Φυσίγγια για Λαγό

Έχει επίσης κάτι condor.
Αυτά τα condor για στρακαστρούκες καλά πρέπει να είναι ... από θόρυβο είναι πρώτα !!! :)

Σοβαρά τώρα, ... πολλοί είναι κολλημένοι μαζί τους ... εγώ ποτέ δεν τα χώνεψα ...
ίσως να έχουν στρώσει τώρα ... έριξα μερικά πριν 25 χρόνια σε κάτι παπιά ... μιλάμε για μεγάλο μπαμ !!! .sarcastic.
 
Αυτά τα condor για στρακαστρούκες καλά πρέπει να είναι ... από θόρυβο είναι πρώτα !!! :)

Σοβαρά τώρα, ... πολλοί είναι κολλημένοι μαζί τους ... εγώ ποτέ δεν τα χώνεψα ...
ίσως να έχουν στρώσει τώρα ... έριξα μερικά πριν 25 χρόνια σε κάτι παπιά ... μιλάμε για μεγάλο μπαμ !!! .sarcastic.
Δεν τα εχω ριξει ποτε....ειναι τοσο δυνατα?
 
Πριν 3 χρόνια τελευταία φορά, έριξα ένα κουτάκι Νο6 σε παπιά κ πέφταν σαν στουπιά.....γιατί όμως...;;; :rolleyes:
Με ήπια παγωνιά όχι κάτω από 10°C...
Μαλλον ηταν ξερο κρυο γι αυτο σου δουλεψαν..αν θυμαμαι ειναι γεμισμενα με psb..στην υγρασια οντως θα εχουν θεμα
 
Μαλλον ηταν ξερο κρυο γι αυτο σου δουλεψαν..αν θυμαμαι ειναι γεμισμενα με psb..στην υγρασια οντως θα εχουν θεμα
Με psb2 είναι!!!
Στην υγρασία την πολύ...ίσως...αλλά κ ο βάλτος πάντα έχει υγρασία.........τέλος πάντων.
Αναγκαστικά τα είχα πάρει γιατί δν είχε τα Percorso σε Νο6 επιδεί του είχαν τελειώσει.
 
Με psb2 είναι!!!
Στην υγρασία την πολύ...ίσως...αλλά κ ο βάλτος πάντα έχει υγρασία.........τέλος πάντων.
Αναγκαστικά τα είχα πάρει γιατί δν είχε τα Percorso σε Νο6 επιδεί του είχαν τελειώσει.
Ξερω δεν τις συμπαθεις τις ισπανιδες..ιδιογομωτικα ανετα δουλευουν και υγρασια απλα θελει αλλα κολπα
 
Ξερω δεν τις συμπαθεις τις ισπανιδες..ιδιογομωτικα ανετα δουλευουν και υγρασια απλα θελει αλλα κολπα
Δν συμπαθώ την σειρά της csb έχω πει....η σειρά της psb μου έκαναν τα κέφια στα εμπορικά πριν ακόμα μάθω να ξεχωρίζω τις πυρίτιδες.
Π.χ. το condor (psb 2) το Rottweil 34 (Δορκάς με psb1) όπως κ το Super Sidna 34 του Κύργια πάλι με psb1
(ιδικά το super sidna 34) μου έχουν δώσει παπιά πολλά και πάντα σε Νο6....;) topic.
 
Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό φυσίγγι για το κυνήγι του λαγού, να το δοκιμάσω σε στόχους αρχικά και τον Οκτώβριο σε κυνήγι. Αν και φανατικός γουρουνοκυνηγος θα κάνω μερικά λαγοκυνηγια φέτος και θα ήθελα τις γνώμες σας.. Θέλω για βολές από 30 μέχρι 50 μέτρα.. Το όπλο μου είναι benelli με κανη 71, αυλό 18,3 και τσοκ τζεμινι 2ρη..
Τι θερμοκρασία έχετε τον Οκτωβρίο ;
Θα σου πρότεινα μαλακά φυσίγγια στα 50μ Remington express no4, b&p mb long range no4, b&p mythos MG2 37g no4 μάλλινη τάπα, Rottweil HV no4
Το lepre με συγκεντρωτηρα αποσπώμενο δοκίμασε το στο όπλο σου με 4-5* όχι με 2*
 
Τι θερμοκρασία έχετε τον Οκτωβρίο ;
Θα σου πρότεινα μαλακά φυσίγγια στα 50μ Remington express no4, b&p mb long range no4, b&p mythos MG2 37g no4 μάλλινη τάπα, Rottweil HV no4
Το lepre με συγκεντρωτηρα αποσπώμενο δοκίμασε το στο όπλο σου με 4-5* όχι με 2*
To myhtos το 37αρη το ριχνει ενας φιλος εδω στο νησι σταθερα και το λατρευει σαν φυσιγγι στο λαγο
 
Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό φυσίγγι για το κυνήγι του λαγού, να το δοκιμάσω σε στόχους αρχικά και τον Οκτώβριο σε κυνήγι. Αν και φανατικός γουρουνοκυνηγος θα κάνω μερικά λαγοκυνηγια φέτος και θα ήθελα τις γνώμες σας.. Θέλω για βολές από 30 μέχρι 50 μέτρα.. Το όπλο μου είναι benelli με κανη 71, αυλό 18,3 και τσοκ τζεμινι 2ρη..
Έχω να σου προτείνω δύο φυσίγγια το ένα είναι το over max (πολύ καλά τα χρησιμοποιούσα και σε πέρδικες, πότε δεν είχα τραυματισμένο θήραμα )και το αλλο είναι το winsthster super speed 40g αλλά είναι πιο ακριβο
 
Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό φυσίγγι για το κυνήγι του λαγού, να το δοκιμάσω σε στόχους αρχικά και τον Οκτώβριο σε κυνήγι. Αν και φανατικός γουρουνοκυνηγος θα κάνω μερικά λαγοκυνηγια φέτος και θα ήθελα τις γνώμες σας.. Θέλω για βολές από 30 μέχρι 50 μέτρα.. Το όπλο μου είναι benelli με κανη 71, αυλό 18,3 και τσοκ τζεμινι 2ρη..
Δημήτριος Υψηλός semi magnum μόνο αυτό στον λαγό ( και στα παπιά με ιδιαίτερες συνθήκες αλλά λόγο κόστους δεν συμφέρει)
 
Τι θερμοκρασία έχετε τον Οκτωβρίο ;
Θα σου πρότεινα μαλακά φυσίγγια στα 50μ Remington express no4, b&p mb long range no4, b&p mythos MG2 37g no4 μάλλινη τάπα, Rottweil HV no4
Το lepre με συγκεντρωτηρα αποσπώμενο δοκίμασε το στο όπλο σου με 4-5* όχι με 2*
Οι θερμοκρασίες είναι σχετικά μαλακες. Δοκίμασα το lepre και ένα γουιντζεστερ 36 γραμμάρια souper speed και είχαν πολύ φτωχή κατανομή και τα δύο.. Καποιος μου προτεινε λόγω στενού αυλου και στενού τσοκ να ρίχνω πάντα μάλλινη τάπα (μεγάλος σε ηλικία).. Έψαξα και βρήκα μερικά όπως το mb tricolor, nsi super felt, nsi master hp.. Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα και αν βγαίνουν φυσικά σε χοντρά σκάγια τα εν λόγω.
 
Back
Top