Φυσίγγια για τρυγόνι

Λεβέντες καλημέρα.Γνωμες όσον έχουν δουλέψει το rc32 νο 8 σε έναρξη και το 206 φόρμουλα 32γρ νο10.Εχω γύρω στις δύο χιλιάδες φυσίγγια από το ένα και χίλια από το άλλο και θέλω να φεύγουν ...
Τώρα που φόρτωσες μια νταλίκα από δαύτα, να δω τη θα τα κάνεις.
Να δω που θα βρεις 3000 τρυγόνια για να τα ρίξεις....yel..yel. .sarcastic. .sarcastic.
 
Τώρα που φόρτωσες μια νταλίκα από δαύτα, να δω τη θα τα κάνεις.
Να δω που θα βρεις 3000 τρυγόνια για να τα ρίξεις....yel..yel. .sarcastic. .sarcastic.
Από τέτοια δουλειά είμαι καλός καψοφουσεκης.Κουρουνες καρακάξες και όχι από ένα ντουφεκι... τουλάχιστον τρία να χορτάσω...
 
Από τέτοια δουλειά είμαι καλός καψοφουσεκης.Κουρουνες καρακάξες και όχι από ένα ντουφεκι... τουλάχιστον τρία να χορτάσω...
Αχ αυτα τα κορακοειδη ερωτας ειναι τα ατιμα ουτε ψαχνεις να βρεις ουτε τπτ απλα πευτει
 
Λεβέντες καλημέρα.Γνωμες όσον έχουν δουλέψει το rc32 νο 8 σε έναρξη και το 206 φόρμουλα 32γρ νο10.Εχω γύρω στις δύο χιλιάδες φυσίγγια από το ένα και χίλια από το άλλο και θέλω να φεύγουν ...
Το RC 32 αλλάζει αρκετές φορές πυριτιδα κλπ αλλά πάντοτε στέκει αξιοπρεπεστατα.Όσο για το 206formula 32 το έριξα πέρυσι σε καλοκαίρι, φθινόπωρο και χειμώνα.Δυστυχώς μου έδωσε την εντύπωση ότι με το παλιό 206formula 33 gr μοιάζει μόνο στο όνομα.Δεν κατάλαβα γιατί εποχή το εφτιαξαν
 
Πάντως εγώ αυτό που είδα με τα μάτια μου προπερσυ που είχα παει στο Αιτωλικό με τα περάσματα οι φίλοι μου από εκεί έριχναν κάτι ROCKET διάφανα που τα ρήμαζαν τα τρυγονια. Μπορει να εχουμε υποτιμησει καποια Ελληνικα φυσιγγισ
 
Πάντως εγώ αυτό που είδα με τα μάτια μου προπερσυ που είχα παει στο Αιτωλικό με τα περάσματα οι φίλοι μου από εκεί έριχναν κάτι ROCKET διάφανα που τα ρήμαζαν τα τρυγονια. Μπορει να εχουμε υποτιμησει καποια Ελληνικα φυσιγγισ
Είναι τά rocket junior 32 gr granular , όντως είναι πολύ καλά.
 
Το RC 32 αλλάζει αρκετές φορές πυριτιδα κλπ αλλά πάντοτε στέκει αξιοπρεπεστατα.Όσο για το 206formula 32 το έριξα πέρυσι σε καλοκαίρι, φθινόπωρο και χειμώνα.Δυστυχώς μου έδωσε την εντύπωση ότι με το παλιό 206formula 33 gr μοιάζει μόνο στο όνομα.Δεν κατάλαβα γιατί εποχή το εφτιαξαν
Εδώ θα συμφωνησω.Ειναι εντελώς διαφορετικό φυσιγγι το παλιό με το νέο.
 
Στο Αιτωλικο εχει να κανει καλο μπασιμο πανω απο 5 χρονια.
Εμείς πηγαίναμε πολλά χρόνια μετά το Νεοχώρι ΤΕΡΜΑ στο ποτάμι και τελευταία χρόνια βουνο.Σκουπας κλπ. Έβλεπες χιλιάδες στρεματα καλαμπόκια και καλλιέργειες που τα τρυγονια τα τιμούσαν ιδιαιτέρως.Τώρα πλέον είναι η καλλιέργεια τους ασύμφορη,γέμισε αγριόχορτα και νομίζω ότι η περιοχή υποβαθμίστηκε.Η δεκαετια του 1990 ήταν από τις ωραιοτετερες εκεί.Περίμενες αφωταγα να αρχίσει να ρίχνει το βουνό και μετά ξεχύνονται στον κάμπο.Περασμένα μεγαλεια
 
Εμείς πηγαίναμε πολλά χρόνια μετά το Νεοχώρι ΤΕΡΜΑ στο ποτάμι και τελευταία χρόνια βουνο.Σκουπας κλπ. Έβλεπες χιλιάδες στρεματα καλαμπόκια και καλλιέργειες που τα τρυγονια τα τιμούσαν ιδιαιτέρως.Τώρα πλέον είναι η καλλιέργεια τους ασύμφορη,γέμισε αγριόχορτα και νομίζω ότι η περιοχή υποβαθμίστηκε.Η δεκαετια του 1990 ήταν από τις ωραιοτετερες εκεί.Περίμενες αφωταγα να αρχίσει να ρίχνει το βουνό και μετά ξεχύνονται στον κάμπο.Περασμένα μεγαλεια
Πρωτη χρονια που κατεβηκα ηταν το 1998,οσο για τα φυσιγγια τοτε...maionchi AZ-20 32gr N8.
Γλυφαμε τους καλυκες με τις ντουφεκιες που καναμε!!
 
Πρωτη χρονια που κατεβηκα ηταν το 1998,οσο για τα φυσιγγια τοτε...maionchi AZ-20 32gr N8.
Γλυφαμε τους καλυκες με τις ντουφεκιες που καναμε!!
Γεμισμενα με C7 Ήταν καί τότε.Ο πατέρας του σημερινού NSI CLASSICA 32.TΟ είχα ζυγίζει τότε νομίζω ήταν 1.60 Χ 32 Αλλά με μεσαίας ισχυος καψυλιο
 
Το RC 32 αλλάζει αρκετές φορές πυριτιδα κλπ αλλά πάντοτε στέκει αξιοπρεπεστατα.Όσο για το 206formula 32 το έριξα πέρυσι σε καλοκαίρι, φθινόπωρο και χειμώνα.Δυστυχώς μου έδωσε την εντύπωση ότι με το παλιό 206formula 33 gr μοιάζει μόνο στο όνομα.Δεν κατάλαβα γιατί εποχή το εφτιαξαν
Άλλο φυσίγγι είναι το 206 formula 32 γρ και άλλο το 206 formula στα 33 γρ.
Αυτό με τα 32 γρ το έχει μόνο ο ΚΑΛΚΑΝΤΖΑΚΟΣ.
Αυτό με τα 33γρ το έχουν όλοι.
Για τα 32 γρ έχουν ακουστεί πολλά παράπονα.
Αυτό με τα 32 γρ
https://www.kalkantzakos.com/Product/6520/206-formula,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Αυτό με τα 33 γρ
https://www.kalkantzakos.com/Product/1014/206-formula,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Όποιο θέλει 206 formula να πάρει αυτό με τα 33γρ.
 
Άλλο φυσίγγι είναι το 206 formula 32 γρ και άλλο το 206 formula στα 33 γρ.
Αυτό με τα 32 γρ το έχει μόνο ο ΚΑΛΚΑΝΤΖΑΚΟΣ.
Αυτό με τα 33γρ το έχουν όλοι.
Για τα 32 γρ έχουν ακουστεί πολλά παράπονα.
Αυτό με τα 32 γρ
https://www.kalkantzakos.com/Product/6520/206-formula,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Αυτό με τα 33 γρ
https://www.kalkantzakos.com/Product/1014/206-formula,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Όποιο θέλει 206 formula να πάρει αυτό με τα 33γρ.
Με το 32 γρ δεν έχω κανένα παράπονο.Ισα ίσα μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε μεσες και υψηλές θερμοκρασίες.Το 33 πάλι σε κυνήγι με νορμάλ θερμοκρασία-υγρασια με έκανε να το σιχαθω ...καμία σχέση με το παλιό με τον lb6
 
Εγω παιδια φετος στην εναρξη θα δουλεψω λαμπρο 2% μιας και τα εριξα και το χειμωνα σε τσιχλακια και στο σκοπευτηριο μονο τετοια ριχνω... Περυσι στην εναρξη που τα εριξα ημουν επιφυλακτικος αλλα ειναι πολυ ενταξει και ψυχολογικα ειμαι κομπλε
 
Εγω παιδια φετος στην εναρξη θα δουλεψω λαμπρο 2% μιας και τα εριξα και το χειμωνα σε τσιχλακια και στο σκοπευτηριο μονο τετοια ριχνω... Περυσι στην εναρξη που τα εριξα ημουν επιφυλακτικος αλλα ειναι πολυ ενταξει και ψυχολογικα ειμαι κομπλε
Σε 28 γραμαρια η 24???
 
Back
Top