Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
εας μας ερθουνε τα χυναρια με το καλο και ξερουμε με τι θα της κατεβασουμεεεεε.my man. grab screenshot πρωπερση και με 12βωλα της κατεβαζαμαιιιιιι μιας και ητανε κυνηγημενες πωληηηηη.very shoked.
Αφου μονο αυτα εχω ρε Σακη τι να κανω, γι αυτο ρωταω
 
Έχεις δοκιμάσει κανείς τα bp big game ΖΕRATTI; Υποθέτω είναι γεμισμένα με f2. Είναι με συγκεντρωτηρα;
Μην το σκέφτεσαι καν πολυ σκορποσκαγιαζει το συγκεκριμένο δεν μου άρεσε καθολου και έχασα πουλιά που αν έριχνα με τα δικά μου θα τα είχα παρει
 
Μην το σκέφτεσαι καν πολυ σκορποσκαγιαζει το συγκεκριμένο δεν μου άρεσε καθολου και έχασα πουλιά που αν έριχνα με τα δικά μου θα τα είχα παρει
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα ίσως λόγο της πυρίτιδας ,της απόδοσης σε πιο νορμάλ συνθήκες και του ότι είναι ρελιαστα. Το πιο οικονομικό και με συγγεντρωτηρα που έχω βρει είναι το wetland...
 
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα ίσως λόγο της πυρίτιδας ,της απόδοσης σε πιο νορμάλ συνθήκες και του ότι είναι ρελιαστα. Το πιο οικονομικό και με συγγεντρωτηρα που έχω βρει είναι το wetland...
το φυσιγγι σου ειναι ,selier bellot buckshot 67 βολα και rotwiell express 70 βολα.
 
Εγώ αυτο που έριξα προχτες και κράτησα μια ήταν cx2000 t4 68,5 2γρ ΑΟ 34γρ σκάγια νο3 θωδη16 +2 γρ μπαφερ αφησα 13 χιλ ελεύθερο χώρο και έκλεισα στα 58 ντουφεκισα γύρω στα 35-40 μέτρα απόσταση με θερμοκρασία -8
Σίγουρα κρύβεται ο Μητρόπουλος πίσω από αυτό:):):):)
 
Μεχρι 40-45 μετρα με σφιχτα τσοκ κ αν εχουμε πληρη εικονα του πουλιου, να ερχεται ρουαγιαλ δηλαδη, αντε κ τραβερσα, δεν καταλαβαινει τι τη βρηκε με σκαγια ν2-ν3 οριακα αν τη βρει λαιμο κ με 4αρια...
Το προβλημα ειναι να μην τουφεκιστουν "πισωκολλα" γιατι κρατανε πολυ σκαγι σε μη ζωτικα σημεια κ να μη τουφεκιστουν στο υπερπεραν, γιατι απο τη λαχταρα μας κ απο τον ογκο της τα 100 μετρα που πεταει το κοπαδι τα κανουμε 60...
 
Με το καλό να μας έρθουν και τις έχω έτοιμες...rottweil magnum 52gr no2 και για πιο δύσκολες και μακρινές Remington nitro magnum 56gr ...στενό aftermarket τσοκαρισμα αλλά αυτό που είπε ο φίλος Άρης είναι βασικό...λόγω όγκου κάνουμε λάθος εκτίμηση απόστασης αλλά και λάθος υπολογισμό ταχύτητας και προσκοπευσης και επιπροσθέτως οι αργές magnum ντουφεκιες σκάνε προς τα πίσω και τα πουλιά αυτά δεν παραδίνονται έτσι εύκολα....hunter.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top