Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
για δειτε τι βρηκα στην ιστιοσελιδα του λαμπρου στ αγγλικα.αυτο ρε φιλε μου γιατι δεν το βγαζει εδω παρα μονο εξωτερικο?γεμισμενο με as στα 28γρ. σε νουμερο 8-9-10
a1_28g.png
Καλο νέο .. μιας που προορίζεται για κυνήγι εχει ακομα μεγαλύτερο ενδιαφέρων να κάνεις προπόνηση με αυτά ! αν και όπως ειχα γράψει πριν κάποιες μέρες είμαι ενθουσιασμένος με τα κανονικά sporting του lambro για τσίχλες !

Καλά είναι τα επώνυμα 28άρια αλλά αν θες να δώσεις βάση ΚΑΙ ατην τιμή προσπάθησε να πάρεις 28γρ από τον Κένταυρο, 4,5€ η 25άδα. Πωλούνται σε κούτα των 475 χωρίς κουτάκια. Είναι δοκιμασμένα σε, σκοπευτήριο, τσίχλα, τρυγόνι από πολλούς με άριστα αποτελέσματα. Πάρε μάτι και μια παρουσίαση από σκοπευτήριο, τα έριχνα με την Beretta και muller ufo για να να κάνουμε λίγο εφέ :), μέχρι το 1:18 γιατί μετά είναι skeet με spreader.
AltairLusso ενδιαφέρων γενικά αλλά και λόγο τιμής.. γνωρίζεις με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα ? έτσι για "ακαδημαϊκή" γνώση.
και κάτι ακόμα, σε τι νούμερα βγένει ? (μιας που αναφέρεις το τρυγόνι)
 
http://i2.photobucket.com/albums/y10/Butcher_ss/image_zpsvqs5nvac.jpeg
Lambro tordo διασπορας 30γρ με d20 και γκουαλαντι για την αγορά της Κύπρου..Ούτε αυτο υπάρχει στην σελιδα του κατασκευαστή..Όπως και το prima 30 και 34γρ που διαβάζω σε γνωστό κυπριακό φόρουμ..

Προσωπικα δεν καταλαβαινω τη λογικη της εταιρειας να τα κυκλοφορησει μονο στο εξωτερικο αυτα τα φυσιγγια. Αποτι εχουμε δει μεχρι τωρα το αντιστοιχο με συγκεντρωτηρα ειναι ψηλα στις προτιμησεις πολλων ελληνων τσιχλοκυνηγων και ολοι συμφωνουμε οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικο. Το αντιστοιχο σε διασπορας θα ηταν οτι πρεπει για πιο κλειστα μερη η βραδυνο, πρωινο.
Το PRIMA 34 υπαρχει και στην αγγλικη ιστιοσελιδα, νομιζω παλια κυκλοφορουσε και σε μας, μπορει να μην υπαρχει ζητηση.
 
Και οι φίλοι μας στην Κύπρο τα ίδια σχόλια με εμάς κάνουν για το tordo 30γρ..
Τωρα για το 30αρι διασπορας ιδια απορία έχω κ εγω,Ισως και να το εχει κανει ειδική παραγγελία ο αντιπρόσωπος της lambro στην Κυπρο..Εάν υπήρχε αυτο το φυσιγγι και εδω σίγουρα θα πουλούσε γιατι σίγουρα θα ήταν ενα οικονομικό (νομίζω)διασπορας .Κατι που έλειπε απο εδω..
Πιστευω σύντομα θα πάρω τηλ τον Ναυπλιωτη να του τα ψάλλω .sarcastic.
 
Προσωπικα δεν καταλαβαινω τη λογικη της εταιρειας να τα κυκλοφορησει μονο στο εξωτερικο αυτα τα φυσιγγια. Αποτι εχουμε δει μεχρι τωρα το αντιστοιχο με συγκεντρωτηρα ειναι ψηλα στις προτιμησεις πολλων ελληνων τσιχλοκυνηγων και ολοι συμφωνουμε οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικο. Το αντιστοιχο σε διασπορας θα ηταν οτι πρεπει για πιο κλειστα μερη η βραδυνο, πρωινο.
Το PRIMA 34 υπαρχει και στην αγγλικη ιστιοσελιδα, νομιζω παλια κυκλοφορουσε και σε μας, μπορει να μην υπαρχει ζητηση.
Παύλο αν δεν κάνω λάθος το πρίμα 34 δεν κυκλοφόρησε ελλαδα
 
Ρε παιδιά μια και λέμε για 34αρια το vendetta το συμπάθησε κανεις απο εσάς?.γιατί εμένα δε μου έκατσε ποτε καλά.απο 34αρι μονο το α1 μ αρέσει απεριοριστα
 
AltairLusso ενδιαφέρων γενικά αλλά και λόγο τιμής.. γνωρίζεις με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα ? έτσι για "ακαδημαϊκή" γνώση.
και κάτι ακόμα, σε τι νούμερα βγένει ? (μιας που αναφέρεις το τρυγόνι)
Είναι γεμισμένα με csb5 σκοπευτικη, συγκεντρωτηρα baschierri pellagri z2m και σκαγια 8αρια. Τα εριξα σε τρυγονια και τσιχλες στα μπασιματα, πραγματικα πολυ καλα
 
Ρε παιδιά μια και λέμε για 34αρια το vendetta το συμπάθησε κανεις απο εσάς?.γιατί εμένα δε μου έκατσε ποτε καλά.απο 34αρι μονο το α1 μ αρέσει απεριοριστα
Ευριπίδη την χρονιά που κυκλοφόρησε πήρα ενα κουτί ν8 και όσο και αν ακούγεται περίεργο δεν κατάφερα να πάρω μια τσίχλα..Να σου πω οτι χτύπησα,να σου πω ψέματα??Όπως το ακούς.25 φυσιγγια καμία τσίχλα..
Ενώ αντίθετα 3-4 κουτιά A1 speciale ν8 που εριξα παλαιότερα άπλα γάζωναν σαν.. την παλιές καλές singer...shoot..shoot.
Δεν λεω οτι φταίει το φυσιγγι γιατι άλλος μπορεί να εχει κανει κηδείες με αυτο.Αλλα ήταν αδύνατο να ρίξω ενα πουλί
 
Από 34άρια μόνο δύο ξεχωρίζω....
Τα B&P και τα RC.
Εκπληκτικά και τα δύο.
Το rc2 ειναι το αγαπημένο μου 34αρι
Δεν ξέρω που το ρίχνεις, άλλα δοκίμασε το στην φασσα..
Ασύμφορο φυσιγγι για τσιχλα άλλα αν το βρεις σε "ψιλά"θα πάθεις πλακα.
Και με το μπαικαλ που το έριχνα δεν είχα θέμα με λάκτισμα.
 
Σε εμασ καταστημα εβαλε όλο τον χρωνο τα λαμπρο βεργηνα με 5,80 και το εμαθα τωρα φυσηκα ξεπουλισε Τρεις φορεσ την Σεζόν καταπληκτική τιμη για ενα πολυ καλο φυσηγγακι
Ρε Ηλία πως σου ξεφυγε τέτοια ευκαιρία ρε γαμωτο...buy buy.
Το εχει βρει και ο Γιάννης(giannis corfu)φτηνά θυμαμε..
Υγ Αύριο θα σε παρω τηλ να τα πουμε
 
Ευριπίδη την χρονιά που κυκλοφόρησε πήρα ενα κουτί ν8 και όσο και αν ακούγεται περίεργο δεν κατάφερα να πάρω μια τσίχλα..Να σου πω οτι χτύπησα,να σου πω ψέματα??Όπως το ακούς.25 φυσιγγια καμία τσίχλα..
Ενώ αντίθετα 3-4 κουτιά A1 speciale ν8 που εριξα παλαιότερα άπλα γάζωναν σαν.. την παλιές καλές singer...shoot..shoot.
Δεν λεω οτι φταίει το φυσιγγι γιατι άλλος μπορεί να εχει κανει κηδείες με αυτο.Αλλα ήταν αδύνατο να ρίξω ενα πουλί
Κι εγώ τα ίδια γι αυτό ρωτησα με τη διάφορα οτι σε έφαγα.με 9αρια πήρα 3 στο κουτι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top