Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σε απόλυτη υγρασία (να στάζουν τα πάντα) και σχετικά κρύο καιρό, τι φυσίγγια βάζετε, μέχρι 32γρ πείτε μου, αν έχετε βρει κάτι να τραβάει καλά

Πέφτω ένα νούμερο και σφίγγω λίγο το τσοκ στο καρτέρι. Έχω δει το ίδιο σχεδόν αποτέλεσμα για ντουφεκιές έως τα 30 μέτρα με τα διάφορα "uniroyal βροχοφύσσιγγα"...

Στο περπατητό δεν αλλάζω τίποτα, οι ντουφεκιές είναι από 5-20 μέτρα, και δεν έχω δει ουσιαστική επίδραση...
 
Δουλεύει κάποιος 32άρι στα περάσματα στη τσίχλα; Μπορεί να μου πει ποιο φυσίγγι και σε τι νούμερο;
Kill 32 n8 με g3000 και alectoris light 31gr με granular.Αν έχει πολύ ζεστή βάλε το πορτοκαλί.Αλλιως αν έχει πολύ υγρασία το ξημέρωμα βάλε το κοκκικό και μετά γυρνά στο πορτοκαλί όταν θα ανεβει για τα καλά ο ήλιος.Απο 6 μέχρι 6,5 ευρω κοστιζουν και θεωρώ ότι δεν θα απογοητευτείς.
 
Lambro classic με s4 αλλά δεν βγαίνει πλέον... κρίμα.Η κατάσταση που περιγράφεις θέλει διβασικη παντως...η αλλιώς f2 classic.
Ναι Χρήστο δυστυχώς τα σταμάτησε, αλλά και να υπάρχει κανένα το πουλάνε κοντά στα 9 ευρώ... όσο για το F2 δεν βάζω 34γρ στο δίκαννο ποτέ...!
Πέφτω ένα νούμερο και σφίγγω λίγο το τσοκ στο καρτέρι. Έχω δει το ίδιο σχεδόν αποτέλεσμα για ντουφεκιές έως τα 30 μέτρα με τα διάφορα "uniroyal βροχοφύσσιγγα"...

Στο περπατητό δεν αλλάζω τίποτα, οι ντουφεκιές είναι από 5-20 μέτρα, και δεν έχω δει ουσιαστική επίδραση...
Γρηγόρη εγώ και στις τουφεκιές 20-25μ είδα διαφορές, μιλάμε για υγρασία, που τουφεκάς και τα αέρια της πυρίτιδας σταματάνε σε συννεφάκι μπροστά σου, λίγο μετά την κάννη...! Εκείνη την ώρα με τα κλασικά φυσίγγια που έριχνα σε 9-10 νούμερο τους έκανα αέρα. Ακόμη και το αγαπημένο μου κίτρινο της Lambro σε 8αρι δεν τραβούσε.. Κάπως καλά τα πήγαιναν τα express32 και navaro32 σε 8αρι. Πιο χοντρό κι από 8αρι δεν θέλω να βάλω μου φαίνεται υπερβολή... Υπόψιν ρίχνω με σταθερά σφιχτά τσοκ (**/***)

sipe!!!:D
28-30 γραμμαρια....
καλά που θα 'τανε, αλλά στο εμπορικά...; :( έχω για φέτος το sipe της nsi κατά νου, για 2-3 κουτάκια-λόγω τιμής
 
όσο για το F2 δεν βάζω 34γρ στο δίκαννο ποτέ...!
Εινσι μαλακο φυσιγγι μην το φοβασε καθόλου..
έχω για φέτος το sipe της nsi κατά νου,
Δεν είναι το "γλυκό" sipe που ήταν μια φορά κ έναν καιρό..θα "κουράσει" κ εσένα κ το όπλο σου..πρόπερσι έριξα 5-6 με το δικαννο κ είπα αμάν το θέλω ακόμα...pray to God.
 
Αυτά παιδιά που με απογοήτευσαν τρομερα ήταν nsi s4...τα πουλιά ζωντανα και το αίμα ποτάμι...και φανταστείτε ότι τα δοκίμασα σε καθηστα πουλιά με χιόνι και χαμηλή θερμοκρασία.Μετα δοκίμασα b&p f2 και έπαθα για ακόμα μια φορά πλάκα με την θετικη εννοια...τα πουλιά ήταν βαλσαμομενα.Εκεινη την μέρα έριξα και kill 32 και τα πήγε και αυτό πολύ καλά...το nsi s4 τελείωσε για εμένα.
 
Γιατρέ πάρε Fantom S4 η RΜ Sipe από Σπηλιωτόπουλο,,,μη πάρεις S4 NSI έχει χαλάσει για το Sipe της δεν ξέρω δεν το έριξα ποτέ
Παύλο αυτά τα s4 fantom ειναι οντως τόσο καλά;Τα έχεις δοκιμάσει σε θερμοκρασίες κοντά στο 0 και με υγρασία πολύ;
 
Χρήστο το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα ,,θερμοκρασίες στους 3-4c με υγρασία τα πήγαινε καλά και καθαρά σκοτώματα,,,επίσης του Σπηλιωτόπουλου το RM Sipe μετά από βροχή με σχετικά χαμηλές θερμοκρασίες εξίσου εντυπωσιακό
 
Εινσι μαλακο φυσιγγι μην το φοβασε καθόλου..

Δεν είναι το "γλυκό" sipe που ήταν μια φορά κ έναν καιρό..θα "κουράσει" κ εσένα κ το όπλο σου..πρόπερσι έριξα 5-6 με το δικαννο κ είπα αμάν το θέλω ακόμα...pray to God.

Προσυπογράφω: είχα πάρει 2 κουτια nsi sipe No7 32 γρ (με τον κίτρινο κάλυκα και τον κοντό πάφυλα) και ήταν λες κι εριχνα τους κεραυνούς του Δία! Το Πάσχα που ψήναμε το αρνί, τους έβαλα όλους να ρίξουν από 2-3 μπαταριές για το καλό και ευτυχώς τα ξεφορτώθηκα! Τα γερόντια όμως την άκουσαν στερεοφωνικά :D
 
Τελευταία μέρα κυνηγίου έριξα και εγώ το NSI S4 δεν μ άρεσε και μένα, όπως τα λέτε. Παναγιώτη μήπως είναι σκληρό το μαύρο καραμανουαρ; αν λες σαν τα καφέ..
Με το super poze (baikal) τα ριχνω και ειναι οκ.
Οπως ξερεις ολα τα καραμανουαρ ειναι λιγο πιο τσιμπιμενα σε πιεσεις απο τα υπολοιπα...μην φανταστεις οτι εχει μεγαλη διαφορα απο τα κοκκινα και τα κιτρινα στο κλωτσημα...
 
Σε απόλυτη υγρασία (να στάζουν τα πάντα) και σχετικά κρύο καιρό, τι φυσίγγια βάζετε, μέχρι 32γρ πείτε μου, αν έχετε βρει κάτι να τραβάει καλά
Παλιότερα έριχνα το mb classic 32. Τώρα πια και εγώ απλά ανεβαίνω ένα νούμερο και σφίγγω τσοκ.
 
Χρήστο δυστυχώς τα σταμάτησε, αλλά και να υπάρχει κανένα το πουλάνε κοντά στα 9 ευρώ... όσο για το F2 δεν βάζω 34γρ στο δίκαννο ποτέ...!
Δεν ξέρω αν έχει ακόμα λίγα ο Αλέξης γιατί μάζεψα τα τελευταία 25 κουτια εγώ με 7 ευρώ τιμή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top