Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Kαλησπέρα παιδιά τα IMPERIAL 32 τα ισπανικά του Καλκατζάκου τα έχει βαρέσει κανείς ?
Να πάρω 2 κούτες 8/9 ??
Η τα 206 FORMULA είναι καλύτερα ?

αμα παρεις τα 206 33 γρ προτιμησε αυτα ,αμα θες ιμπεριαλ προτιμω τα ιμπεριαλ του καρδαρα ,με αυτα, τα, και καλα γνησια ισπανικα εμενα κατι δεν μου αρεσε.
 
Kαλησπέρα παιδιά τα IMPERIAL 32 τα ισπανικά του Καλκατζάκου τα έχει βαρέσει κανείς ?
Να πάρω 2 κούτες 8/9 ??
Η τα 206 FORMULA είναι καλύτερα ?

IMPERIAL 32 τα ισπανικά του Καλκατζάκου
Εξαιρετικά, σχεδόν παντός καιρού (πλην πολύ έντονης υγρασίας).
 
Kαλησπέρα παιδιά τα IMPERIAL 32 τα ισπανικά του Καλκατζάκου τα έχει βαρέσει κανείς ?
Να πάρω 2 κούτες 8/9 ??
Η τα 206 FORMULA είναι καλύτερα ?

Το imperial για μένα είναι σίγουρα από τα καλύτερα τσιχλοφυσιγγα της αγοράς. Το 206 το έχω χρησιμοποιήσει λιγότερο. Και σε 32 και σε 33 είχα πολυ καλά αποτελέσματα. Αν έπρεπε όμως να διαλέξω 1 θα ήταν το imperial. To πιο σωστό είναι να δοκιμάσεις και τα δύο όπως σου είπε ο @Alex37
 
Σε ταιχλοκάρτερο μέσα στον ελαιώνα εθεάθη ναβάρο πράκτικαλ πέλλετ....Τι άλλο θα δούμε....

Φίλος μου που πάει για παπιά μου ζήτησε να του βρω φυσιγγι με πολύ χοντρά σκάγια γιατί τα 4αρια δεν τρυπάνε το παπί όπως μου είπε. Έψαξα στο νετ και βρήκα ένα 57βολο της b&p και του το πήρα. Μετά από μέρες που τον ρώτησα μου είπε ότι είναι πολύ καλό .hair.
 
Φίλος μου που πάει για παπιά μου ζήτησε να του βρω φυσιγγι με πολύ χοντρά σκάγια γιατί τα 4αρια δεν τρυπάνε το παπί όπως μου είπε. Έψαξα στο νετ και βρήκα ένα 57βολο της b&p και του το πήρα. Μετά από μέρες που τον ρώτησα μου είπε ότι είναι πολύ καλό .hair.
o_OΔηλαδή το τρύπησε ;

.big smile.
 
Βρέθηκε και ένα λάμπρο παραπέρα πρακτικαλ 28,5 439 κατι εγραφε πανω τετοια δεν ξερω και παραδιπλα και 28γρ σιρις2.Αι θα νόμιζαν ότι έριχναν 28 γρ νο8 και έριχναν πράκτικαλ.Φώτο με μπροστινή καμέρα και δεν είχε φωτισμό...Είναι κακές οι φώτο καθώς πηγαινάμε και πρέσσα.IMG_20211223_110116.jpgIMG_20211223_123450.jpg
 
Last edited:
Βρέθηκε και ένα λάπρο παραπέρα πρακτικαλ 28,5 439 κατι εγραφε πανω τετοια δεν ξερω και παραδιπλα και 28γρ σιρις2.Αι θα νόμοζαν ότι έριχναν 28 γρ νο8 και έριχναν πράκτικαλ.Φώτο με μπροστινή καμέρα και δεν είχε φωτισμό...Είναι κακές οι φώτο καθώς πηγαινάμε και πρέσσα.View attachment 38269View attachment 38270
Ρε μπας και ειναι απο βραδινο αγριοχοιρου και τα πηραν για να μην κανει πολλη φασαρια?
Αν εχεις δει σκαμμενα στο χωραφι ειναι πολυ πιθανο...... Αν και απ τη φωτο δεν εισαι ψηλα, εδω προς τα δικα μας φαινεται
 
Ρε μπας και ειναι απο βραδινο αγριοχοιρου και τα πηραν για να μην κανει πολλη φασαρια?
Αν εχεις δει σκαμμενα στο χωραφι ειναι πολυ πιθανο...... Αν και απ τη φωτο δεν εισαι ψηλα, εδω προς τα δικα μας φαινεται
1 χιλιόμετρο από το σπίτι σου είναι μπίλλι τι αγριογούρουνο ούτε σπίνια δεν έχει εκεί μέσα...
 
Επανέρχομαι για τα Άρτεμις 32γρ νο8.
Είχε πάει ο πατέρας μου για κυνήγι σήμερα το πρωί, περπατητο. Benelli Raffaello 123 61εκ. 4* μαμά μομπιλ.
Πουλιά δεν είχε, έξι πήρε. Έφευγαν γρήγορα και μακριά, τις μισές τις πήρε μετά τα 35μ ξερές, χωρίς αίματα. Δεν είχε χαμένα. Έριξε περίπου είκοσι σφαίρες. Μου είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος και του φαίνονται και λίγο πιο καλά απ' του Ρουμελιώτη. Επίσης τώρα στο καθάρισμα μου είπε ότι δεν αφήνουν καθόλου κατάλοιπα στην κάννη, κάνουν καλή καύση, σε σύγκριση με Εχπρες32 και Ρουμελιώτη.
 
Επανέρχομαι για τα Άρτεμις 32γρ νο8.
Είχε πάει ο πατέρας μου για κυνήγι σήμερα το πρωί, περπατητο. Benelli Raffaello 123 61εκ. 4* μαμά μομπιλ.
Πουλιά δεν είχε, έξι πήρε. Έφευγαν γρήγορα και μακριά, τις μισές τις πήρε μετά τα 35μ ξερές, χωρίς αίματα. Δεν είχε χαμένα. Έριξε περίπου είκοσι σφαίρες. Μου είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος και του φαίνονται και λίγο πιο καλά απ' του Ρουμελιώτη. Επίσης τώρα στο καθάρισμα μου είπε ότι δεν αφήνουν καθόλου κατάλοιπα στην κάννη, κάνουν καλή καύση, σε σύγκριση με Εχπρες32 και Ρουμελιώτη.
Αν βάλεις πάρε στείλε μνμ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top