Φυσίγγια για την πέρδικα

View attachment 79593
Τούτο πες του να δοκιμάσει, κλωτσά σαν 36 γρ και σπέρνει όλεθρο.. γνωστά παρατσούκλια του που έχω βγάλει είναι : περδικοφονιας, σπαζοφτερουγας,κωλοκοφτης , τηλεκατευθυνόμενος χάρος εδάφους αέρος . Όταν τουφεκαω με αυτό δεν ακούγεται μπαμ ,μια μίξη από συμφωνία του Μπετόβεν και του Μίλτου Πασχαλίδη με στίχους: δε ξέρω ποιόν παλεβω να νικήσω .. ακούγεται !!Οι πέρδικες το τρέμουν και όπου και να σηκωθούν,θα πέσουν !!

Υ.γ. πλάκα κάνω χωριανε, αλλά της ακατανομαστης δε ξαναβάζω φυσέκι..
Υ.γ.2 το μικρό του αδελφακι στα 33 γρ σε νορμάλ αποστάσεις επίσης είναι καλό!
Τα χα ρίχναμε παλιά κάποια στιγμή τα χάλασαν και αυτα
 
Εγώ μια χαρά τα βρήκα μαζί τους,αυτά θα ρίχνω και τα ροτβαιλ τα 36. Ρεσυ,δω μου δυο ρεμινγκτον να καταλάβω διαφορά όποτε βρεθούμε.
Οπότε θες από δευτερα που θα δουλεύω πόλη θ σ δώσω
Προχθές βρήκα ξεχασμένα nitro pheasant 3 πακέτα 6αρια με 32ευρω τ ένα και τ πηρα
 
Που να τα βρει τα πάπια εδώ περδικα 1ο χαχα
Παναγιώτη πρώτη τουφεκιά 40 γραμμάρια; Στη Χίο; Κατάλαβα σωστά; Και στις επόμενες τί ρίχνει διηπειρωτικό πύραυλο; Σε τί θερμοκρασίες και υψόμετρο τα ρίχνει αυτά;
 
Το Lambro το καφέ σε νο7 με την c7 από ότι γράφει στο σαιτ του το χει ρίξει κάνεις τελευταία να μας πει εντυπώσεις;
Όπως και το κουτουμανος το σεμι διασπορας που θέλει ένας φίλος για να αντικαταστήσει το ζωτος σεμι διασποράς που βρίσκεται δυσκολα
Στο καφέ θα πάει στο ν6 ,στο κουτουμανου τον ίδιο διασπορεα με του ζωτου είναι.
 
Όπως και το κουτουμανος το σεμι διασπορας
Τα τελευταία χρόνια από όσο ξέρω το γεμίζει με tecna κ δεν εχω άποψη..
Πιο παλιά που το γεμιζε με mb36 ήταν φοβερό κ τρομερο κ πολυ μαλακό για τα γραμμάρια του(μόνο semi δεν το έλεγες)....
Σε ν7 τα ειχα ρίξει..
Βασικά το ειχα παρει απο περιέργεια για μπεκατσα(τοτε πηγαινα με έναν φίλο) έπειτα από τα τόσα κολακευτικά σχόλια που ειχα ακουσει για αυτό αλλά το ειχα βάλει κ στην περδικα....
Τραυματισμένο θήραμα δεν έδωσε, όλα κόσκινο χωρίς να τα χαλάει με τσοκ 3*....

Πάντως απο ότι ακουω κ σημερα παραμενει το ίδιο μαλακό κ φονικοτατο...
 
Παναγιώτη πρώτη τουφεκιά 40 γραμμάρια; Στη Χίο; Κατάλαβα σωστά; Και στις επόμενες τί ρίχνει διηπειρωτικό πύραυλο; Σε τί θερμοκρασίες και υψόμετρο τα ρίχνει αυτά;
Πολλοί είναι οπαδοί των βαριών γομοσεων στη περδικα στο.νησι τ ζωτου πάντως επειδή τα χω ρίξει κ.γω μόνο σεμι δεν θυμίζουν γούστα είναι αυτά και επειδή δε βρίσκει πλέον εύκολα είπα να ρωτήσω για τ κουτουμανου γιατί είχα διαβάσει πολυ καλά λόγια και στο παρελθόν,και γω δουλεύω περκοσο και ρεμι και αυτά δυνατά είναι...
 
Το Lambro το καφέ σε νο7 με την c7 από ότι γράφει στο σαιτ του το χει ρίξει κάνεις τελευταία να μας πει εντυπώσεις;
Όπως και το κουτουμανος το σεμι διασπορας που θέλει ένας φίλος για να αντικαταστήσει το ζωτος σεμι διασποράς που βρίσκεται δυσκολα
IMG_20230118_153325.jpg
 
Την θεωρείς καλύτερη από την c7;
Τα χεις ρίξει και τα δύο.μηπως;
δεν είναι θέμα πυρίτιδας , αλλά δοσολογίας . Νομίζω το καφέ 6 , 5,4 κλπ έχει τη μέγιστη δόση που μπορεί να πάει η S4 στα 33 γρ . Είναι ίσως το 33 με τη μεγαλύτερη αρχική ταχύτητα . Αλλά θέλει ψάξιμο και να είσαι τυχερός το πακέτο κάνη-τσοκ , να μην στα σκορπάει πολύ .
 
Πιο καλή με το.8αρι με το 6αρι σκορπισε
Μόνο σκόρπισε έπαθα πλάκα!!ήταν ίδια στιγμή που τα έριξα γιατί έκανα διάφορες δοκιμές σε φυσίγγια για να δω τι δείχνουν στο πίνακα για επιλέξω κάποιο για φάσα.Μου άρεσε πολύ το 8αρι και λέω αν έχει και το 6αρι τις ίδιες συγκεντρώσεις τότε είμαστε οκ,αμ δε!!!
 
Και εγώ έτσι πιστεύω δες και μια δοκιμή με νούμερο 6 με την μ2 στα ίδια μέτρα με ίδιο τσοκ.View attachment 79610
Στο χαρτί γράφει 45 m..... σίγουρα είναι στα ίδια μέτρα η τουφεκιά; Πολύ ανοικτή μου φαίνεται....
Α συγνώμη μετά είδα ξανά τα προηγούμενα χαρτιά......
 
Στο χαρτί γράφει 45 m..... σίγουρα είναι στα ίδια μέτρα η τουφεκιά; Πολύ ανοικτή μου φαίνεται....
Σίγουρα φίλε!!!!!! Έψαχνα να βρω σκάγια.και το καφέ σε 6αρι και το biturbo και πολλά άλλα.οσο κατέβαινα γραμμάρια τόσο πιο συγκεντρωτική τουφέκια έβγαζε.
 
Φυσικά και είναι άδεια η τουφεκιά, αφού δεν έχει καθόλου γραμμάρια. Μίνιμουν 36γρ στα 6άρια, καλύτερα 38 κατά τη γνώμη μου.
Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες και τις δοκιμές!
Δες και μερικές ακόμα και με 36 και με 38 gr. Screenshot_2023-09-21-23-43-50-879_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-09-21-23-41-41-779_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-09-21-23-41-20-475_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-09-21-23-40-59-162_com.miui.gallery.jpg
 
Back
Top