Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
και μια φωτό :)

picture share
των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν.... μπράβο Μάκη
Όλο λέω και γω να οργανωθώ και να ξεκινήσω να γεμίζω και όλο το αναβάλω...
Που θα πάει όμως...
Να σου πω την αλήθεια Σπύρο με όσα διαβάζω εδώ έχω μπει και εγώ στην μπρίζα να κάνω μια αρχή .. νομίζω οτι με την ιδιογώμοση περνάς σε άλλη σχέση το "χόμπι" σου !
 
να ρωτήσω κάτι...τα lambro tordo 30 έχουν άλλη πυρίτιδα από τα 32? γιατί βλέπω ότι πολλοί είναι ευχαριστημένοι από το 30,αλλά εγώ που δοκίμασα το 32 πέρισυ ήταν επιεικώς απογοητευτικό
 
να ρωτήσω κάτι...τα lambro tordo 30 έχουν άλλη πυρίτιδα από τα 32? γιατί βλέπω ότι πολλοί είναι ευχαριστημένοι από το 30,αλλά εγώ που δοκίμασα το 32 πέρισυ ήταν επιεικώς απογοητευτικό
Ναι Τάσο.
Αν δεν κάνω λάθος τα 30άρια έχουν D20 ενώ τα 32 GM3.
 
Θα αρχίσω να πιστεύω πως έχω κανένα μαγικό οπλο...buy buy.
Κανείς δεν πάει τα 32αρια...what.Μονο ο φίλος του Ευριπίδη...sarcastic.
Και σκέψου να σας τα είχα προτείνει .sarcastic.
Για αυτό το να προτείνουμε σε άλλους φυσίγγια πολλές φορες δεν έχει κανένα νόημα..:)
 
Tα 30αρια, οσους ξερω και τα εχουν χρησιμοποιησει εχουν μονο καλα να πουν. Τα Tordo ξερω κοσμο που τα δουλευει με καλα αποτελεσματα, αλλα και αλλους που δεν τα γουσταρουν απλα.
 
Μην το φοβασαι. Ειμαστε και μεις εδω, οτι απορια εχεις
ωραία θα ζητήσω τισ συμβουλές σας όταν κάνω την αρχή .. η οποία μάλλον δεν θα αργήσει!
Για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι οτι θέλει πολύ διάβασμα , πολλές δοκιμές και χρόνο ..
 
Με το καλό Μάκη να τα ρίξεις όλα και να μην σου φτάσουν. Στην ίδιο δρόμο θα βαδίσω και γω, πρώτα ο Θεός. Οι ειδικοί επί των βλητικών δοκιμών δουλεύουν αυτόν τον καιρό προς καταστάλαξη της γεμισιάς που θα επιλέξω για την καραμπίνα μου ... ;)


.xm..buy.
 
Με το καλό Μάκη να τα ρίξεις όλα και να μην σου φτάσουν. Στην ίδιο δρόμο θα βαδίσω και γω, πρώτα ο Θεός. Οι ειδικοί επί των βλητικών δοκιμών δουλεύουν αυτόν τον καιρό προς καταστάλαξη της γεμισιάς που θα επιλέξω για την καραμπίνα μου ... ;)

Εσυ αφου ριχνεις το Euromix γιατι δεν πειραματιζεσαι καπου εκει, χωρις ομως το διπλο νουμερο, αλλα με ενα στη μεση;
 
.xm..buy.

Εσυ αφου ριχνεις το Euromix γιατι δεν πειραματιζεσαι καπου εκει, χωρις ομως το διπλο νουμερο, αλλα με ενα στη μεση;

Έχετε δίκιο που αναρωτιέστε. Δεν αφορά τα τσιχλοφύσιγγα, εκεί για μένα δεν υπάρχει λόγος να ψαχτείς. Το εγχείρημα θα αφορά πιο βαριά φυσίγγια που έχεις κάτι να κερδίσεις από την διαδικασία της ιδιογώμοσης τόσο από οικονομικής άποψης όσο και ποιοτικής διαφοράς. Είναι τεράστια η οικονομική διαφορά που προκύπτει στα πιο βαριά και χοντρά νούμερα και που μπορεί να φτάσει πάνω από το 50% της τιμής του εμπορίου.
 
Φανταζομαι θα ψαχνεσαι για τα Εβρο-φυσιγγια τοτε. Εκει δε μπορω να σε βοηθησω, δεν εχω αποψη. Σκεψου το αγαπημενο σου φυσιγγι τοτε με τι ειναι γεμισμενο, και ξεκινα απο κει. Μονο μην εχει κανα εξωτικο υλικο
 
Εγω το F2 το ανέφερα για το στήσιμο του και όχι τόσο για τα γραμμάρια ... Ισορροπημένο φυσιγγι, μαλακό και για το pose.. Πολυ καλή συμπεριφορά σε περίεργους καιρούς ...
Ετσι συμφωνω χιλιες φορες μαζι σου Μενιο... Ειναι ενα ισορροπημενο φυσιγγι που το στησιμο του βοηθα σε δυσκολους καιρους, οχι ομως οτι αποδιδει καλυτερα επειδη εχει μεγαλυτερο φορτιο σκαγιων...

μόλις αποθηκεύτηκαν 300 φυσίγγια 8αρια με g3000 155,31και 200 μισόταπα 8αρια με την ίδια γόμωση για τις τσίχλες του χρόνου
επόμενη επιχείρηση 350 φυσίγγια 7μισάρια με d20 150,30 για τρυγόνι αγριοπερίστερο καρακάξα στην έναρξη
πρώτα υγεία βέβαια :)
Με το καλο Μακη... Την D20 την δοκιμασες? Κ στο 1,55 πιστευω θα δουλευε...

.xm..buy.
Ναι ο Γιωργακης εχει αναθεσει στους βοηθους του να του βρουν γεμισια, βαζει τους αλλους να του προγκανε τα πουλια για να τους παιρνει την πιεση, να δω τι αλλο θα ζητησει στο τελος ο παθολογος....buy. Εγω λεω να τον πλακωσουμε που λεει κ ο Πανουτσος... .hair.
 
Φανταζομαι θα ψαχνεσαι για τα Εβρο-φυσιγγια τοτε.
Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με τον νομό Βίκτωρα, έχει να κάνει με χοντρά σκάγια ... ;)
Φτιαξτε του και ενα φυσιγγι του ανθρωπου, σιγα τη δουλεια τη φοβερη.
Πέστα ρε Βίκτωρα, να γιασει το στόμα σου.....RESPECT.
 
Ε μα... Μη βλεπεις που δε μιλαω τοσο καιρο, τη βλεπω την αδικη επιθεση που υφιστασαι ;)

Προσωπικα αν ηθελα κατι σε χοντρο σκαγι, εως 36-38γρ θα επαιζα με την ΜΒ36 ή την αντιστοιχη F236 αν μπορει φυσικα να βρεθει. Φανταζομαι οτι δεν χρειαζεται φοβερη ποσοτητα οποτε μπορεις να τα ψειρισεις ενα ενα, με buffer ή αλευρι βρωμης.

Νομο ειπα, περισσοτερο για τις συνθηκες, αν και πλεον εκει τωρα που το καλοσκεφτομαι μονο ατσαλινα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top