Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Μίλησε με τον ίδιο τον Ανδρέα τον Ρουμελιώτη -θα σε ρωτήσει σε τι θα το χρησιμοποιήσεις (κυνήγι, σκοπευτήριο δισκάκια ή πρακτική), όπως και σε ποιο όπλο θα μπει και ανάλογα θα σου προτείνει αύτος για παφιλα κλπ
Καλα για τον παφιλα που λες φίλε, ότι θα σ προτείνει κλπ δν ισχύει...στο ίδιο κουτί μπορεί να σ χει διαφορετικό μέγεθος ...
 
Καλα για τον παφιλα που λες φίλε, ότι θα σ προτείνει κλπ δν ισχύει...στο ίδιο κουτί μπορεί να σ χει διαφορετικό μέγεθος ...
Γιώργη αν θες δώσε μας λίγες πληροφορίες παραπανω..
Σου έτυχε μεμονωμένη περιπτωση,ποιες ηταν περιπου διαφορες στο υψος του παφυλα κ για τι φυσίγγια μιλάς...
 
34γρ,κάποια ήταν με κανονικο παφιλλα κ κάποια σαν αυτόν που βάζουν στα 28αρια...
A κατάλαβα.. Γνωστό αυτό...
Εχω δει τα Α1 34γρ και με 12 και με 16 μεταλλο..
Έτσι όπως το ειπες στην αρχη νομιζα οτι ηταν διαφορετικά στο ίδιο κουτι..
Αλλά επδ τα έχω ανοίξει είναι κομπλέ μέσα έτσι;;;γν τα λέμε όλα.
Ναι εννοείται αυτό... τουλάχιστον για τον Ανδρέα....
 
Ποιο από τα δύο είναι με piston skeet και τι παφυλα έχουν έκαστο, γνωρίζει κάποιος να απαντήσει με σιγουριά ;

View attachment 36659
Το compak έχει piston skeet. Τώρα για τον παφυλα νομίζω ότι θα σου γεμίσει ότι θες αλλα γενικά θα βάλει 8αρι.
 
Έχει ταχογραφησει κάποιος τα psb1 34αρια, psb2 35αρια k mb 36αρια του Ανδρέα?
Δεν εχω ταχογραφησει αλλα αν σε βοηθαει καπου με τα 34 και 35 ριχνω ακριβως το ιδιο οπως και με τα περκορσο, δεν καταλαβαινω δηλαδη καποια διαφορα στην προσκοπευση
 
View attachment 36732

Αυτά είναι τα sporting που μου έστειλε ο Ανδρέας (διαφορετικό φυσίγγι από του Δημήτρη), αφού μιλήσαμε για το όπλο μου και το είδος χρήσης στο σκοπευτήριο.
Ακριβώς τον ίδιο κάλυκα έχουν κάτι ντόπια δικά μας 32αρια, πες μου ότι είναι φιόκι ο κάλυκας;
 
Back
Top