Φυσίγγια για μπεκάτσα

Για χρόνια ο πατέρας φίλου έριχνε τα rc 33 διασποράς ακόμα από τότε που είχαν σχήμα φακής. Δε μπορεί να τα βρει κάπου άμεσα... Πολύ καλά λόγια ακούσαμε για τα victory διασποράς αλλά και για τα nsi 32. Για τα δύο τελευταία και κυρίως για το nsi τι έχετε να πείτε.? Έχω ακούσει πως είναι ένα από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Μπεκατσά περδικα
 
Για χρόνια ο πατέρας φίλου έριχνε τα rc 33 διασποράς ακόμα από τότε που είχαν σχήμα φακής. Δε μπορεί να τα βρει κάπου άμεσα... Πολύ καλά λόγια ακούσαμε για τα victory διασποράς αλλά και για τα nsi 32. Για τα δύο τελευταία και κυρίως για το nsi τι έχετε να πείτε.? Έχω ακούσει πως είναι ένα από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Μπεκατσά περδικα
Μπεκατσα ναι πέρδικα όχι με διασποράς γιατί είναι κοπαδιαστο θήραμα και θα πάρουν σκάγια και αλλά χωρίς να πέσουν εκείνη τη στιγμή, εξαρτάται τι θες για γρήγορη διασπορά ελικοειδή χωρίς προστατευτικά πτερυγια για τα σκάγια, λίγο μεγαλύτερο άνοιγμα από συγκεντρωτηρα με διασπορεα gualandi η τον ελληνικό giovanni.
 
Μπεκατσα ναι πέρδικα όχι με διασποράς γιατί είναι κοπαδιαστο θήραμα και θα πάρουν σκάγια και αλλά χωρίς να πέσουν εκείνη τη στιγμή, εξαρτάται τι θες για γρήγορη διασπορά ελικοειδή χωρίς προστατευτικά πτερυγια για τα σκάγια, λίγο μεγαλύτερο άνοιγμα από συγκεντρωτηρα με διασπορεα gualandi η τον ελληνικό giovanni.
Κωνσταντίνε κυνηγά χρόνια με τέτοια φυσίγγια. Της rc δεν τα άλλαζε ποτέ.
 
Κωνσταντίνε κυνηγά χρόνια με τέτοια φυσίγγια. Της rc δεν τα άλλαζε ποτέ.
Τα θυμάμαι δεν τα έριξα ποτέ με πλακουτσωτα σκάγια , καλό είχα βρει το beretta στα 34γρ με gualandi και το jordan πάλι 34 με ελικοειδή αυτά έβρισκα μόνο τότε.
 
Για χρόνια ο πατέρας φίλου έριχνε τα rc 33 διασποράς ακόμα από τότε που είχαν σχήμα φακής. Δε μπορεί να τα βρει κάπου άμεσα... Πολύ καλά λόγια ακούσαμε για τα victory διασποράς αλλά και για τα nsi 32. Για τα δύο τελευταία και κυρίως για το nsi τι έχετε να πείτε.? Έχω ακούσει πως είναι ένα από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Μπεκατσά περδικα
Για το nsi dispersante που εχω δοκιμασει έχω να πω τα καλύτερα. Το δουλεύω εδώ και χρόνια σε τσιχλα, μπεκάτσα, ορτυκι. Δεν εχω χασει θηραμα ποτε σε λογικες αποστασεις μεχρι 30μ. Το θεωρω κορυφαιο μαζι με το λαμπρο το κιτρινο. Η τιμη του λιγο ξεφευγει, αλλα εδω στο Βολο το εβρισκα στο Μοκα 8,5 ευρω, καλη τιμη για το συγκεκριμενο φυσιγγι.
 
ναι αλλα κανουν δουλεια για πολυ κοντα.
Και οχι μονον....βεβαια πρεπει να πετυχεις κ το φυσιγγι γιατι αν εχει πολλες πιεσεις (χαρακτηριστικο μικρων κατασκευαστων στα διασπορας..)τοτε το σκορπισμα γινεται σκορποχωρι...sarcastic..sarcastic.
 
εφω παιδες απο περυσι κυνηγαω με τα gorilia elix διασπορας 34γρ ν 8 και εμεινα υπερευχαριστημενως, παρα πωλη ωραια διασπορα και σε μακρηνες τουφεκιες μεχρι και στα 25 μετρα σκωτοματα,,,,,επισης δουλευω και τα nompel sport διασπορας 34γρ ν8 και αυτα φονικοτατααααα.shake hands.
 
Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο μαλλινόταπα και πρώτο δεύτερο και και,επειδή χρησιμοποιώ μόνο ανοιχτά τσοκαρίσματα , κύλινδρο και βελτιωμένο κύλινδρο. Σούπερ φελτ 34γρ. Νο 8 και 9 της νόμπελ σπορτ και τα φέλτρο με αντίστοιχα υλικά. Έχω και τα Μύγκρα και κάτι άλλα επιονικελωμένα του Καραμανίδη,αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμη.
Τα δύο πρώτα είμαι ευχαριστημένος για την ώρα. Διασποράς δεν βάζω,έχω μια επιφύλαξη επειδή ανοίγουν πολύ μην κάνω καμιά ζημιά στον σκύλο ή δεν ξέρω μην αφήνουν κενά,ιδίως με ανοιχτά τσοκαρίσματα.
Διότι εάν δεν κάνω λάθος τα φυσίγγια διασποράς βγήκαν, για όπλα με στενά τσοκαρίσματα ή στάνταρ τσοκ, ώστε να αποδίδει σωστά σε κοντινές αποστάσεις, η ντουφεκιά αυτών των όπλων.
 
το gigante ειναι φυσιγγαρα ,πρωτο η δευτερο το βαζεις?
Έχω μέρες να διαβάσω σόρυ ..
Είτε πρώτο είτε δεύτερο δεν έχω πρόβλημα. ...... Έχω βγει όμως μια φορά μόνο φέτος και έχω αρρωστήσει δεν κρατιέμαι . . Μας έφαγε η Πρωτεύουσα του βλέπεις . ..
 
εφω παιδες απο περυσι κυνηγαω με τα gorilia elix διασπορας 34γρ ν 8 και εμεινα υπερευχαριστημενως, παρα πωλη ωραια διασπορα και σε μακρηνες τουφεκιες μεχρι και στα 25 μετρα σκωτοματα,,,,,επισης δουλευω και τα nompel sport διασπορας 34γρ ν8 και αυτα φονικοτατααααα.shake hands.
μεχρι το 2013 και για 20 χρονια κυνηγουσα αποκλειστικα φερμα. μετα απο πολλες για χρονια δοκιμες ειχα καταληξει πως το nsi dispersante 34 ηταν αυτο με τα περισσοτερα πλεονεκτηματα στα διασπορας , ιδιαιτερα δε στη διατρηση δεν ειχε αντιπαλο. (δεν υπηρχε η' δεν το ηξερα το elix)
 
Back
Top