κάτι που δεν μου αρέσει :)

καλησπερα
εχω ενα παραπονο και θελω να το αναφερω
διαβασα αυτο το μηνημα και θελω καποιος να μου το κανει ΛΙΑΝΑ οπως λεμε.....
Your post in the thread Κυνηγώντας... was deleted. Reason: Νίκο δεν επιτρέπονται φωτογραφίες με πλήρη χιονοκάλυψη
Σήμερα στις 15:49
 
αυτος που το εγραψε θελω να μου πει για ποια φωτο μιλαει και κανονικα θα επρεπε να με ρωτησει πρωτα .....και μετα να με κρινει ..
το εαν απαγορευεται η οχι το ξερουμε πολυ καλα ...το ποτε ειναι η φωτο το ξερουμε;;;;;;;
το ποσο χιονι επεσε και σε τι διαστημα και εαν υπειρχε απαγορευση,γιατι δεν νομιζω να απαγορευεται το κυνηγι με το πρωτο στρωσημο....
ΛΟΙΠΩΝ αναμενω απο αυτον που το εγραψε απαντησεις....
 
ΔΗΛΑΔΗ......
οι φωτογραφιες στο post κυνηγωντας που ανεβαζουνε και οι αλλοι φιλοι ενωειται πως.............................................
Σχετικά με τις κυνηγετικές φωτογραφίες που μπορείτε να ποστάρετε στα ανάλογα θέματα του φόρουμ:

-τα θηρευμένα είδη θα πρέπει να είναι αποκλειστικά εντός της εκάστοτε ρυθμιστικής του έτους,
ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΦΕΤΙΝΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 
και ποιος σας ειπε οτι οι φωτο που ανεβασα με την χιονοσκεπαση εκεινη την ημερα το 2003 υπηρχε ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ;;;;;;;;;;;....
ΔΗΛΑΔΗΗΗΗΗΗΗΗ.................

-να μην προβάλλουν παράνομους τρόπους άσκησης θήρας ή σε ημέρες εντός σεζόν που απαγορεύεται η θήρα (π.χ.: πλήρης χιονοκάλυψη ή θήρευση λαγού εκτός Τετ-Σ-Κ)
 
Νικόλα εάν θέλαμε να σε προσβάλλουμε θα κάναμε δημόσια αναφορά για τη φωτογραφία σου.
Αντ αυτού σου στείλαμε ιδιωτική ειδοποίηση.
Πώς γίνεται να θέλουμε να σε προσβάλλουμε και να στέλνουμε ενημέρωση κατ ιδίαν;
 
ΑΠΑΙΤΩ μια διευκρινηση απο τον διαχειριστη που τα εγραψε αυτα και να βαλει τα πραγματα στην θεση τους.......
Η ανακοίνωση είναι πολύ ξεκάθαρη, φωτογραφίες που υπαινίσσονται (όχι αποδεικνύουν) θήρα εκτός ρυθμιστικής θα κατεβαίνουν. Μάλιστα το τονίσαμε και χωρίς ειδοποίηση.
Εμείς ίσα ίσα που και ειδοποίηση σου στείλαμε.
Εάν είχες καλή πίστη απέναντι μας, θα έπρεπε να επικοινωνήσεις ιδιωτικά, όπως κάναμε και εμείς. Δε βγήκε η διαχείριση δημόσια να σε ψεξει για κάτι.
Εάν τα δεις ψύχραιμα θα καταλάβεις.
 
Νικόλα εάν θέλαμε να σε προσβάλλουμε θα κάναμε δημόσια αναφορά για τη φωτογραφία σου.
Αντ αυτού σου στείλαμε ιδιωτική ειδοποίηση.
Πώς γίνεται να θέλουμε να σε προσβάλλουμε και να στέλνουμε ενημέρωση κατ ιδίαν;
Your post in the thread Κυνηγώντας... was deleted
 
Νικόλα ό,τι περισσότερο θες, στείλε μας πμ. Δε θα αρχίσουμε να ποσταρουμε φωτογραφίες. Ούτε μας ενδιαφέρει η δημόσια αντιπαράθεση, δεν προσπαθούμε να δημιουργήσουμε ούτε κάποιο κλίμα, ούτε εντυπώσεις.
 
Κύριε Νικο ουσιαστικά για να σας προφυλάξει σβήστηκε η φωτο,γιατί σας δείχνει με θηραματα σε πλήρη χιονοκαλυψη!Ξερουμε πως κυνηγήσατε νόμιμα φυσικά αλλά ο κακόβουλος που ψάχνεται για μηνύσεις δεν τον ενδιαφέρει!Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό από εξωγενείς παράγοντες!
 
κ.Νίκο η διαχείριση έχει κάποιους όρους....μην λέμε συνέχεια τα ίδια κ τα ίδια σαν να είμαστε μικρά παιδάκια.
Με όλο το συμπάθιο η διαχείριση ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ....εφόσον σαν ύπαρξη η εκάστοτε ρυθμιστική θα πρέπει κ εμείς να συμβαδίζουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ με αυτήν....η ομάδα της διαχείρισης οφείλη να ΜΑΣ προστατέψει ΟΛΟΥΣ σαν μέλοι κ πέρα του forum σαν άτομα ξεχωριστά!!
Δικαίωμά σας είναι στο κάτω κάτω να κυνηγάτε όπως θέλετε αλλά φωτό με πλήρη χιονοκάλυψη ΟΛΟΙ ΜΑΣ το γνωρίζουν πως απαγορεύεται...πόσο μάλλον και δημόσια ανάρτηση!!
Κ δν σας θεωρούμε παράνομο κυνηγό αλλά κυνηγό με συνείδηση κ συν της άλλης εκτιμάμε κ τν αγώνα που κάνετε προστατεύοντας το Ελληνικό Δέλτα μέσω του συλλόγου σας
"Αινήσιο Δέλτα" :)
Κάθε άλλο εκτός από παράνομος θα μπορούσατε να είστε!! :)
 
και ποιος σας ειπε οτι οι φωτο που ανεβασα με την χιονοσκεπαση εκεινη την ημερα το 2003 υπηρχε ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ;;;;;;;;;;;....
ΔΗΛΑΔΗΗΗΗΗΗΗΗ.................

-να μην προβάλλουν παράνομους τρόπους άσκησης θήρας ή σε ημέρες εντός σεζόν που απαγορεύεται η θήρα (π.χ.: πλήρης χιονοκάλυψη ή θήρευση λαγού εκτός Τετ-Σ-Κ)
Φίλε Νίκο να ήξερες μόνο πόσοι... θα ήθελαν να ήταν μαζί σου εκείνη την μέρα... Ο νοών νοειτο
 
Φίλε Νίκο να ήξερες μόνο πόσοι... θα ήθελαν να ήταν μαζί σου εκείνη την μέρα... Ο νοών νοειτο
Βικ για εξήγησε τι εννοείς σε παρακαλώ. Εγώ καταλαβαίνω από αυτό που γράφεις ότι υπονοείς ότι κάποιοι ζηλεύουν τον Νίκο και για αυτό η διαχείριση διέγραψε την φωτογραφία του. Σωστά καταλαβαίνω;
 
Νίκο καλησπέρα, (δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις, και δεν ξέρω σχεδόν κανέναν εδώ μέσα) ... με όλο το σεβασμό προς εσένα, τα παιδιά κατά την γνώμη μου καλά έκαναν και έσβησαν την φωτογραφία.
Δεν ασχολούμαι καν με την προστασία (νομική) την δική σου, του site κτλ., ο καθένας μπορεί να υπερασπίσει τον εαυτό του.

Είναι προστασία του κυνηγιού ... εγώ έτσι το βλέπω.

Παράδειγμα 1. Χτυπάω 2 λαγούς το Σ/Κ και την Κυριακή πιάνει ένας χιονιάς και το στρώνει 50 πόντους.
Τραβάω μια φωτό για να θυμάμαι το Σ/Κ και την ποστάρω ... ο κάθε κακόβουλος που θα την δει θα υποθέσει ότι τους χτύπησα στο χιόνι.
Παράδειγμα 2. Του χρόνου απαγορεύεται ο κότσυφας. Ποστάρω μια φωτό τραβηγμένη πριν 2 χρόνια με 25 κοτσύφια. Τι θα καταλάβει ο κάθε κακόβουλος ? και πόσους άλλους θα επηρεάσει εναντίων των κυνηγών που κυνηγάνε ""παράνομα"" ... ?
Σε κυνηγετικά site ΔΕΝ εγγράφονται μόνο κυνηγοί ...

Προς διαχείριση. Δεν ξέρω όταν διαγράφετε κάτι αν μένει κανένα ίχνος της διαγραφής στο site. πχ (Αυτό το μήνυμα διαγράφτηκε κτλ).
Αν ναι, ίσως να το δείτε διότι το ίχνος της διαγραφής μηνύματος ενδεχομένως να πειράζει κάποιους.

Αυτά τα λίγα από εμένα.
 
Χωρις να θελω να κανω τον δικηγορο απλα νομιζω οτι υπερβαλουμε λιγο
Αρχοντες κοιταζοντας τις φωτογραφιες του Νικολα στο συγκεκριμενο ποστ
μπορει ανετα καποιος να καταλαβει οτι ειναι τραβηγμενες πριν 15-20 χρονια και βαλε
Καταρχην ο ανθρωπος φαινεται αρκετα νεωτερος και κατα δευτερον
στο μερος αυτο εχουν να δουν χιονι ειδικα στο Δ πανω απο μια πενταετια
Ποιος μπορει να ξερει τι αποφασεις ειχαν βγει εκεινη την περιοδο απο το δασαρχειο οι οποιοες απαγορευαν την θηρα στην συγκεκριμενη περιοχη και περιοδο ;

Τωρα αν ο αλλος ξινετε στην γκλιτσα του τσοπανη και θελει να κατηγορισει μια κυνηγετικη φωτογραφια ως παρανομη
πιστεψτε με
δεν θα βασιστεί μονο στην χιονοκαλυψη
η οποια δεν αποδικνυει ουτε ημερα ωρα περιοδο χωρα και τοπο προελευσης
ακομα και η γαλοτσα η λασπωμενη γιαυτον θα ειναι προκληση

Κανεις δεν φταιει για ολο αυτο
Βλεπεις τοσα χρονια η ηγεσια μας με τα κασκωλ
μας αφησε απροστατευτους
σφυριζοντας αδιαφορα σε καθε κατηγορια εναντιον της κυνηγετικης οικογενειας
Ρε που καταντησαμε
 
Last edited:
Back
Top