Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Είναι όντως αλλά έχω έχω θέμα και σοβαρό μαλιστα με τις κανονικές δεν κυνηγάς δε μπορείς είναι άβολες και χτυπάει κ το κοντακι Εγώ η θα τα σκάσω κάποια στιγμή η θα κόψω την τσιχλα δεν έχω ενδιάμεσο δυστυχως στα αλλά κυνηγια δεν Ρίχνω πολλές τουφεκιές...
Παναγιώτη δυστυχώς δεν ειχα επιλογη.προβλημα με ιλίγγους και αναγκαστικά εβαλα αυτες που λες.ναι είναι κουραστικές αλλα αν βρεις τη θέση τους πανω στο κεφαλι το κοντακι δεν χτυπαει.μόλις τις βάζω τις παω λιγο μπροστα και δεν εχω θεμα
 
παντα το καλο ειναι και ακρηβωωωωωω,,,,η ωτοασπιδες ειναι απαρετητες οταν κανης πωλες και συνεχωμενες τουφεκιες πχ σκοπευτηριο και οχι τοσο απαρετητα στο κυνηγι εαν δεν εχης συνεχωμενες τουφεκιες,,,εγω παντως που ασχωλουμε τα τελευτεα χρονια με το σκοπευτηριο δεν φωρουσα παρα μωνο ταπονα τα αυτιαμου με τα μαξιλαρακια που βαζης μεσα αλα δεν κανουνε την πρεπω δουλιααααα, μετα απο το σκοπευτηριο ειχα βουητα στα αυτιαμου μεχρι και δυο μερες,,,,,,,,,,,αναμενω λοιπων καπιες ωτοασπιδες που θα με στηλη ο φιλος παναγιωτις απο χιο,,brawning,,,αντε κουνησου παναγιωτιιι τον αλον μηνα ξεκιναμεεεεε.shoot..shoot..shoot..shoot..my man.
 
Η
παντα το καλο ειναι και ακρηβωωωωωω,,,,η ωτοασπιδες ειναι απαρετητες οταν κανης πωλες και συνεχωμενες τουφεκιες πχ σκοπευτηριο και οχι τοσο απαρετητα στο κυνηγι εαν δεν εχης συνεχωμενες τουφεκιες,,,εγω παντως που ασχωλουμε τα τελευτεα χρονια με το σκοπευτηριο δεν φωρουσα παρα μωνο ταπονα τα αυτιαμου με τα μαξιλαρακια που βαζης μεσα αλα δεν κανουνε την πρεπω δουλιααααα, μετα απο το σκοπευτηριο ειχα βουητα στα αυτιαμου μεχρι και δυο μερες,,,,,,,,,,,αναμενω λοιπων καπιες ωτοασπιδες που θα με στηλη ο φιλος παναγιωτις απο χιο,,brawning,,,αντε κουνησου παναγιωτιιι τον αλον μηνα ξεκιναμεεεεε.shoot..shoot..shoot..shoot..my man.
Θα σε ταιριαξω μην ανχωνεσαι.sarcastic.
 
Ζαχαρώνω και εγώ τέτοιου είδους ωτοασπίδες για το κυνήγι και το σκοπευτήριο αλλά πολύ ακριβές ρε γαμώτο...:(

Κοντά στα 150 ευρώ απο ebay βλέπω...xm. ακόμα και με τελωνείο πάλι η διαφορά είναι μεγάλη
https://www.ebay.com/itm/Walkers-Si...053696&hash=item3d58a97b11:g:vtQAAOSwjytaeSEk
https://www.ebay.com/itm/Walkers-Ra...053696&hash=item239974b59e:g:88UAAOSwZW1ae3wZ
 
Μπήκα στο αγγλικο e bay μπυ τις εβγαλε απο αμερικη και το καν α σαν επισκέπτης με χρεωστική κάρτα δεν ξέρω αν εκανα καμία βλακεία θα δείξει

Με πήραν και από τράπεζα για επιβεβαίωση από εδώ οπότε μαλον τα κάνα καλά
Περίπου 144ευρω
Πόσο τελωνείο να χουν τώρα αυτες;
 
Last edited:
Μπήκα στο αγγλικο e bay μπυ τις εβγαλε απο αμερικη και το καν α σαν επισκέπτης με χρεωστική κάρτα δεν ξέρω αν εκανα καμία βλακεία θα δείξει

Με πήραν και από τράπεζα για επιβεβαίωση από εδώ οπότε μαλον τα κάνα καλά
Πόσο τελωνείο να χουν τώρα αυτες;
Εξαρτάται τις ορέξεις τους.μπορει και να μην πληρωσεις καθολου
 
Μιας κι εκανες τη κινηση όταν με το καλό τις παραλαβεις γραψε τις εντυπωσεις σου
Ευχαριστώ ευρι και 70 80 να βάλουν πάλι 100 κάτω ειναι;)
Εν αναμονή αν έρθουν μαι πριν κλείσει θα ναι καλά έβαλα την διεύθυνση του χωριού παρά να κουφαθω...
 
Μπήκα στο αγγλικο e bay μπυ τις εβγαλε απο αμερικη και το καν α σαν επισκέπτης με χρεωστική κάρτα δεν ξέρω αν εκανα καμία βλακεία θα δείξει

Με πήραν και από τράπεζα για επιβεβαίωση από εδώ οπότε μαλον τα κάνα καλά
Περίπου 144ευρω
Πόσο τελωνείο να χουν τώρα αυτες;
Με τι καλό φίλε!!! μεγάλη διαφοράααααα. Γιατί όμως τελωνείο; το μόνο που πρέπει να πληρώσεις,είναι η αξία αγοράς σε € και συν τα μεταφορικά σε € που στα αναλύει από κάτω... Εγω σε τέτοιες μικροαγορές,δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο.
 
Aν ερχονται απο Αμερικη θα το πληρωσεις το τελωνειο. Πιθανολογω ενα ποσο περιπου οσο και την αξια του προιοντος. Επισης αν κανεις συχνα αγορες, να προτιμας την USPS, τα δικα μας ΕΛΤΑ δηλαδη. Οι αλλες ειναι εταιριες ταχυμεταφορων και στανταρ πληρωνεις τελωνεια
 
Από Αμερική σίγουρα μπαίνει τελωνειο! Τώρα εκεί ανάλογα τις ορέξεις που έχουν ή θα πληρώσεις τον φόρο που θα αναλογεί στο προϊόν η θα είναι ελεύθερο όπως λένε.. νομίζω έως 22€ Δεν πληρώνεις κάτι από 22 έως 150 πληρώνεις μόνο ΦΠΑ και από 150 και πάνω και ΦΠΑ και φόρο.. δεν έχουν ούτε στάνταρ χρέωση και μπορεί να μείνει και κανα μήνα μέσα, ανάλογο το φόρτο εργασίας..
 
Aν ερχονται απο Αμερικη θα το πληρωσεις το τελωνειο. Πιθανολογω ενα ποσο περιπου οσο και την αξια του προιοντος. Επισης αν κανεις συχνα αγορες, να προτιμας την USPS, τα δικα μας ΕΛΤΑ δηλαδη. Οι αλλες ειναι εταιριες ταχυμεταφορων και στανταρ πληρωνεις τελωνεια
Το τελωνείο είναι περίπου όσο η αξία του προϊόντος; δεν συμφέρει τότε Βίκτωρα. Εγώ ότι έχω πάρει είναι από Ευρώπη και πλήρωνα μόνο μεταφορικά. Από Αμερική αποφεύγω να ψωνίζω..
 
Το τελωνείο είναι περίπου όσο η αξία του προϊόντος; δεν συμφέρει τότε Βίκτωρα. Εγώ ότι έχω πάρει είναι από Ευρώπη και πλήρωνα μόνο μεταφορικά. Από Αμερική αποφεύγω να ψωνίζω..
Από Ευρώπη δεν μπαίνει τελωνειο θεωρείται ελεγμένο γιαυτο!
 
Ευχαριστώ ευρι και 70 80 να βάλουν πάλι 100 κάτω ειναι;)
Εν αναμονή αν έρθουν μαι πριν κλείσει θα ναι καλά έβαλα την διεύθυνση του χωριού παρά να κουφαθω...
"εισαι ποιο γρήγορος κ απο την σκιά σου" Παναγιώτη ! καλορίζικες.
τα παιδιά εχουν δίκιο για τα κουριερ .. αυτό ειναι το ψωμί τους! αν μπορείς στείλε mail να στο στείλουν με απλό ταχυδρομείο συστημένο . (αλλά θα έχεις ένα μικρό ρίσκο μην χαθεί)
αν λυπών η παραγγελιά σου μείνει ως έχει και σε πάρει το κουριερ για εκτελωνισμό..πρώτων ζητά ανάλυση των εξόδων .. εκει χρεώνουν τρελά την υπηρεσία εκτελωνισμού που συνήθως ειναι 1-3 φορές πάνω απο τούς φόρους που θέλει το κράτος . κανε παζάρι για αρχή με το κουριέρ και αν δεν σου κάνουν συμφέρουσα πρόταση
πεσ τούς οτι θα πασ εσυ ο ίδιος στο Βενιζέλος να το εκτελωνίσεις (να δεις οτι θα σου κάνουν νέα πρόταση;)) και αν δεν μπορείς πρακτικά εσυ κάνεις μια εξουσιοδότηση σε ένα φύλο σου στην Αθήνα να παει να παρει το δέμα .
αυτο που σου λέω το εχω κάνει για έναν ξάδερφο στα Γιάννενα 2 φορές και στης δύο η διαφορά ήταν 50- 60% κάτω και άλλη μια φορά του έκαναν συμφέρουσα νέα πρόταση και δεν μπήκαμε στην διαδικασία ;)
 
έβαλα την διεύθυνση του χωριού παρά να κουφαθω...
...και θα κουφαθεί η μάνα σου,μόλις δει την τιμή....χαχαχα.
Κάνε ότι σου λέει ο Μάνθος,αμα σου βάλουν εκτελωνιστικά,εκτός εαν είσαι τυχερός.Αν χρειαστείς κάτι,μας λές...
 
Back
Top