Φυσίγγια για μπεκάτσα

φυσιγκια για μπεκατσα ελληνικααα υπαρχουνε αξιοπησταααα.my man. εγω δουλευα για χρονια τα jordan 34γρ με ελικοειδη διασπωρες αλλα αφηνουνε πωλα καταλοιπα πυριτηδας στην κανη μετα απο δεκα τουφεκιες θελη καθαρισμα,,τωρα εχη δυο χρονια το γυρισα στα gorilla 34gr ωραιω γρηγορο και καθαρο φυσιγκιιιι με ωραια διασπωρα,επισης δουλευω και τα nompel sport dispersanse και αυτο μου αρεση παρα πωληηηη βεβαια η τιμεστους στα 12ευρω αλα αλαλητουςςςς εδω δεν θελη τσιγκουνιεςςςςςς.my man. για να εχης απωτελεσμαααααα,,τωρα τα παραπανω γραμαρια τα θεωρο υπερβωληηηηη για την μπεκατσα.hair.
 
φυσιγκια για μπεκατσα ελληνικααα υπαρχουνε αξιοπησταααα.my man. εγω δουλευα για χρονια τα jordan 34γρ με ελικοειδη διασπωρες αλλα αφηνουνε πωλα καταλοιπα πυριτηδας στην κανη μετα απο δεκα τουφεκιες θελη καθαρισμα,,τωρα εχη δυο χρονια το γυρισα στα gorilla 34gr ωραιω γρηγορο και καθαρο φυσιγκιιιι με ωραια διασπωρα,επισης δουλευω και τα nompel sport dispersanse και αυτο μου αρεση παρα πωληηηη βεβαια η τιμεστους στα 12ευρω αλα αλαλητουςςςς εδω δεν θελη τσιγκουνιεςςςςςς.my man. για να εχης απωτελεσμαααααα,,τωρα τα παραπανω γραμαρια τα θεωρο υπερβωληηηηη για την μπεκατσα.hair.
Σακη το λαμπρο κίτρινο διασπορας το έχεις δοκιμάσει;
 
Σακη το λαμπρο κίτρινο διασπορας το έχεις δοκιμάσει;
οχι φιλαρακι δεν τα εχω δωκιμαση αλα φιλαρακιμου που τα τουφεκαη εχη καλα λογια να πη,,,,,εγω πρωσοπικα δεν θελω καθε χρονια να πηραματηζωμε με καινουργια φυσιγκια ωσο ψαχνεσαι μπερδεβεσαιιιιιι και δεν ξερης τι θες μεταthink
 
οχι φιλαρακι δεν τα εχω δωκιμαση αλα φιλαρακιμου που τα τουφεκαη εχη καλα λογια να πη,,,,,εγω πρωσοπικα δεν θελω καθε χρονια να πηραματηζωμε με καινουργια φυσιγκια ωσο ψαχνεσαι μπερδεβεσαιιιιιι και δεν ξερης τι θες μεταthink

Σάκη ποια ρίχνεις συνήθως??
 
Ρώτησα εάν έχει ρίξει αυτό
Ωραίο φυσηγγι αλλά πιστεύω είναι ημι-διασπορας όπως όλα με σταυρό και πτερύγια. Η διασπορά του στα 15 μέτρα με κύλινδρο είναι σαφώς μικρότερη από τα φυσίγγια με ελικοειδή διασπορεα ή με σταυρο χωρις πτερύγια. Για πιο μακρινές αποστάσεις πέρα των 20 μέτρων πιστεύω θα είναι πιο αποδοτικό ..
 
φυσιγκια για μπεκατσα ελληνικααα υπαρχουνε αξιοπησταααα.my man. εγω δουλευα για χρονια τα jordan 34γρ με ελικοειδη διασπωρες αλλα αφηνουνε πωλα καταλοιπα πυριτηδας στην κανη μετα απο δεκα τουφεκιες θελη καθαρισμα,,τωρα εχη δυο χρονια το γυρισα στα gorilla 34gr ωραιω γρηγορο και καθαρο φυσιγκιιιι με ωραια διασπωρα,επισης δουλευω και τα nompel sport dispersanse και αυτο μου αρεση παρα πωληηηη βεβαια η τιμεστους στα 12ευρω αλα αλαλητουςςςς εδω δεν θελη τσιγκουνιεςςςςςς.my man. για να εχης απωτελεσμαααααα,,τωρα τα παραπανω γραμαρια τα θεωρο υπερβωληηηηη για την μπεκατσα.hair.
με τι τσοκαρισμα τα ριχνεις;εγω την προηγουμενη σεζον δοκιμασα elix 32 k 34 για πρώτο κ con bora34 δευτερο με 4* και εμεινα πολυ ευχαριστιμενος..
 
Συνάδελφοι καλησπέρα. Τα περιςςοτερα φυσίγγια διασποράς πάσχουν απο διάτρηση. Το εχω διαπιστώσει εδω και 30 χρονια.
Δεν γινεται ευκολα αντιληπτο(και ισως δεν εχει νοημα ) γιατι οι αποστάσεις ειναι μικρες. Σε νορμαλ φυσίγγι αυξάνοντας λιγο τη Μπαρουτη και τις πιέσεις παιρνεις ευκολα μεγαλυτερη διάτρηση . Δυστυχως στα διασποράς ήδη οι πιέσεις ειναι μεγαλες λογω βύσματος και δεν υπαρχουν πολλα περιθώρια. Αφου ευκολα βρηκα το που και ποσο ανοιγει καθε φυσίγγι έφαγα πολυ χρονο με τις διατρήσεις και ....κράτησα πολυ λιγα. Ενας τροπος ειναι να αυξήσουμε το μεγεθος του σκαγίου , γιαυτο 8 στη μπεκατσα
 

Η πατέντα του Στοκα λίγο διαφοροποιημενος στα ποδαράκια του αποκεντρωτηρα.
Αυτόν τον αποκεντρωτήρα (σχεδόν ίδιο - ίσως και απόλυτα όμοιο - δεν είμαι σίγουρος αυτή τη στιγμή), με αυτή πάντως τη "διαφοροποίηση στα ποδαράκια", ήδη τον είχε χρησιμοποιήσει και ο Στόκας αργότερα, στο "100% ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ" και στο "DOUBLE ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ" (D&D), σε χρώμα χρυσαφί - μπεζ - μουσταρδί, δεν ξέρω πως ακριβώς να το πω!
Εν αντιθέσει με τον κόκκινο παλιό κλασικό αποκεντρωτήρα που έβαζε πριν στα MaxD. ;)
IMG-20170927-220446.jpg
 
Εν αντιθέσει με τον κόκκινο παλιό κλασικό αποκεντρωτήρα που έβαζε πριν στα MaxD.
Συγνώμη, μια διόρθωση .... MAX ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ λεγόταν το παλιό με τον κόκκινο αποκεντρωτήρα ... και Max D 100% ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ το νεώτερο με τον χρυσαφί ...
1622202_1395477297377624_699448498_n.jpg
1545073_1395477377377616_1485349002_n.jpg
 
..δοκιμασμένη πατέντα το ρέλιασμα στην βάση του αποκεντρωτήρα από την ιδιογομωτκή κοινότητα με άριστα αποτελέσματα
Με τι τσοκ αυτά τα φυσίγγια θα εχουν καλο αποτέλεσμα;
 
Back
Top