επισκευή -βάψιμο κάννης VICKERS

Καλησπερα στην ομαδα εχω αναλαβει ενα project να φερω στα καλα του οσο μπορω εγω ενα vickers s boze νομιζω καμια 30 αρια χρονων του πατερα μου πιο πολυ για ψυχολογικουσ λογους και ασφλειας μιας και ειναι λιγο αφημενο στην τυχη του
εχω 2 ερωτησεις αν μπορειτε να βοηθησετε .
Πρωτον εχει ενα χτυπημα στην κατω κανη που εχει κανει ενα μικρο βαθουλωμα ρωτωντας σε οπλουργους μαζι με βαψιμο των κανων μου ειπε ο ενασ 300+ ευρω.... και ενας αλλος 130 επειδη τα λεφτα δεν υπαρχουν μπορω με το παρακατω εργαλειο https://www.moto-accessories.gr/pro...stole_solena_bikeservice_bs6101_bs6103_bs6105 που μου το συστησε αδερφος -φιλος και μαστορας χρονια πολλα σε κατασκευες επισκευες καραβιων να φτιαξω πρωτα το βαθουλωμα χωρις να χαλασω την κανη ( το οπλο κυνηγα ειναι ετσι 6 χρονια και το εμαθα φετος γιατι δεν το ειχα στα χερια μου) ΚΑΙ
ΔΕΥΤΕΡΟΝ πια βαφη να παρω για τις κανες ?
 
ρωτωντας σε οπλουργους μαζι με βαψιμο των κανων μου ειπε ο ενασ 300+ ευρω..
Μπορείς να μας πεις ποιος σου ζήτησε 300+ € για αυτή την δουλειά;
Δεν πάμε καθόλου καλά ρε γαμωτο.
Μερικούς δεν τους έχει ακουμπήσει τίποτα απολύτως.
 
Το 300€ ειναι απο αλλον πλανητη!!!!
Το βαψιμο το πετυχαινεις με ολες τις "βαφες"που εγραψαν τα παιδια στο "φτιαξτο μονος σου".Προσωπικα εχω βαψει 3 δικαννα με βαφη της hoppes με αψογα αποτελεσματα.Στο θεμα του βουλιαγματος,συμφωνω με το Θεοφραστο.
 
Kαλημερα

Η επισκευη σε τετοια βαθουλωματα, ειχα διαβασει καποια στιγμη, σε ενα αρθρο του Κυπριδημου, γινεται περνωντας καποιο μικρο κυλινδρικο μεταλλο μεσα στην κανη, και ουσιαστικα "σηκωνοντας" το μεταλο προς τα πανω.
 
Back
Top