κατασκευή τσοκ σε σούπερ ποζέ...

παιδιά πριν πείτε ok συμφωνείστε την τιμή ;)
Μακη δεν υπαρχει κανενα οκ...το πιο πιθανο ειναι πως θα παραμεινω με το δικανο που εχω το skb....αλλα ηθελα οπως σου ειπα να ακουσω και τις αποψεις καποιων πιο εμπειρων απο μενα......xm.
 
ερωτημα συνφερει η κατασκευει εναλασωμενων τσοκ σε οπλο τραπ για να παιζει σε sporting?
Αν εμπιστεύεσαι την μετατροπή που θα σου κάνει ο μάστορας....και δεν έχεις πρόβλημα με το ζύγισμα του τραποντουφεκου κάνε το τότε!
 
ερωτημα συνφερει η κατασκευει εναλασωμενων τσοκ σε οπλο τραπ για να παιζει σε sporting?
Ίσως καλυτερα να ανοίξεις το τσοκαρισμα σταθερα, δηλαδή να το κάνεις ένα 4-2 σταθερό και τέρμα. Πολλά όπλα Τραπ λόγο σταθερού τσοκαρισματος και απαίτηση για χαμηλό σχετικά βάρος καννών δεν έχουν πολύ ψωμί για να κοπεί σπείρωμα στην κανη. Άσε που δεν μπλέκεις και με τσοκακια
 
Ίσως καλυτερα να ανοίξεις το τσοκαρισμα σταθερα, δηλαδή να το κάνεις ένα 4-2 σταθερό και τέρμα. Πολλά όπλα Τραπ λόγο σταθερού τσοκαρισματος και απαίτηση για χαμηλό σχετικά βάρος καννών δεν έχουν πολύ ψωμί για να κοπεί σπείρωμα στην κανη. Άσε που δεν μπλέκεις και με τσοκακια
σαν διαδικασια αν τα βαλουμε κατω πια συνφερει ?
ως χρονο διαδ.
λειτουργικοτιτας
περιπτωσει να γινει στραβη
αποδοση
κοστος
αν ξεχναω κατι συμπληρωστε
 
Συνφέρει το ανοιγμα του τσοκ και μετατροπή σε σταθερό τσοκάρισμα που μας αρέσει. Αν το όπλο αξιζει τα λεφτα του τότε να βαλεις εναλασόμενα thinwall. Περίπου 200€ διαφορά, με ακριβότερα τα εναλασόμενα. Ίσως καλύτερο αποτέλεσμα τα σταθερά, αλλά δεν θα έχεις τηνεπιλογή της εναλαγής.
 
Μιλώντας απο προσωπική παντως πείρα ήμουν σε δίλημμα να πειραξω το τσοκαρισμα στο τραποντουφεκο μου οταν παράτησα το άθλημα και ασχολήθηκα περισσότερο με το σπορτινγκ. Σημερα δηλώνω ευτυχής που δεν το εκανα καθώς μου κανει τρελα γούστα τοσο στα μακρινά καρτερια οσο και στα δισκάκια.
 
Συνφέρει το ανοιγμα του τσοκ και μετατροπή σε σταθερό τσοκάρισμα που μας αρέσει. Αν το όπλο αξιζει τα λεφτα του τότε να βαλεις εναλασόμενα thinwall. Περίπου 200€ διαφορά, με ακριβότερα τα εναλασόμενα. Ίσως καλύτερο αποτέλεσμα τα σταθερά, αλλά δεν θα έχεις τηνεπιλογή της εναλαγής.
Όταν εννοείτε όπλο να αξίζει τα λεφτά του πχ ποια ?η διαδικασία μετατροπής για στεθερα τσοκ σε αυτα που θελουμε ποια ειναι?
 
Επειδη το ειχα κανη.
Για μενα πουλας αυτο που εχεις ΧΩΡΙς ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΗς,και περνης κατι που σου κανη,για αυτο που θες.
δεν εχω κανενα απο τα δυο απλα τραπ μεταχειρησμενα σε πολυ κατασταση βρησκονται φτηνοτερα απο τι καποια sporting χαμηλοτερης ποιοτητας
Ή ακολουθείς το παράδειγμα του Γιωργάκι του Digweed και ρίχνεις με σταθερά σφικτά τσοκαρίσματα *,* ή **,*.........κάτι παραπάνω ξέρει αυτός!!!!!.RESPECT.
ο Γιωργακις ειναι λιγο ιδιαζουσα περιπτωση σαν να εδεινες στον σηχωρεμενω τον senna οπιοδιποτε αγωνηστηκο παλι χροωους θα εκανε;)
 
Ένας φίλος εδώ, παλιός γνωστός σκοπευτής του τραπ, το έκανε αυτό, έστειλε το Perazzi του (τραποτούφεκο) να του βάλουν εναλλασσόμενα τσοκάκια για να ρίχνει σπόρτινγκ !!! Το αποτέλεσμα δεν το ξέρουμε ακόμη, αφού τώρα ένα μήνα είναι χωρίς όπλο, και σήμερα μας είπε ότι δεν του το έχουν φτιάξει ακόμη. Του είπε ο οπλουργός ότι περιμένει καινούργια ειδικά κοπτικά ... ... ... :p
Προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος σε τέτοια επέμβαση !!! Συμφωνώ απόλυτα με Θεόφραστο, Νικολή και Γεράσιμο ... ;)
Και πιστεύω ότι υπάρχει και ένα ρίσκο, να μην πετύχει απόλυτα η δουλειά ... :(
 
Ένας φίλος εδώ, παλιός γνωστός σκοπευτής του τραπ, το έκανε αυτό, έστειλε το Perazzi του (τραποτούφεκο) να του βάλουν εναλλασσόμενα τσοκάκια για να ρίχνει σπόρτινγκ
Καλά και αυτός σε Perazzi πήγε να κάνει τέτοια παρέμβαση ιεροσυλία
 
Όταν εννοείτε όπλο να αξίζει τα λεφτά του πχ ποια ?η διαδικασία μετατροπής για στεθερα τσοκ σε αυτα που θελουμε ποια ειναι?
Νικολή ενοώ το όπλο που έχεις βρει να είναι μέσα στα καλά τραποτούφεκα( μάρκες δεν αναφέρω) και να είναι ένα όπλο που σίγουρα θα το κρατήσεις. Η διαδικασία είναι απλή αλλά πρέπει να γίνει με πολύ προσοχή από γνώστη οπλουργό για να μην σου βαράει η μία κάννη στην ανατολή και η άλλη στη δύση! Και να γίνει όντως το τσοκάρισμα στα δέκατα που θέλεις. Ανεβάζω αυτό το βίντεο και πιστεύω θα κατανοησεις περίπου πως γίνεται.
http://www.armiluterotti.it/joomla/it/misterocanne
 
Καλά και αυτός σε Perazzi πήγε να κάνει τέτοια παρέμβαση ιεροσυλία

Για μενα καμμια ιεροσυλια. Εχεις ενα οπλο που ειναι αυστηρα για συγκεκριμενο σκοπο και αθλημα, και το κανεις πιο all around. Το θεμα ειναι ποιος οπλουργος εντος Ελλαδας θα σου κανει καλη δουλεια. Και ο teague παντως κανει τετοιες δουλειες, με αναλογο αντιτιμο φυσικα.

Πληροφοριακα παντως, και με το τραποντουφεκο, κανει αγιους στο σπορτιγκ
 
Back
Top