Φυσίγγια για Λαγό

Τελικά μετά από δοκιμή σε ενα 36αρι, βλεπωντας πως στην έναρξη θα έχει περίπου τίς ίδιες συνθήκες με σήμερα, επέλεξα να δοκιμάσω και με αυτά θα ξεκινήσω τον λαγό, έμεινα ικανοποιημένος, και πιστεύω αφού το δοκιμάσω να βάλω τό 4αρι τσοκ
View attachment 78828View attachment 78830
Το 2014 ειχα παρει ενα κουτακι τετοια
Ηταν μπαμ και λαγος
Στα κατω απο νιυμερο 6 σκαγι νομιζω ειναι 34 γρ και ηταν με S4
Δεν ξερω εαν εξακολουθει να ειναι ετσι σημερα ομως στο τονιζω
το ειχα για πρωτοβσε σφικτα μερη αλλα οι βολες που το εσω κανει χρηση ηταν το μεγιστο στα 30 μετρα
Οι πληστες ηταν 15-20 μετρα
Εχω παρει και κατω απο 10 μετρα λαγο μαζι του χωρις να τον χαλασει
 
Το 2014 ειχα παρει ενα κουτακι τετοια
Ηταν μπαμ και λαγος
Στα κατω απο νιυμερο 6 σκαγι νομιζω ειναι 34 γρ και ηταν με S4
Δεν ξερω εαν εξακολουθει να ειναι ετσι σημερα ομως στο τονιζω
το ειχα για πρωτοβσε σφικτα μερη αλλα οι βολες που το εσω κανει χρηση ηταν το μεγιστο στα 30 μετρα
Οι πληστες ηταν 15-20 μετρα
Εχω παρει και κατω απο 10 μετρα λαγο μαζι του χωρις να τον χαλασει
Εξεπλάγην πάρα πολύ θετικά και με το διασποράς και με το καφέ, σάν αποτύπωση στο χαρτόνι είναι πάρα πολύ καλά και τά δύο,στο site του Ναυπλιώτη έτσι γράφει έως τά νούμερα 6 με s4, όπως και το καφέ,γι αυτό τά πήρα μαζί
 
Φτιάχνει διαμαντακια ο Ναυπλιώτης, αυτό δείχνουν οι δοκιμές που βλεπω από τον συνάδελφο αλλά και δοκιμές που έκανα εγώ για να ξέρω τι κάνουν τα όπλα και τα τσοκ που χρησιμοποιώ
Στάσου να δει τι λες ο Αλέκος και θα σου πει για τα διαμάντια και τα χρυσάφια...😁
 
Στάσου να δει τι λες ο Αλέκος και θα σου πει για τα διαμάντια και τα χρυσάφια...😁
Το φυσίγγι είναι υποκειμενικό θέμα όσο αφορά το κυνήγι, με κάποια τα βρίσκουμε με κάποια όχι. Όμως ο πίνακας λέει πάντα την αλήθεια. Εγώ είδα σφιχτές συγκεντρώσεις με τα βεντέτα ας πούμε, κάτι που το θέλω στα καρτερία φάσσας χωρίς όμως να έχω το λάκτισμα των 36 γραμμαρίων. Σήμερα παρήγγειλα και super Lambro να τα δοκιμάσω κι αυτά. Είναι κρίμα να βγάζουν καλά φυσίγγια Ελληνικές εταιρείες και να μην τους δίνουμε μια ευκαιρία πιστεύω.
 
Το φυσίγγι είναι υποκειμενικό θέμα όσο αφορά το κυνήγι, με κάποια τα βρίσκουμε με κάποια όχι. Όμως ο πίνακας λέει πάντα την αλήθεια. Εγώ είδα σφιχτές συγκεντρώσεις με τα βεντέτα ας πούμε, κάτι που το θέλω στα καρτερία φάσσας χωρίς όμως να έχω το λάκτισμα των 36 γραμμαρίων. Σήμερα παρήγγειλα και super Lambro να τα δοκιμάσω κι αυτά. Είναι κρίμα να βγάζουν καλά φυσίγγια Ελληνικές εταιρείες και να μην τους δίνουμε μια ευκαιρία πιστεύω.
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής... Αφού παρέλαβε μια έτοιμη στημένη εταιρία, με τρελές πωλήσεις, τι τον έπιασε και άλλαξε συνταγές και κατάργησε τρομερά φυσιγγια ( Βεργίνα 33 γρ, άσπρο 32 γρ,) αλλαγές σε καφέ και biturbo και ποιος ξέρει τι άλλα; Εγώ ξέρω ότι είχε θησαυρό στα χέρια του εκτός εάν τον ενδιαφέρουν μόνο οι εξαγωγές,γιατι κάνει και είναι πολλές...
 
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής... Αφού παρέλαβε μια έτοιμη στημένη εταιρία, με τρελές πωλήσεις, τι τον έπιασε και άλλαξε συνταγές και κατάργησε τρομερά φυσιγγια ( Βεργίνα 33 γρ, άσπρο 32 γρ,) αλλαγές σε καφέ και biturbo και ποιος ξέρει τι άλλα; Εγώ ξέρω ότι είχε θησαυρό στα χέρια του εκτός εάν τον ενδιαφέρουν μόνο οι εξαγωγές,γιατι κάνει και είναι πολλές...
Τι να σου πω, εγώ δεν πρόλαβα πολύ τα παλιά Λάμπρο. Θυμάμαι σαν παιδί στα ράφια τα φυσιγγια που λες αλλά δεν τα είχα ρίξει. Κάποτε πέτυχα από μαγαζί που είχε κλείσει πολλά κουτιά Λάμπρο καφέ, τα παλιά Λάμπρο καφέ. Είχα ακούσει τόσα για αυτά από μεγαλύτερους μου που φόρτωσα όσα μπορούσα. Αποτελέσματα; Παναγία μου βοήθα. Τα έριχνα με ένα σούπερ ποζε και φοβόμουν να πατήσω τη σκανδάλη από ένα σημείο και μετά. Δυναμίτες. Δεν αγόρασα ποτέ ξανά Λάμπρο καφέ. Μετά από πολλά χρόνια πήρα ένα κουτί έτσι για δοκιμή, πριν το λοκ νταουν. Τα έριξα την επόμενη χρονιά και είδα πολύ ωραία πράγματα, πλην όμως είναι πολύ ακριβά για τσίχλα και δεν ξανά πήρα για αυτό το λόγο και μόνο.
 
Τι δεν λέει; Δεν έχω ασχοληθεί πολύ γι'αυτό ρωτάω.
Θα δείξει συγκέντρωση και κατανομή.
Αν έχεις εμπειρία και "αυτι"και ρίχνεις σε μεταλλικό,μπορεί να διακρίνεις ταχύτητα...
Αν δεν βάλεις χαρτοπολτό,τενεκέ,πάκο χαρτιού,κατάλογο ....,δεν ξέρεις αν και πόσο τρυπάει.
Το κομμάτι της ταχύτητας,που είναι βασικό,αν δεν ρίξεις το φυσιγγι σε συνθήκες κυνηγιού η σκοπευτηρίου,δεν ξέρεις αν σε βολεύει.
 
Θα δείξει συγκέντρωση και κατανομή.
Αν έχεις εμπειρία και "αυτι"και ρίχνεις σε μεταλλικό,μπορεί να διακρίνεις ταχύτητα...
Αν δεν βάλεις χαρτοπολτό,τενεκέ,πάκο χαρτιού,κατάλογο ....,δεν ξέρεις αν και πόσο τρυπάει.
Το κομμάτι της ταχύτητας,που είναι βασικό,αν δεν ρίξεις το φυσιγγι σε συνθήκες κυνηγιού η σκοπευτηρίου,δεν ξέρεις αν σε βολεύει.
Ο τενεκές με βολεύει και αφού μου το λες θα το δοκιμάσω. Τώρα πάκο χαρτιά και να μετράω σελίδες δεν με βλέπω, δεν είμαι τόσο μερακλής. Στα πόσα μέτρα να στήσω τον τενεκέ για σκάγια νούμερο 7 και τι τσοκ; Θα κάνω πάλι δοκιμή με δύο όπλα ίδιο τσοκ
 
Τι να σου πω, εγώ δεν πρόλαβα πολύ τα παλιά Λάμπρο. Θυμάμαι σαν παιδί στα ράφια τα φυσιγγια που λες αλλά δεν τα είχα ρίξει. Κάποτε πέτυχα από μαγαζί που είχε κλείσει πολλά κουτιά Λάμπρο καφέ, τα παλιά Λάμπρο καφέ. Είχα ακούσει τόσα για αυτά από μεγαλύτερους μου που φόρτωσα όσα μπορούσα. Αποτελέσματα; Παναγία μου βοήθα. Τα έριχνα με ένα σούπερ ποζε και φοβόμουν να πατήσω τη σκανδάλη από ένα σημείο και μετά. Δυναμίτες. Δεν αγόρασα ποτέ ξανά Λάμπρο καφέ. Μετά από πολλά χρόνια πήρα ένα κουτί έτσι για δοκιμή, πριν το λοκ νταουν. Τα έριξα την επόμενη χρονιά και είδα πολύ ωραία πράγματα, πλην όμως είναι πολύ ακριβά για τσίχλα και δεν ξανά πήρα για αυτό το λόγο και μόνο.
Εγώ τα έριχνα με καραμπίνα και δεν κατάλαβα πότε τίποτα
Αλλά τα έριχνα σε πέρδικες και είχα εκεί το νού μου, εάν έριχνα σε πίνακες μπορεί να καταλάβαινα
Σε θήραμα δεν έχω καταλάβει ανάκρουση μέχρι στιγμής ούτε με μάγκνουμ φυσίγγι
Όχι κάτι που να μου μείνει έντονο και να το θυμάμαι τουλάχιστον
 
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής... Αφού παρέλαβε μια έτοιμη στημένη εταιρία, με τρελές πωλήσεις, τι τον έπιασε και άλλαξε συνταγές και κατάργησε τρομερά φυσιγγια ( Βεργίνα 33 γρ, άσπρο 32 γρ,) αλλαγές σε καφέ και biturbo και ποιος ξέρει τι άλλα; Εγώ ξέρω ότι είχε θησαυρό στα χέρια του εκτός εάν τον ενδιαφέρουν μόνο οι εξαγωγές,γιατι κάνει και είναι πολλές...
Ειναι πολυ απλο σημορφωθηκε με τις απαιτησεις της c.i.p για να μπορει να κανει και τις εξαγωγες !!!
 
Εγώ τα έριχνα με καραμπίνα και δεν κατάλαβα πότε τίποτα
Αλλά τα έριχνα σε πέρδικες και είχα εκεί το νού μου, εάν έριχνα σε πίνακες μπορεί να καταλάβαινα
Σε θήραμα δεν έχω καταλάβει ανάκρουση μέχρι στιγμής ούτε με μάγκνουμ φυσίγγι
Όχι κάτι που να μου μείνει έντονο και να το θυμάμαι τουλάχιστον
Για να μην συνεχίζω, επειδη το φυσιγγι είναι υποκειμενικό θέμα, σε εμένα αρέσει, σε εσένα δεν αρέσει,ενα φυσιγγι που το έχω βρει σταθερό και χωρίς αλλαγές τα τελευταία 6 χρόνια είναι τα diana του Τατση από την Άρτα... Τα 30 και τα 32 γραμμάρια τα γεμίζει με Aquila και τα 34γρ με mb 32...Τα 36αρια του με mb 36...επειδη ψάχνεις δοκίμασε τα και αυτά...
 
Εγώ τα έριχνα με καραμπίνα και δεν κατάλαβα πότε τίποτα
Αλλά τα έριχνα σε πέρδικες και είχα εκεί το νού μου, εάν έριχνα σε πίνακες μπορεί να καταλάβαινα
Σε θήραμα δεν έχω καταλάβει ανάκρουση μέχρι στιγμής ούτε με μάγκνουμ φυσίγγι
Όχι κάτι που να μου μείνει έντονο και να το θυμάμαι τουλάχιστον
Έχεις δίκιο, όταν έχεις τον λαγό μπροστά σου δεν υπάρχει λάκτισμα. Σε τσίχλα όμως θα το καταλάβεις ειδικά αν έχει πουλιά και ρίχνεις απανωτά.
 
Για να μην συνεχίζω, επειδη το φυσιγγι είναι υποκειμενικό θέμα, σε εμένα αρέσει, σε εσένα δεν αρέσει,ενα φυσιγγι που το έχω βρει σταθερό και χωρίς αλλαγές τα τελευταία 6 χρόνια είναι τα diana του Τατση από την Άρτα... Τα 30 και τα 32 γραμμάρια τα γεμίζει με Aquila και τα 34γρ με mb 32...Τα 36αρια του με mb 36...επειδη ψάχνεις δοκίμασε τα και αυτά...
Δεν ψάχνω απλά το ανέφερα σε σχέση με την ανάκρουση που έγραψε ο Κώστας για τα παλιά τα καφέ
Όσο για το υποκειμενικό αυτό εννοείται, όπως και τα όπλα,τα σκυλιά και πάει λέγοντας
 
Για να μην συνεχίζω, επειδη το φυσιγγι είναι υποκειμενικό θέμα, σε εμένα αρέσει, σε εσένα δεν αρέσει,ενα φυσιγγι που το έχω βρει σταθερό και χωρίς αλλαγές τα τελευταία 6 χρόνια είναι τα diana του Τατση από την Άρτα... Τα 30 και τα 32 γραμμάρια τα γεμίζει με Aquila και τα 34γρ με mb 32...Τα 36αρια του με mb 36...επειδη ψάχνεις δοκίμασε τα και αυτά...
Θα ψάξω να βρω τα 36 άρια Diana να τα δοκιμάσω. Δεν έχω ρίξει ποτέ Diana
 
Τι να σου πω, εγώ δεν πρόλαβα πολύ τα παλιά Λάμπρο. Θυμάμαι σαν παιδί στα ράφια τα φυσιγγια που λες αλλά δεν τα είχα ρίξει. Κάποτε πέτυχα από μαγαζί που είχε κλείσει πολλά κουτιά Λάμπρο καφέ, τα παλιά Λάμπρο καφέ. Είχα ακούσει τόσα για αυτά από μεγαλύτερους μου που φόρτωσα όσα μπορούσα. Αποτελέσματα; Παναγία μου βοήθα. Τα έριχνα με ένα σούπερ ποζε και φοβόμουν να πατήσω τη σκανδάλη από ένα σημείο και μετά. Δυναμίτες. Δεν αγόρασα ποτέ ξανά Λάμπρο καφέ. Μετά από πολλά χρόνια πήρα ένα κουτί έτσι για δοκιμή, πριν το λοκ νταουν. Τα έριξα την επόμενη χρονιά και είδα πολύ ωραία πράγματα, πλην όμως είναι πολύ ακριβά για τσίχλα και δεν ξανά πήρα για αυτό το λόγο και μόνο.
Μια φορά που έριξα καφέ με το μονοκανο ,κάτω από ένα υπόστεγο σε καρακάξα,κατάφερα να ξεχιονισω όλη τη σκέπη😆ούτε που είδα τι έγινε η καρακάξα‼️Μια άλλη πάλι ,επιχείρησα να ντουφέκισω καθιστός μια τσίχλα ,εκεί βρέθηκα τα ανάσκελα μέσα σε χαντάκι😆
 
Back
Top