κάτι που δεν μου αρέσει :)

Αρχοντες της Διαχείρισης και του Συντονισμού
Καλό θα ήταν να δωθεί μια ευκαιρία σε όλους τους Συναδέλφους που διαγράφηκαν από το φόρουμ να επανέλθουν στην παρέα μας
Λάθη κόντρες διαμάχες έχουν γίνει από όλους μας αλλά ας πάει και το παλιάμπελο τέτοιες χρονιαρες μέρες
Υγεία σε όλες τις οικογένειες καλή διάθεση και όλα θα επανέλθουν στην πορεία
Καλή χρονιά !!!!!!
 
Πολυ σωστα Κωστα, μπραβο που το εθεσες, με προλαβες μαλλον...
Εδω το Πασοκ εκανε αναριθμητες "νεες αρχες", ας κανουμε κι εμεις μια.
Εμπρος λεβεντες, ο καινουργιος χρονος ας μας βρει ολους μαζι, με τις συμφωνιες μας, με τις διαφωνιες μας, με τις κοντρες μας,
με τις παραξενιες μας, με οτι καλο η' κακο κουβαλαει ο καθενας μας μεσα του.
Καλη χρονια λοιπον οπως λεει ο Κωστας, χωρις απουσιες, να μην λειψει κανεις λεω εγω!!!
 
Αρχοντες της Διαχείρισης και του Συντονισμού
Καλό θα ήταν να δωθεί μια ευκαιρία σε όλους τους Συναδέλφους που διαγράφηκαν από το φόρουμ να επανέλθουν στην παρέα μας
Λάθη κόντρες διαμάχες έχουν γίνει από όλους μας αλλά ας πάει και το παλιάμπελο τέτοιες χρονιαρες μέρες
Υγεία σε όλες τις οικογένειες καλή διάθεση και όλα θα επανέλθουν στην πορεία
Καλή χρονιά !!!!!!
Κώστα μόνο 4 μέλη είναι μπλοκαρισμένα μόνιμα τα 3 σχεδόν χρόνια που το φόρουμ είναι στο όνομα μου. Ο καθένας για διαφορετικό λόγο τον οποίο δεν θα συζητήσω δημόσια χωρίς την παρουσία τους. Νομίζω πως με ξέρεις αρκετά για να καταλάβεις ότι δεν τρελάθηκα από την μια στιγμή στην άλλη. Καλή συνέχεια εύχομαι και για ότι θες μιλάμε.
 
Κώστα μόνο 4 μέλη είναι μπλοκαρισμένα μόνιμα τα 3 σχεδόν χρόνια που το φόρουμ είναι στο όνομα μου. Ο καθένας για διαφορετικό λόγο τον οποίο δεν θα συζητήσω δημόσια χωρίς την παρουσία τους. Νομίζω πως με ξέρεις αρκετά για να καταλάβεις ότι δεν τρελάθηκα από την μια στιγμή στην άλλη. Καλή συνέχεια εύχομαι και για ότι θες μιλάμε.
Aααααχ ρε Βασιλη μαλλον δεν καταλαβες το νοημα της παραθεσης μου :cool:
Παντως σε καμια περιπτωση δεν εγραψα κατι για να σε θιξω εχουμε τσουγκρισει και 2 ποτηρια κρασι στο παρελθον
και πιστευω οτι ξερεις με τι Φαρα ανθρωπου εχεις να κανεις ;)
Απλα χρονιαρες μερες εχουμε μια Οικογενεια ειμαστε εδω μεσα ας ριξουμε λιγο νερο στο κρασι μας
Ακομα και ενας να απουσιαζει ειναι μειον στην Κυνηγετικη Οικογενεια ;)
 
Aααααχ ρε Βασιλη μαλλον δεν καταλαβες το νοημα της παραθεσης μου :cool:
Παντως σε καμια περιπτωση δεν εγραψα κατι για να σε θιξω εχουμε τσουγκρισει και 2 ποτηρια κρασι στο παρελθον
και πιστευω οτι ξερεις με τι Φαρα ανθρωπου εχεις να κανεις ;)
Απλα χρονιαρες μερες εχουμε μια Οικογενεια ειμαστε εδω μεσα ας ριξουμε λιγο νερο στο κρασι μας
Ακομα και ενας να απουσιαζει ειναι μειον στην Κυνηγετικη Οικογενεια ;)
Το κατάλαβα Κωστή! Αυτό που σου λεω είναι ότι και νερό ρίξαμε στο κρασί μας και κάθε δυνατή προσπάθεια κάναμε. Μιλάω για αυτά τα 4 ατομα αποκλειστικά. Το τελειώνω εδώ από τη μεριά μου. Καλή συνέχεια!
 
Έχεις δίκιο ότι δεν χρειάζεται να είναι εορταστική περίοδος. Ο μόνος λόγος που το κάναμε τότε είναι γιατί συνήθως οι περισσότεροι έπαιρναν δώρο Χριστουγέννων οπότε ήταν πιο εύκολο να συνεισφέρουν. Από ιδρύματα υπάρχουν δυστυχώς πολλά. Πάντα προσπαθούσαμε να δωρίσουμε κάπου που βοηθάνε παιδάκια και μέχρι τώρα το έχουμε σε διαφορετικές πόλεις ανά την Ελλάδα. Αθήνα, Ιωάννινα και Θεσσαλονίκη τα τελευταία 3 χρόνια.
Δεν ήταν τα δώρα Βασίλη . Υπήρχε ενας μεγάλος πυρήνας ανθρώπων του φόρουμ που ήταν πάντα παρον σε όλα .Σε εκδηλώσεις ,μαζώξεις,σε φιλανθρωπικά κλπ. Αυτο χαθηκε γιατι έγιναν πολλά και χαθηκαν κι αυτοι μαζί. Υπήρχε κι ενα δέσιμο μεταξύ αυτων που αποτελούσαν την διαχείρηση. Με κρυφά η φανερά μαχαίρια ,άσχετο. Υπήρχε όμως. Από ενα σημείο και μετά χάθηκε κι αυτο.
Οποτε τι να λέμε ,αυτές οι πρωτοβουλίες θέλουν και κοσμο ,θελουν απόφαση και ανάληψη ευθύνης απο κάποιους η κάποιον να το φέρει εις πέρας.
Προσωπικά και μενα με ξένισε λιγο που τα Χριστουγεννα δεν κάναμε κατι. Αλλα τι να έλεγα ; Γύρισα πλευρό και είπα στον εαυτό μου που ξέρει τι εχει γίνει εδω μεσα " Μπες ,γράψε τη μαλακία σου ,κάνε την πλάκα σου και ως εκει" Κι αυτό για να μην παρεξηγηθω ,γιατι υπαρχει πολυ ένταση σε πολλά θέματα και δεν θελω να συμμετέχω ,γιατι εχω σκαγιαστεί. Και από παντελονάτους και απο κατι ξέκωλους που τα φορανε για πλάκα.
 
Last edited:
Δεν ήταν τα δώρα Βασίλη . Υπήρχε ενας μεγάλος πυρήνας ανθρώπων του φόρουμ που ήταν πάντα παρον σε όλα .Σε εκδηλώσεις ,μαζώξεις,σε φιλανθρωπικά κλπ. Αυτο χαθηκε γιατι έγιναν πολλά και χαθηκαν κι αυτοι μαζί. Υπήρχε κι ενα δέσιμο μεταξύ αυτων που αποτελούσαν την διαχείρηση. Με κρυφά η φανερά μαχαίρια ,άσχετο. Υπήρχε όμως. Από ενα σημείο και μετά χάθηκε κι αυτο.
Οποτε τι να λέμε ,αυτές οι πρωτοβουλίες θέλουν και κοσμο ,θελουν απόφαση και ανάληψη ευθύνης απο κάποιους η κάποιον να το φέρει εις πέρας.
Προσωπικά και μενα με ξένισε λιγο που τα Χριστουγεννα δεν κάναμε κατι. Αλλα τι να έλεγα ; Γύρισα πλευρό και είπα στον εαυτό μου που ξέρει τι εχει γίνει εδω μεσα " Μπες ,γράψε τη μαλακία σου ,κάνε την πλάκα σου και ως εκει" Κι αυτό για να μην παρεξηγηθω ,γιατι υπαρχει πολυ ένταση σε πολλά θέματα και δεν θελω να συμμετέχω ,γιατι εχω σκαγιαστεί. Και από παντελονάτους και απο κατι ξέκωλους που τα φορανε για πλάκα.
Εγωισμοί, εμμονές και μηδέν σεβασμός. Οι άνθρωποι κουράζονται κιόλας. Βάλε τα όλα μαζί και εξηγούνται πολλά. Δεν βγάζω την ουρά μου απέξω αλλά έλα στη θέση μου να δω πως θα ένιωθες. Τεσπα μεγάλη κουβέντα.
 
Δημήτρη συνδέεις 2 διαφορετικά πράγματα και μου θυμίζεις κάτι μπαχαλάκηδες του παρελθόντος που ευκαιρία έψαχναν για να γράψουν την μαλακία τους και να ξεκινήσουν φασαρία στο φόρουμ επειδή είχαν τα δικά τους κομπλεξικά απωθημένα. Δεν θεωρώ ότι τα μέλη δεν θα συμμετείχαν σε έναν έρανο που θα κάναμε για τα παιδάκια. Όσον αφορά τις μαζώξεις, επειδή έχω πάει σχεδόν στις περισσότερες, άμα εξαιρέσεις κάνα δυο αρχικές όπου ακόμα δεν είχαν βγει τα μαχαίρια από μέλη που δεν γράφουν πλέον (καλύτερα για όλους), είμαστε σε ένα χαμηλό επίπεδο συμμετοχής σε όλες. Συμφωνώ ότι με τις αντιπαραθέσεις ξενερώνει κάποιος αλλά ξέρεις κάτι όπως προείπα αυτοί που δεν έρχονται είναι αυτοί που ασχολούνται συνεχώς με διαξιφισμούς, κλίκες και ίντριγκες. Καλύτερα 15 μέλη και να περνάμε καλά. Επίσης, το φόρουμ δεν είναι μόνο Αθήνα, υπάρχουν πάρα πολλά μέλη που γράφουν από την επαρχία.
 
Δημήτρη συνδέεις 2 διαφορετικά πράγματα και μου θυμίζεις κάτι μπαχαλάκηδες του παρελθόντος που ευκαιρία έψαχναν για να γράψουν την μαλακία τους και να ξεκινήσουν φασαρία στο φόρουμ επειδή είχαν τα δικά τους κομπλεξικά απωθημένα.
Πρωτα απ όλα εισαι σίγουρος οτι κατάλαβες τι εννοούσα με όσα γενικότερα εγραψα ;
Οσο για τα παραπάνω που μου λες τα λες σοβαρά ; Γιατι με τη διατυπωσή σου υπονοείς κάτι για μένα. Πρέπει όμως να ξέρεις ότι στο παρελθόν ,περα απο μπαχαλάκηδες υπήρχαν και ψυχωτικοί που διαρκώς έβλεπαν φαντάσματα να συνωμοτούν πισω απ την πλάτη τους.
Αφου δεν θελετε να το καταλαβατε θα στο πω ευθεως.
Ποσοι ειστε στη διαχειρηση ; τοσοι!
Ωραια,συζητήστε το και ας αποφασίσει κάποιος η κάποιοι να το παρουν πανω τους . Τόσο δυσκολο ειναι ρε Μάνο;
Τι μπάχαλα και μαλακίες μου λες βραδιάτικα; θα μου βαλετε και βούλα ;
Κάντετο κι αν δεν εχει συμμετοχή ,πείτετο ορθά κοφτά. Μάγκες τελος απο δω και πέρα !
Τι σας πειραξε τοσο πολύ πια ;
Αν το συζητησατε και δεν δεχεται κανεις ,πεςτο να το ξερουμε τουλάχιστον
 
Σου λέω αυτό που κατάλαβα από αυτό που έγραψες. Αν ήθελες απλά να γράψεις για την κακή διαχείριση που κάναμε και δεν εγινε κάποια φιλανθρωπική κίνηση φέτος γράψε αυτό ακριβώς. Τι μου γράφεις ότι δεν μαζεύουμε κόσμο στις συναντήσεις. Όχι δεν πιστεύω ότι είσαι μπαχαλακιας αλλά το μνμ σου ηταν άτοπο. Και το αν θα σου βάλουμε βούλα ρε Δημήτρη στο επιστρέφω ότι δνε θα βάλεις βούλα και εσύ σε εμάς.
 
Πρωτα απ όλα εισαι σίγουρος οτι κατάλαβες τι εννοούσα με όσα γενικότερα εγραψα ;
Οσο για τα παραπάνω που μου λες τα λες σοβαρά ; Γιατι με τη διατυπωσή σου υπονοείς κάτι για μένα. Πρέπει όμως να ξέρεις ότι στο παρελθόν ,περα απο μπαχαλάκηδες υπήρχαν και ψυχωτικοί που διαρκώς έβλεπαν φαντάσματα να συνωμοτούν πισω απ την πλάτη τους.
Αφου δεν θελετε να το καταλαβατε θα στο πω ευθεως.
Ποσοι ειστε στη διαχειρηση ; τοσοι!
Ωραια,συζητήστε το και ας αποφασίσει κάποιος η κάποιοι να το παρουν πανω τους . Τόσο δυσκολο ειναι ρε Μάνο;
Τι μπάχαλα και μαλακίες μου λες βραδιάτικα; θα μου βαλετε και βούλα ;
Κάντετο κι αν δεν εχει συμμετοχή ,πείτετο ορθά κοφτά. Μάγκες τελος απο δω και πέρα !

Τι σας πειραξε τοσο πολύ πια ;
Αν το συζητησατε και δεν δεχεται κανεις ,πεςτο να το ξερουμε τουλάχιστον
Όλο αυτό μου θυμίζει πρόεδρο Εδεσσαϊκού...
Εάν εξ αρχής είχατε γράψει το highlighted κομμάτι, θα ήταν όλα ξεκάθαρα.
Οι αναφορές σε παρελθόν, σε μαχαίρια, σε, σε, σε, πάνε αλλού τη μπάλα... Οι παλιοί και οι γνώστες καταλαβαίνουν.
Κύριε Δημήτρη έχουμε πιει 2-3 καφέδες στο παρελθόν, μιλάμε και διαπροσωπικά εκτός φόρουμ, το λέω δημόσια ότι σας εκτιμώ, σας συμπαθώ και σας θεωρώ φίλο.
Το πρώτο σας ποστ ήταν άστοχο και άδικο απέναντί μας.
Στο κάτω κάτω, άνθρωποι είμαστε με ζωές, το φόρουμ δεν είναι το επάγγελμά μας κι αν μια χρόνια δεν καταφέραμε να διοργανώσουμε έναν έρανο, δε θα καταστραφεί η ανθρωπότητα, ούτε θα πέσουν έξω τα ιδρύματα...
Εδώ είμαστε και φέτος και του χρόνου και του αντίχρονου και καλά να μας έχει ο θεός και εράνους να κάνουμε και ψησίματα και πίτες.
Το ποιος θα συμμετάσχει και ποιος όχι, απ΄τη στιγμή που εδώ μέσα δεν είμαστε επιχείρηση, είναι πρόβλημα του καθενός κι όχι της διαχείρισης.
Δεν πληρώνεται κανείς μας με το "κεφάλι" συμμετοχής...
Όλοι κάνουμε τις επιλογές μας, εγώ θυμάμαι κι απ' τα χρόνια που αναφέρεστε στο αρχικό ποστ σας, ότι έμπαινε η κλήρωση δώρων και γράφονταν μέχρι και νέα μέλη εκείνη τη στιγμή για να συμμετάσχουν (εκτός απ' τα "φαντάσματα") και γέμιζε άνω των 200 συμμετοχές, ενώ στην κατάθεση του οβολού ήμασταν 30 και 40 άτομα...
Γι' αυτό θεωρώ άστοχο και άδικο το αρχικό ποστ.
 
Σου λέω αυτό που κατάλαβα από αυτό που έγραψες. Αν ήθελες απλά να γράψεις για την κακή διαχείριση που κάναμε και δεν εγινε κάποια φιλανθρωπική κίνηση φέτος γράψε αυτό ακριβώς. Τι μου γράφεις ότι δεν μαζεύουμε κόσμο στις συναντήσεις. Όχι δεν πιστεύω ότι είσαι μπαχαλακιας αλλά το μνμ σου ηταν άτοπο. Και το αν θα σου βάλουμε βούλα ρε Δημήτρη στο επιστρέφω ότι δνε θα βάλεις βούλα και εσύ σε εμάς.
Δεν θελεις να δεις καθαρά και τωρα πηγαινοέρχεται μια βούλα η οποια δεν ξέρω στο τελος που θα καταλήξει. Προς το παρον μου την έδωσες να την κρατησω εγω.
Κατα αρχάς ηρέμησε γιατι εχεις εκνευριστεί και δεν μπορείς να καταλάβεις αυτο που εννοώ.
Πρώτα απ όλα, ειπα εγω κάπου οτι εσεις δεν μαζεύετε τον κοσμο στις μαζώξεις ; το αν δεν έρχονται ειναι φυσικά γιατι δεν θελουν να έρθουν . Και οσο γι αυτο εισαι ο μόνος απο τη διαχειρηση που είσαι πάντα παρόν.
Ειπα εγω καπου οτι φταιει η κακή διαχειρηση που δεν εγινε μια φιλανθρωπική δραση; αυτο κατάλαβες ;
Ειπα βεβαια οτι παλιότερα υπηρχε ενας μεγάλος πυρήνας πολλών ατόμων ,μελών οχι διαχείριση, που ειχε συμμετοχή στα παντα και εκανε τα πραγματα πιο εύκολα . Αυτο χάθηκε . Ειπα κάπου οτι φταίτε εσείς γι αυτο ;
Ειπα ότι παλιά υπηρχε ενα δέσιμο στη διαχειρηση γιατι ήταν μια παρέα και υπηρχαν και οι συναντήσεις . Με τις οποιες γκρινιες , οποτε και πιο ευκολη η ανάληψη π.χ.μιας δρασης.Ειναι ψεμα;
Τωρα καλώς η κακως είστε λιγο απομακρυσμένοι γεωγραφικα και ισως αυτο να ειναι ενα θεμα. Δεν το σχολιαζω και δεν με αφορα .
Απο κει και πέρα αν σας πειραξε η διατύπωση και μου προσαπτεις τον τιτλο του μπαχαλακια ,οκ.
Το σταματάω εδω γιατί ετσι πρέπει λόγω και της κατάστασης που ειμαι .
 
Last edited:
Δεν θελεις να δεις καθαρά και τωρα πηγαινοέρχεται μια βούλα η οποια δεν ξέρω στο τελος που θα καταλήξει. Προς το παρον μου την έδωσες να την κρατησω εγω.
Κατα αρχάς ηρέμησε γιατι εχεις εκνευριστεί και δεν μπορείς να καταλάβεις αυτο που εννοώ.
Πρώτα απ όλα, ειπα εγω κάπου οτι εσεις δεν μαζεύετε τον κοσμο στις μαζώξεις ; το αν δεν έρχονται ειναι φυσικά γιατι δεν θελουν να έρθουν . Και οσο γι αυτο εισαι ο μόνος απο τη διαχειρηση που είσαι πάντα παρόν.
Ειπα εγω καπου οτι φταιει η κακή διαχειρηση που δεν εγινε μια φιλανθρωπική δραση; αυτο κατάλαβες ;
Ειπα βεβαια οτι παλιότερα υπηρχε ενας μεγάλος πυρηνας πολλών ατόμων που ειχε συμμετοχή στα παντα και εκανε τα πραγματα πιο εύκολα . Αυτο χάθηκε . Ειπα κάπου οτι φταίτε εσείς γι αυτο ;
Ειπα ότι παλιά υπηρχε ενα δέσιμο στη διαχειρηση γιατι ήταν μια παρέα και υπηρχαν και οι συναντήσεις . Με τις οποιες γκρινιες , οποτε και πιο ευκολη η ανάληψη π.χ.μιας δρασης.Ειναι ψεμα;
Τωρα καλώς η κακως είστε λιγο απομακρυσμένοι γεωγραφικα και ισως αυτο να ειναι ενα θεμα. Δεν το σχολιαζω και δεν με αφορα .
Απο κει και πέρα αν σας πειραξε η διατύπωση και μου προσαπτεις τον τιτλο του μπαχαλακια ,οκ.
Το σταματάω εδω γιατί ετσι πρέπει λόγω και της κατάστασης που ειμαι .

Καλή ανάρρωση. Συμφωνώ στο παραπάνω μήνυμα σου και δεν έχω κάτι να προσθέσω, τελειώνει εδώ η βαβούρα και τα λέμε από κοντά αναλυτικά οταν με το καλό γίνεις καλά.
 
Φιλοι
Ειναι τόσο ψηλό το επίπεδο της προσφοράς σας σε όλους μας τόσα χρόνια που κάποιες προτάσεις στις τοποθετήσεις σας, αδικούν εσάς τους ίδιους.
Και δεν το αξίζετε!!!!!
Να είμαστε καλα ΟΛΟΙ και συντομα οι οποίες παρεξηγήσεις (εκ της απόστασης, της κλεισούρας, του γραπτού λόγου) εύκολα θα ξεκαθαριστούν.
Δεν χρειαζεται άλλη ...ανάλυση.
Είμαστε λίγοι για να έχουμε την ...πολυτέλεια του "χώρια"
 
Πρωτα απ όλα εισαι σίγουρος οτι κατάλαβες τι εννοούσα με όσα γενικότερα εγραψα ;
Οσο για τα παραπάνω που μου λες τα λες σοβαρά ; Γιατι με τη διατυπωσή σου υπονοείς κάτι για μένα. Πρέπει όμως να ξέρεις ότι στο παρελθόν ,περα απο μπαχαλάκηδες υπήρχαν και ψυχωτικοί που διαρκώς έβλεπαν φαντάσματα να συνωμοτούν πισω απ την πλάτη τους.
Αφου δεν θελετε να το καταλαβατε θα στο πω ευθεως.
Ποσοι ειστε στη διαχειρηση ; τοσοι!
Ωραια,συζητήστε το και ας αποφασίσει κάποιος η κάποιοι να το παρουν πανω τους . Τόσο δυσκολο ειναι ρε Μάνο;
Τι μπάχαλα και μαλακίες μου λες βραδιάτικα; θα μου βαλετε και βούλα ;
Κάντετο κι αν δεν εχει συμμετοχή ,πείτετο ορθά κοφτά. Μάγκες τελος απο δω και πέρα !
Τι σας πειραξε τοσο πολύ πια ;
Αν το συζητησατε και δεν δεχεται κανεις ,πεςτο να το ξερουμε τουλάχιστον
πολυ σωστα τα ειπες φιλε ΖΩΛ
 
Back
Top