Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ψιλοδιαφορες ο Σαλεπης με τον Στοκα?
Θα πεσει φωτια να μας καψει ρε Τασο!!
Και τα direct από ότι λενε μια χαρά φυσίγγια είναι κ εδώ που τα λέμε δεν νομίζω να ειναι καπου καλυτερα η χειρότερα από τα max d.. Γενικα για τον Στόκα έχω πει πολλες φορες την γνωμη μου....
Το κακό είναι πως καπιοι τον αντεγραψαν μετά θάνατον κ τις πατεντες του μας τις παρουσιασαν εμμέσως πλην σαφως σαν μια προσφατη ανακάλυψη...

Παλιότερα είχα δοκιμάσει και το j&b 33gr αλλά είναι δυναμίτης για τσιχλα.
Το ξέρω απο πρωτο χέρι γιατί το ειχα ρίξει κάποτε..κ η δυναμη που έβγαζε φαινόταν κ πανω στα πουλια... Αλλά δεν θα το ξαναεπερνα... Αρκετά σκληρό κ ειδικά για δίκανο..
 
Καλησπέρα στην ομάδα μετά απο πολύ καιρό ! Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο φυσιγγι για τσίχλα με δεδομένο ότι κυνηγάω σε σχετικά σφιχτά μέρη με ένα παλιό δικανο baikal με σταθερά τσοκ 1* 3*. Τι θα λέγατε για το lambro direct 32 ( ν8.5) ?
Το ίδιο δίκανο σε καρτέρι το χρησιμοποιώ με λαμπρο μεζο 28γρ.9.1/2 στην αριστερή και όταν Ψυλοσουν τα πουλια 28γρ 9 Αλεκτορις. Στήν δεξιά μόνιμα Λάμπρο μεζο 30 γρ. Βασική προϋπόθεση να έχεις αυτοπεποίθηση στα λίγα γρ. καί να μήν ρίχνεις τήν ευθύνη στα φυσίγγια στις αποτυχίες
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
Cheddite tordo
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
Κάτι οικονομικό ή ανεβασμένο;;;
 
Κάτι οικονομικό ή ανεβασμένο;;;
Καλησπέρα συνάδελφε!!!όλες οι απόψεις δεκτές και όλες οι τιμές!!!Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!!Είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από το csb1 του Ρουμελιώτη σε σχέση απόδοσης και τιμής και το χρησιμοποιούσα σε σταθερή βάση αλλά θέλω να πάρω και άλλες απόψεις με γνώμονα πάντα κάτι μαλακό λόγο χαμηλού βάρους της Centro!!!
 
Καλησπέρα συνάδελφε!!!όλες οι απόψεις δεκτές και όλες οι τιμές!!!Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!!Είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από το csb1 του Ρουμελιώτη σε σχέση απόδοσης και τιμής και το χρησιμοποιούσα σε σταθερή βάση αλλά θέλω να πάρω και άλλες απόψεις με γνώμονα πάντα κάτι μαλακό λόγο χαμηλού βάρους της Centro!!!
Ωραίο τουφέκι η Centro, όπλο που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον παλαιότερα....στο δια ταύτα τώρα...ένα πολύ καλό 32άρι είναι το Cheddite Tordo με πυρίτιδα Drago, που σου ανέφερε πιο πάνω ο Κωστής...εγώ θα σου πρότεινα το J&B 32 με aquila το οποίο στο κρύο κεντάει και το Lk Koutoumanos Combra 32gr με Drago πυρίτιδα για πιο δύσκολες συνθήκες....
 
Ωραίο τουφέκι η Centro, όπλο που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον παλαιότερα....στο δια ταύτα τώρα...ένα πολύ καλό 32άρι είναι το Cheddite Tordo με πυρίτιδα Drago, που σου ανέφερε πιο πάνω ο Κωστής...εγώ θα σου πρότεινα το J&B 32 με aquila το οποίο στο κρύο κεντάει και το Lk Koutoumanos Combra 32gr με Drago πυρίτιδα για πιο δύσκολες συνθήκες....
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε Κώστα θα τα έχω υπ'όψιν!!!
 
Ωραίο τουφέκι η Centro, όπλο που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον παλαιότερα....στο δια ταύτα τώρα...ένα πολύ καλό 32άρι είναι το Cheddite Tordo με πυρίτιδα Drago, που σου ανέφερε πιο πάνω ο Κωστής...εγώ θα σου πρότεινα το J&B 32 με aquila το οποίο στο κρύο κεντάει και το Lk Koutoumanos Combra 32gr με Drago πυρίτιδα για πιο δύσκολες συνθήκες....
Γιαυτο λέγεται centro κεντριζει .yel.
Δυο αυτογεμη ήθελα να πάρω την urica και την centro, η δεύτερη δεν έχει εισαχθεί Αμερική όπως και η crio όταν τους ρωτούσα λέει τι λες δεν υπάρχει αυτό το μοντελο.sarcastic.
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
Champion πρασινο 32 με g3000 πολυ δυνατο και oscar διαφανο 32 με d20 πολυ καλα και τα δυο
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας συνάδελφοι!!!!Θα ήθελα μια γνώμη για ένα φυσίγγι στα 32 γρ που θα δίνει χαμηλές πίεσεις και ανάκρουση μιας και τα τελευταία 5 χρόνια κυνηγάω με 28 γρ θα ήθελα να δοκιμάσω πάλι κάτι στα 32 μιας και έγιναν κάποιες βελτιώσεις στην κανη της centro.ολες οι γνώμες και οι απόψεις δεκτές σας ευχαριστώ όλους και να έχουμε καλή πρωτοχρονιά.
Μιας και έχω το ίδιο όπλο να σου πω και εγώ την γνώμη μου.τα csb1 του Ρουμελιώτη όπως είπες,τα νέο βελοξ του Δορκά,και τα κομάντο του κ.τσιπουρα, αλλά το πρώτο,το καλύτερο!! Καλημέρα φίλε και καλή χρονιά με υγεία σου εύχομαι
 
Καλησπέρα συνάδελφε!!!όλες οι απόψεις δεκτές και όλες οι τιμές!!!Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!!Είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από το csb1 του Ρουμελιώτη σε σχέση απόδοσης και τιμής και το χρησιμοποιούσα σε σταθερή βάση αλλά θέλω να πάρω και άλλες απόψεις με γνώμονα πάντα κάτι μαλακό λόγο χαμηλού βάρους της Centro!!!
Μείνε με τα csb32 του Ρουμελιώτη. Εγώ τα ριχνω με το 828 που είναι πιο ελαφρύ από την Centro και πάνε καταπληκτικά και φέτος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top