Βαφές Όπλων

29m0l5f.jpg


23syi5l.jpg


Τελος το τρηψημο.μουβγαλε το λαδιιιι
Ωραία δουλεία Γιάννη!
Χαρά στο κουράγιο σου και στην υπομονή σου!
Εκανες το πιο μπελαλίδικο αλλά και το πιο σημαντικό για την ποιότητα της δουλειάς βήμα...
Δεν έχω δει τη επιφάνεια βγάζει η συγκεκριμένη βαφή που έχεις αλλά προσωπικά δεν θα μου άρεσε να βγει τίποτα έντονα γυαλιστερή...
Πιστευω μια στιλπνή σατινατη επιφάνεια θα ταίριαζε απόλυτα με το χαρακτήρα του όπλου...
Καλή επιτυχία!!!!

Αχ,ρε Γιαννιο τι μου κανεις με τη χωνευτη ριγα!

.sarcastic.
Σ' αρεσει ε!... η χωνευτή ριγούλα...
 
Μ'αρεσει ρε Σπυρο!Πολυ μ'αρεσει!
Να χαιρεσται τα "εργαλεια"σας ρε μαγκες!
Σαν εμφάνιση Γιάννη ή σε βολεύει και σαν σκοπευτική εικόνα?
η βυθισμένη ''γαλλική'' σ' αρεσει...
Δεν αφαιρουνταν η ρημαδα απο το 43!
.xm. Είχα την εντύπωση οτι οι καννες των BAIKAL είναι κολλημένες με καλάι...
 
Πηγα με χαρα να την αφαιρεσω,κι εφυγα με τ'αυτια στα γονατα.Μου το απεκλεισε ο μαστορας.Ο γνωστος που κανει custom στα συγκεκριμενα.Αν θυμαμαι,μου ειπε οτι δεν εχει ματιση στο monoblock και δε μπορουσε να τη βγαλει.Στο πλαγιο μ'αρεσει να "βλεπω" μπουκες και πλακουτση μπιλια!Εχω την αισθηση οτι τοτε εκμεταλευομαι πληρως,τα σκοπευτικα πλεονεκτηματα του.Προσωπικη αποψη βεβαια.
Δε μου αρεσει η ριγα.Η αγαπημενη μου καννη σε αυτογεμες ειναι αριγη.
 
Πηγα με χαρα να την αφαιρεσω,κι εφυγα με τ'αυτια στα γονατα.Μου το απεκλεισε ο μαστορας.Ο γνωστος που κανει custom στα συγκεκριμενα.
Μμμμ...είναι το παλιό μοντέλο...νομίζω το διευκρινίζει και στην ιστοσελίδα του, στο αντίστοιχο θέμα με τις βελτιώσεις BAIKAL...
Στο πλαγιο μ'αρεσει να "βλεπω" μπουκες και πλακουτση μπιλια!Εχω την αισθηση οτι τοτε εκμεταλευομαι πληρως,τα σκοπευτικα πλεονεκτηματα του.Προσωπικη αποψη βεβαια.
Εκεί είμαι και 'γω...
 
Last edited:
Μπράβο Γιάννη, ωραία δουλειά έκανες! Πρόσεχε μόνο ειδικά τον πρώτο καιρό μη σου πετάξει σκουριές. Λαδάκι, και ποτέ μην το αφήνεις κλεισμένο σε θήκη!!!
Μετά από αυτό που ειδα ,αναρωτιέμαι γιατί στέλνουμε τα όπλα για βαφή σε οπλουργο....
Εγώ πάντως ΔΕΝ ξαναδίνω τουφέκι μου σε οπλουργό, κι όχι μόνο για βαφή αλλά για οτιδήποτε ... Αν ποτέ κάποιο παρουσιάσει πρόβλημα θα το παλεύω να το φτιάχνω μόνος μου ... κι αν δεν το καταφέρνω θα κρεμιέται για διακόσμηση στον τοίχο, και ... πάμε για άλλο (που να αρχίζει από Β) ... Ο νοών νοήτω ... ;)
 
Εγώ πάντως ΔΕΝ ξαναδίνω τουφέκι μου σε οπλουργό, κι όχι μόνο για βαφή αλλά για οτιδήποτε ... Αν ποτέ κάποιο παρουσιάσει πρόβλημα θα το παλεύω να το φτιάχνω μόνος μου ...
Στέλιο δεν μου αρέσει αυτό που λες κ μάλιστα την συγκεκριμένη μερα..
Ευχομαι να πέφτω έξω και να πήγαν όλα καλά!!!
 
Μπράβο Γιάννη, ωραία δουλειά έκανες! Πρόσεχε μόνο ειδικά τον πρώτο καιρό μη σου πετάξει σκουριές. Λαδάκι, και ποτέ μην το αφήνεις κλεισμένο σε θήκη!!!

Εγώ πάντως ΔΕΝ ξαναδίνω τουφέκι μου σε οπλουργό, κι όχι μόνο για βαφή αλλά για οτιδήποτε ... Αν ποτέ κάποιο παρουσιάσει πρόβλημα θα το παλεύω να το φτιάχνω μόνος μου ... κι αν δεν το καταφέρνω θα κρεμιέται για διακόσμηση στον τοίχο, και ... πάμε για άλλο (που να αρχίζει από Β) ... Ο νοών νοήτω ... ;)
Ωχ.....
 
Back
Top