Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
για δειτε τι βρηκα στην ιστιοσελιδα του λαμπρου στ αγγλικα.αυτο ρε φιλε μου γιατι δεν το βγαζει εδω παρα μονο εξωτερικο?γεμισμενο με as στα 28γρ. σε νουμερο 8-9-10
a1_28g.png
 
μακαρι ρε αρη.για να δουμε
Καλά είναι τα επώνυμα 28άρια αλλά αν θες να δώσεις βάση ΚΑΙ ατην τιμή προσπάθησε να πάρεις 28γρ από τον Κένταυρο, 4,5€ η 25άδα. Πωλούνται σε κούτα των 475 χωρίς κουτάκια. Είναι δοκιμασμένα σε, σκοπευτήριο, τσίχλα, τρυγόνι από πολλούς με άριστα αποτελέσματα. Πάρε μάτι και μια παρουσίαση από σκοπευτήριο, τα έριχνα με την Beretta και muller ufo για να να κάνουμε λίγο εφέ :), μέχρι το 1:18 γιατί μετά είναι skeet με spreader.

 
Last edited by a moderator:
Γιώργο βγάζει και κούτες των 250; εγώ πέρσι είχα πάρει μια κούτα 475 φυσιγγίων με τα οποία την έβγαλα όλη τη σεζόν. Αλλά ήθελα να δοκιμάσω και μερικά 24γρ αλλά τα 500 μου φάνηκαν πολλά.....
 
Καλά είναι τα επώνυμα 28άρια αλλά αν θες να δώσεις βάση ΚΑΙ ατην τιμή προσπάθησε να πάρεις 250 ή 500 φυσίγγια 28γρ από τον Κένταυρο, 4,5€ η 25άδα. Πωλούνται σε κούτα των 250 χωρίς κουτάκια. Είναι δοκιμασμένα σε, σκοπευτήριο, τσίχλα, τρυγόνι από πολλούς με άριστα αποτελέσματα. Πάρε μάτι και μια παρουσίαση από σκοπευτήριο, τα έριχνα με την Beretta και muller ufo για να να κάνουμε λίγο εφέ :), μέχρι το 1:18 γιατί μετά είναι skeet με spreader.

.shake hands..shake hands..shake hands.
πολυ ωραια πραγματα βλεπω.κι εδω στο σκοπευτηριο δοκιμαστηκαν απο διαφορετικα ατομα και στα πιατακια και στον πινακα με πολυ καλα αποτελεσματα απλα δεν ξερω αν τα εριξε κανεις στο κυνηγι αλλα για να το λες εσυ.............
 
Γιώργο βγάζει και κούτες των 250; εγώ πέρσι είχα πάρει μια κούτα 475 φυσιγγίων με τα οποία την έβγαλα όλη τη σεζόν. Αλλά ήθελα να δοκιμάσω και μερικά 24γρ αλλά τα 500 μου φάνηκαν πολλά.....
Όντως έχεις δίκιο.
 
τι εχει να προσφερει βρε Αρη η Α1 σε σκοπευτικο????
Δεν ειναι Α1 Τολη, απλα προφανως θελει να βγαλει καποια σειρα με πυριτιδες Α για διαφορες γομωσεις κ για διακρητικο τιτλο γραφει στα φυσιγγια Α1 Speciale...
 
Γιωργο τα εβγαζε σε 7,5 μονο τα 28αρια σωστα? Παντως Σχιστο που τα ειχα ριξει προπερσι ..ιδια με τα RM μου φανηκαν σε αποδοση
 
Γιωργο τα εβγαζε σε 7,5 μονο τα 28αρια σωστα? Παντως Σχιστο που τα ειχα ριξει προπερσι ..ιδια με τα RM μου φανηκαν σε αποδοση
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το 28άρι το βγάζει μόνο σε 8. Εμένα μου φάνηκαν καλύτερα, αν και δεν είχα παράπονο και από τα RM. Το video μιλάει από μόνο του, τι καλύτερο θα σου προσφέρει ένα φυσίγγι, όσο για το αν έχουν δοκιμασθεί στο κυνήγι, ας βάλουμε με το μυαλό μας αντί για δίσκο μια τσίχλα και ας βγάλουμε συμπέρασμα για το τι θα γίνει :)
 
Η οικογενεια πυριτιδων Α, εχει την Α1, την Α1 SP, την Α0, την AS28 και 24, και ισως και αλλες που δεν θυμαμαι. Η Α1-SP ειναι η Speciale που λεει το κουτι, και γιαυτο με παραξενεψε.

Για την ιστορια η Α1 ειναι για γομωσεις απο 30-35 γρ περιπου, ενω η AS για 28 εως 30. Φυσικα τα ορια δεν ειναι ακριβως τα 28γρ ουτε τα 30 απλα εκει αναμεσα εχουν την βελτιστη αποδοση, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορεις να κατεβεις ή ανεβεις λιγο.

Οπτικα η Α1 ειναι πρασινη, και η AS αναμικτη πρασινη-ροζ
 
Το ενδοιαφερον με το καινουργιο 28 γρ της Lambro ειναι οτι προοριζεται για καθαρα κυνηγετικη χρηση, σπαζοντας ετσι ενα ελληνικο ταμπου. Σε σχεση με το sporting της ανεβασε αισθητα τις πιεσεις, σε λογικα παντα πλαισια, στα επιπεδα των συνηθισμενων 32 γρ τσιχλοφυσιγγων. Αυτο για απροβληματιστη χρηση και σε καραμπινες παλιοτερης γεννιας.
 
http://i2.photobucket.com/albums/y10/Butcher_ss/image_zpsvqs5nvac.jpeg
Lambro tordo διασπορας 30γρ με d20 και γκουαλαντι για την αγορά της Κύπρου..Ούτε αυτο υπάρχει στην σελιδα του κατασκευαστή..Όπως και το prima 30 και 34γρ που διαβάζω σε γνωστό κυπριακό φόρουμ..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top