να γίνει πιο εύκολη ακόμα στην χρήση

1450892362168-P-3657547.jpg
Παυλο με ιμαντα κεφαλης δεν μπορεις να την βαλεις?
 
βγάζει έναν η sjcam αλλά δεν μου αρέσει με τον τρόπο που πιάνει στο κεφάλι,να σου πω την αλήθεια όμως δεν με βόλεψε στην Sony as200v που είχα γιατί όσο νά΄ναι με έσφιγγε αρκετά το λάστιχο
 
επίσης παρατήρησα ότι με το gyro on έχει ένα blur στο βίντεο ενώ όταν το έχω απενεργοποιημένο έχει καλύτερη ποιότητα - νομίζω πώς θα το απενεργοποιώ στο κυνήγι μιας και οι κινήσεις που κάνουμε όταν κυνηγάμε είναι συγκεκριμένες χωρίς κραδασμούς για να επηρεάσουν την λήψη - σε ποδήλατο μηχανή και άλλα σπορ σίγουρα είναι αναγκαίο
 
Παυλο ωραια ληψει καθαρη και κινησει του κεφαλιου δεν σε ζαλιζε βλεποντας το βιντεο το δεξια αριστερα
 
εδώ το βίντεο το οποίο είναι τραβηγμένο στα 1080 60fps gyro on 70 μοίρες μέσα από την αδιάβροχη θήκη , όταν έβγαλα την κάμερα να περάσω το βίντεο είδα τα δαχτυλικά μου αποτυπώματα πάνω στον φακό


παράγγειλα και αυτό το frame να την βγάλω από την θήκη να γλυτώσω και βάρος αλλά και να γίνει πιο εύκολη ακόμα στην χρήση

1450892362168-P-3657547.jpg
Παύλο πόσο πήγε το μαλλί τελικά ;
 
Παύλο, το σενάριο να την βιδωνες ένα κλικ δεξιά για να είναι πάνω από το κυρίαρχο μάτι, παίζει;
Φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολο να στερεωθει ίσια αλλά θα άξιζε τον κόπο πιστεύω να φαίνεται η σκοπευτικη ευθεία την ώρα της τουφεκιας.
 
εδώ το βίντεο το οποίο είναι τραβηγμένο στα 1080 60fps gyro on 70 μοίρες μέσα από την αδιάβροχη θήκη , όταν έβγαλα την κάμερα να περάσω το βίντεο είδα τα δαχτυλικά μου αποτυπώματα πάνω στον φακό


παράγγειλα και αυτό το frame να την βγάλω από την θήκη να γλυτώσω και βάρος αλλά και να γίνει πιο εύκολη ακόμα στην χρήση

1450892362168-P-3657547.jpg
Παύλο πολλη ωραία εικόνα, καθαρη χωρίς θολουρες ακόμα και στην εναλλαγή απο τη σκιά στο φως. Αυτη την ανοικτή θήκη την εχω παραγγείλει και εγω για την go pro. Για μερες ηλιόλουστες χωρις νερά και υγρασιες θα ειναι μια χαρά.
 
Καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος ποια είναι η ορθότερη ρύθμιση για να κάνεις όσο το δυνατόν καλύτερες λήψεις;
Υπάρψει η δυνατότητα για
  • 700fps/30
  • 700/60
  • 1080/30
 
1080/30 το ιδανικό,αν είχε 60 καρέ θα ήταν ότι καλύτερο

στο 720 όλες οι action κάμερες χάνουν αρκετά σε ανάλυση αλλά θα έχεις πιο γρήγορη εικόνα ( τί να την κάνεις όμως αν έχεις αρκετά πιξελίσματα )

αν η κάμερα σου έχει επιλογή bitrate βάλτην στο μέγιστο
 
Back
Top