Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
καλησπερα και χρονια πολλα.
ΙΜΠΕΡΙΑΛ 32, το γνησιο Ισπανικο.
Τα 3 τελευταια χρονια το χρησιμοποιω με 4 διαφορετικα οπλα σε ολη τη διαρκεια της σαιζον, με πολυ καλα αποτελεσματα.
Τα αγοραζω απο Καλκατζακο.
 
καλησπερα και χρονια πολλα.
ΙΜΠΕΡΙΑΛ 32, το γνησιο Ισπανικο.
Τα 3 τελευταια χρονια το χρησιμοποιω με 4 διαφορετικα οπλα σε ολη τη διαρκεια της σαιζον, με πολυ καλα αποτελεσματα.
Τα αγοραζω απο Καλκατζακο.
Συγγνώμη σε τι όπλο και με τι καιρό?Πήρα μια κούτα πέρυσι και δεν ξέρω που να τα τουμπαρω
 
Παλικάρια πήρα μια κούτα ισπανικά και μια κούτα από τα αμφιλεγόμενα 206 και αυτό μετά από παρότρυνση του Δημήτρη ότι θα είναι όπως τα παλιά 206 και ότι τα ισπανικά είναι καλύτερα από τα πυργιοτικα. Αποτέλεσμα να παροπληστουν αμφότερα με εξαίρεση κάτι 33 γραμμάρια του 206
 
Παλικάρια πήρα μια κούτα ισπανικά και μια κούτα από τα αμφιλεγόμενα 206 και αυτό μετά από παρότρυνση του Δημήτρη ότι θα είναι όπως τα παλιά 206 και ότι τα ισπανικά είναι καλύτερα από τα πυργιοτικα. Αποτέλεσμα να παροπληστουν αμφότερα με εξαίρεση κάτι 33 γραμμάρια του 206
Εγω παλι Ηλια, τα χρησιμοποιω τα τελευταια 3 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Τι να πω... Ειναι ισως και ψυχολογικο το θεμα, για εμενα εννοω.
 
Εγω παλι Ηλια, τα χρησιμοποιω τα τελευταια 3 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Τι να πω... Ειναι ισως και ψυχολογικο το θεμα, για εμενα εννοω.
Τους εδωσα αρκετές ευκαιρίες οσπου πέρισυ αγόρασα ενα κουτι μαϊμού από το χωριό καθώς εκεί το δουλεύουν κατά κόρον και σταμάτησαν τα κοψοφτερα και τα ξεπουπουλιασματα. Τι να πω
 
Τους εδωσα αρκετές ευκαιρίες οσπου πέρισυ αγόρασα ενα κουτι μαϊμού από το χωριό καθώς εκεί το δουλεύουν κατά κόρον και σταμάτησαν τα κοψοφτερα και τα ξεπουπουλιασματα. Τι να πω
Το ισπανικό είναι ποιο δυνατό Ηλία;
 
Για ρουμελιωτης 30 και 32 γρ τι άποψη έχετε; Για Δεκέμβρη Γενναρη σε δεντροτσιχλες και γερακοτσιχλες τα προτείνετε; Αν ξερει κάποιος και τις τιμες τους θα βοηθ
Εγω τα παιρνω εδω και χρονια με τον Prowler, και τα χρησημοποιω σε δικαννο...
Παρα πολυ καλα φυσσιγια....και οχι μονο γοα τσιχλα...
Τωρα τιμη? Καπου στα 5,20 και 5,70? περυσι δεν πηρα, γιατι ειχα αποθεμα....
Παρτον ενα τηλ. να σου πει....ειναι ξηγηενο παιδι ο Ανδερας...
Παντως και πολλοί άλλοι απο εδω μεσα που τα ριχνουν, δεν ακουσα καποιο παραπονο...
 
Last edited:
Για ρουμελιωτης 30 και 32 γρ τι άποψη έχετε; Για Δεκέμβρη Γενναρη σε δεντροτσιχλες και γερακοτσιχλες τα προτείνετε; Αν ξερει κάποιος και τις τιμες τους θα βοηθούσε.
Για το κυνήγι που θες θα πάρεις τα 32 άρια σε ν7.
 
Για μένα Χρήστο να πάρεις σε εφταρια του Ρουμελιώτη το μαύρο με Gm3 στα 32γρ! Κάνα 6€ έχει.
Το απλό 32γρ με csb1 μπορεί και να κλάσει σε μεγάλα κρύα, το 30αρι σίγουρα.
Πολύ καλό και του Λάμπρου το Α1 Σπέσιαλ 34γρ σε νο7, τιμή γύρω στα 7,2€
 
Για μένα Χρήστο να πάρεις σε εφταρια του Ρουμελιώτη το μαύρο με Gm3 στα 32γρ! Κάνα 6€ έχει.
Το απλό 32γρ με csb1 μπορεί και να κλάσει σε μεγάλα κρύα, το 30αρι σίγουρα.
Πολύ καλό και του Λάμπρου το Α1 Σπέσιαλ 34γρ σε νο7, τιμή γύρω στα 7,2€
Η csb 1 στις παγωνιες μονο καπνα κανει αχαχαχαχαχα
 
Για μένα Χρήστο να πάρεις σε εφταρια του Ρουμελιώτη το μαύρο με Gm3 στα 32γρ! Κάνα 6€ έχει.
Το απλό 32γρ με csb1 μπορεί και να κλάσει σε μεγάλα κρύα, το 30αρι σίγουρα.
Πολύ καλό και του Λάμπρου το Α1 Σπέσιαλ 34γρ σε νο7, τιμή γύρω
Σε ποια?.fff.
 
Εγώ προσωπικά στις συνθήκες που κυνηγάω τις χοντρουλες (κοντά στα 1000 μέτρα υψόμετρο με θερμοκρασίες κοντά ή και κατω πολλές φορές του μηδενός) χρησιμοποιώ φυσιγγια 33-34 γρ με g3000 ή mb32 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχος. Τα 7αρια που σου πρότειναν οι συνάδελφοι είναι καλή επιλογή γτ κρατάνε σκάγια οι τσαρτσαρρρρρρ
 
Για ρουμελιωτης 30 και 32 γρ τι άποψη έχετε; Για Δεκέμβρη Γενναρη σε δεντροτσιχλες και γερακοτσιχλες τα προτείνετε; Αν ξερει κάποιος και τις τιμες τους θα βοηθούσε.
Για κανε μια δοκιμή και το lambro A1 32gr.
Ζόρικο φυσιγγακι μου φάνηκε τον Αύγουστο. Τώρα πρέπει να γαζωνει.

Αν δεν γεμιζα την Α1 θα πήγαινα σε αυτό για σκληρό καιρό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top