Φυσίγγια για Λαγό

Ο τενεκές με βολεύει και αφού μου το λες θα το δοκιμάσω. Τώρα πάκο χαρτιά και να μετράω σελίδες δεν με βλέπω, δεν είμαι τόσο μερακλής. Στα πόσα μέτρα να στήσω τον τενεκέ για σκάγια νούμερο 7 και τι τσοκ; Θα κάνω πάλι δοκιμή με δύο όπλα ίδιο τσοκ
Στηστον στα 30μ και ρίξε με μισό τσοκ.
Συγκριτικό δεν θα κάνεις?
Εσύ είσαι ο κριτής.🙂
 
Για να μην συνεχίζω, επειδη το φυσιγγι είναι υποκειμενικό θέμα, σε εμένα αρέσει, σε εσένα δεν αρέσει,ενα φυσιγγι που το έχω βρει σταθερό και χωρίς αλλαγές τα τελευταία 6 χρόνια είναι τα diana του Τατση από την Άρτα... Τα 30 και τα 32 γραμμάρια τα γεμίζει με Aquila και τα 34γρ με mb 32...Τα 36αρια του με mb 36...επειδη ψάχνεις δοκίμασε τα και αυτά...
Τι τιμή τα πέρνεις φέτος τα 30 και 32?
 
Μια φορά που έριξα καφέ με το μονοκανο ,κάτω από ένα υπόστεγο σε καρακάξα,κατάφερα να ξεχιονισω όλη τη σκέπη😆ούτε που είδα τι έγινε η καρακάξα‼️Μια άλλη πάλι ,επιχείρησα να ντουφέκισω καθιστός μια τσίχλα ,εκεί βρέθηκα τα ανάσκελα μέσα σε χαντάκι😆
Αφού πας με την παντόφλα ρε! Τι περίμενες!
 
Το πράσινο δεν μου άρεσε, ειδικά Στο κρύο ήταν για γέλια,( ενώ παλιά ήταν πιο καλό) θα δοκιμαστεί φέτος το μπλε το 30αρι. Ακριβώς είναι και πάλι πάντως
Ναι είναι ακριβός, αλλά χρησιμοποιεί καλά υλικά... Εγώ θέλω να δοκιμάσω το 33αρι διασποράς στην μπεκατσα... Πάντως μου είπε ότι υπάρχει έλλειψη υλικών, και τους κάλυκες fiocchi που εισήγαγε και τους έδινε σε πολλούς, φέτος δεν θα δώσει, και αναμένεται αύξηση στα φυσιγγια... Κοίταξε αν θέλεις αυτά τα δύο για όλα...
Ειδικά το καφέ...
 

Attachments

  • Screenshot_20230911_195520_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230911_195520_com.android.chrome.jpg
    97,6 KB · Προβολές: 53
  • Screenshot_20230911_195622_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230911_195622_com.android.chrome.jpg
    100,1 KB · Προβολές: 53
Ναι είναι ακριβός, αλλά χρησιμοποιεί καλά υλικά... Εγώ θέλω να δοκιμάσω το 33αρι διασποράς στην μπεκατσα... Πάντως μου είπε ότι υπάρχει έλλειψη υλικών, και τους κάλυκες fiocchi που εισήγαγε και τους έδινε σε πολλούς, φέτος δεν θα δώσει, και αναμένεται αύξηση στα φυσιγγια... Κοίταξε αν θέλεις αυτά τα δύο για όλα...
Ειδικά το καφέ...
Το διασπορας του δεν είναι Έλικας εγώ δεν θα το έβαζα στην μπεκατσα, ίσως μόνο στα μπασιματα στο έλατο.
 
Καλημέρα σε όλους τούς φίλους,ο πρώτος τής χρονιάς, μια τουφεκιά χρειάστηκε,lambro διασποράς ν5, τά βήματα ήταν 40, άρα γύρω στα 30-33 μέτρα,ο λαγός ξεράθηκε, άρα κύριοι, αυτό που λέει το φυσίγγι αυτό έκανε, και εγώ αυτό έψαχνα, ένα φυσίγγι για ζέστη και υγρασία, έμεινα απολύτως ευχαριστημένος, ούτε στάλα αίμα στο θήραμα,την καλημέρα μου
 

Attachments

  • IMG_20231001_092436.jpg
    IMG_20231001_092436.jpg
    675,9 KB · Προβολές: 81
https://www.kynigesia.gr/epikairoti...kynigos-traymatistike-sto-podi-se-lagokynigi/

στα πόσα μετρα ανοίγει έτσι η ντουφεκια σε φυσίγγια για λαγο?
Τραυματισμός κυνηγού σε κυνήγι λαγού
 
Last edited:
Back
Top