Φυσίγγια για μπεκάτσα

ετσι ειναι αυτος ο διασπορεας ,εγω αναλογα τον τοπο το βαζω δευτερο ,οχι πρωτη τουφεκια,στα μπασιματα στο ελατο κανεις δουλεια και σαν πρωτη τουφεκια.
Οσκαρ 33γρ ν8 έλικας με 4-5* σκούπα. Στο καθάρισμα είναι λίγο μανίκι βέβαια.
 
Δεν έχω ξαναδεί τέτοια βρωμιά σε τουφεκια. Από αυτό και μόνο δεν το ξανά βαζω
Ελικοειδή διασπορέα έχουν φίλε μου. Τα σκάγια έχουν άμεση επαφή με την κάννη. Λογικό είναι να αφήνει μαυρίλα. Που να δεις κάτι φυσίγγια με συγκεντρωτήρα τι αφήνουν και τα πουλιά να σε χαιρετάνε. Τα Oscar είναι τουφεκιά και πουλί πάντως.
 
Έχετε και μπεκάτσες στις Μπαχάμες?
Στη Βιλαριμπα τις νορμάλ χρονιές έχουμε κ τώρα κάτι παίζει...
Το άσχημο είναι με τις τσίχλες ρε φίλε, το σπίτι μου είναι μέσα στο πέρασμα (κυριολεκτικά περνάνε από την αυλή του σπιτιού μου) αλλά φέτος δεν...
 
Αν και δε το συνηθίζω...δοκίμασα απευθείας στο κυνήγι ένα φυσίγγι με mb36 στο 1,90*36 με sg διασποράς χωρίς πέταλα,16 γραμμάρια ν7 και 20 γραμμάρια ν9 από πάνω.
Η τουφεκιά ήταν στα 8 - 10 μέτρα με 3* τσοκ και 4 βαθμούς θερμοκρασία.
IMG_20230210_133359.jpg
IMG_20230210_133414.jpg
IMG_20230210_133410.jpg
Το σκάγι που φαίνεται μπήκε από κάτω και σταμάτησε εκεί....
 
Αν και δε το συνηθίζω...δοκίμασα απευθείας στο κυνήγι ένα φυσίγγι με mb36 στο 1,90*36 με sg διασποράς χωρίς πέταλα,16 γραμμάρια ν7 και 20 γραμμάρια ν9 από πάνω.
Η τουφεκιά ήταν στα 8 - 10 μέτρα με 3* τσοκ και 4 βαθμούς θερμοκρασία.
View attachment 66630
View attachment 66631
View attachment 66632
Το σκάγι που φαίνεται μπήκε από κάτω και σταμάτησε εκεί....
Σκέτος σταυρός έγινε δηλ. Πολύ καλό.
 
Σκέτος σταυρός έγινε δηλ. Πολύ καλό.
Ναι μόνο ο σταυρός έμεινε. Θα κάνω και καμια δοκιμή στο χαρτί να δω αποτύπωση. Αν και δεν είναι πατημένο πιστεύω ότι τα έχει τα 410 μέτρα. Κατάλοιπα δεν είδα στην κάνη οπότε το 688 με τον sg πιστεύω ότι έκαναν δουλειά.
 
Ναι μόνο ο σταυρός έμεινε. Θα κάνω και καμια δοκιμή στο χαρτί να δω αποτύπωση. Αν και δεν είναι πατημένο πιστεύω ότι τα έχει τα 410 μέτρα. Κατάλοιπα δεν είδα στην κάνη οπότε το 688 με τον sg πιστεύω ότι έκαναν δουλειά.
Ακριβως...σωστη εμφραξη κ γκαζια με το 688
 
Back
Top