Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Έχω χρησιμοποιήσει το sporting σε νούμερο 8 λίγο πέρσι σε περπατητά και φέτος στην έναρξη σε τρυγόνια, αγριοπερίστερα και κορακοειδή. Μιας και πιο παλιά κυνηγούσα με το lambro sporting δεν είδα καμία ουσιαστική διαφορά μεταξύ τους βλητικά. Αν αναλογιστούμε πως του Ρουμελιώτη είναι και 1€ φθηνότερο το κουτί (τσίμπησε στα 5,70 το lambro είδα), δεν κοιτάω τίποτε άλλο πλέον.

Παραμένει η ίδια και ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά τιμής σε skeet, 30gr και 32gr και έχω πάρει από αυτά χωρίς όμως να προλάβω να τα δοκιμάσω ακόμα, αν και δεν με αγχώνει καθόλου η απόδοσή τους.
 
Ότι καλύτερο κυκλοφορεί στα 32γρ κ σε απόδοση κ σε τιμή..
Πως θα τύχαινε να δω τέτοια σκοτωματα σε αυτή την τιμή δεν το περίμενα..Άνετα γονατίζει πολλά φυσιγγια εισαγωμενα κ μη που πωλούνται σε πολύ μεγαλύτερες τιμές..
Χωρίς υπερβολές πρέπει πέρσι να πήρα 2-3 τσίχλες ζωντανές όλες οι υπόλοιπες ξερες η αλλιώς θα έφευγαν αλωβητες..συγκεντρωτικό φυσίγγι..
Ειδικά στα περσινά μπασίματα με 3* το ευχαριστήθηκα για τα καλά..
Πρώτα ο θεός σε λίγες μέρες θα δω κ το 30αρι του..το μετάνιωσα που δεν του είπα να μου βάλει κ μερικά 28αρια..η ακόμα καλύτερα 24αρια μιας που δεν έχω ρίξει ποτέ αυτά τα γραμμάρια..
Εν ολίγοις με τα 32αρια του στους 10 κυνηγούς οι 8 θα έχουν μείνει ευχαριστημένοι,αυτό έχω καταλάβει..
Πιστεύω δεν θα χάσεις Περι...
 
Έχω χρησιμοποιήσει τα 32αρια,αρκετά καλό και γρήγορο φυσιγγι,καθαρά σκοτωματα χωρίς να με κρεμάσει καμία φορα!Το Σπόρτινγκ του δεν το άλλαζω...μου ταιριάζει απόλυτα και χωρίς ιδιαίτερα κατάλοιπα στην κανη,και λίγα Τραπ του που έριξα και αυτά καλά μου φάνηκαν!από τιμές δεν το συζητώ,σκίζει!
 
απο τα καλυτερα φυσιγγια που κυκλοφορουνε αυτη την στιγμη σε αποδοση και τιμη,απο τα 28 μεχρι τα 36γρ οτι εχω ριξει του ρουμελιωτη δεν με εχει κρεμασει κανενα.[τα 32 γρ μου θυμιζουν τα express 32 συγκεντρωση ,ταχυτητα ,δυναμη]
 
απο τα καλυτερα φυσιγγια που κυκλοφορουνε αυτη την στιγμη σε αποδοση και τιμη,απο τα 28 μεχρι τα 36γρ οτι εχω ριξει του ρουμελιωτη δεν με εχει κρεμασει κανενα.[τα 32 γρ μου θυμιζουν τα express 32 συγκεντρωση ,ταχυτητα ,δυναμη]

Αγορίνα από τα 33 και πάνω πια δοκίμασες και σε ποιες συνθήκες? Για δώσε καμιά πληροφορία στο λαό :)
 
το 34 αρι με την psb1 ,to 35ari με την psb2 και το 36 με m92s .ολα ηταν εξαιρετικα τα πρωτα 2 τα δουλεψα πολλη απο τα μπασιματα και το 36αρι πιο μετα αλλα ειναι για πιο βαρυ καιρο .[περσι δεν εκανε παγους ο καιρος,, ηταν πιο ηπια τα πραγματα ας ελπισουμε φετος θα εχουμε μεγαλυτερο ευρος δοκιμων]
 
το 34 αρι με την psb1 ,to 35ari με την psb2 και το 36 με m92s .ολα ηταν εξαιρετικα τα πρωτα 2 τα δουλεψα πολλη απο τα μπασιματα και το 36αρι πιο μετα αλλα ειναι για πιο βαρυ καιρο .[περσι δεν εκανε παγους ο καιρος,, ηταν πιο ηπια τα πραγματα ας ελπισουμε φετος θα εχουμε μεγαλυτερο ευρος δοκιμων]

Φαντάζομαι φάσσα και πάπια αναφέρεσαι στα μπασίματα :D
Από αυτά με την Αi σε 33 και 34γρ δοκίμασες κανένα??
 
Ότι καλύτερο κυκλοφορεί στα 32γρ κ σε απόδοση κ σε τιμή..
Πως θα τύχαινε να δω τέτοια σκοτωματα σε αυτή την τιμή δεν το περίμενα..Άνετα γονατίζει πολλά φυσιγγια εισαγωμενα κ μη που πωλούνται σε πολύ μεγαλύτερες τιμές..
Χωρίς υπερβολές πρέπει πέρσι να πήρα 2-3 τσίχλες ζωντανές όλες οι υπόλοιπες ξερες η αλλιώς θα έφευγαν αλωβητες..συγκεντρωτικό φυσίγγι..
Ειδικά στα περσινά μπασίματα με 3* το ευχαριστήθηκα για τα καλά..
Πρώτα ο θεός σε λίγες μέρες θα δω κ το 30αρι του..το μετάνιωσα που δεν του είπα να μου βάλει κ μερικά 28αρια..η ακόμα καλύτερα 24αρια μιας που δεν έχω ρίξει ποτέ αυτά τα γραμμάρια..
Εν ολίγοις με τα 32αρια του στους 10 κυνηγούς οι 8 θα έχουν μείνει ευχαριστημένοι,αυτό έχω καταλάβει..
Πιστεύω δεν θα χάσεις Περι...
Καλημερα Τάσο.
Συμφωνω με ολα οσα γραφεις για το 32αρι.
Πρωτη φορα πηρα και εμεινα κατενθουσιασμενος.
Και το 30αρι που πηρα σε 9νουμερο ειναι πολυ καλο.
Πολυ καλα φυσιγγια αλλα και παρα πολυ καλες τιμες.
 
Μια παραγγελία 15 κουτάκια σε 30αρια και 32αρια έγινε σήμερα το πρωί. Φέτος δεν έχω γεμίσει καθόλου φυσίγγια δυστυχώς οποτε έπρεπε να γεμίσω το οπλοστάσιο!

Με το καλό Βασίλη! Τιμές οι ίδιες ή να ανησυχούμε πως χαλάει και αυτός;
 
.[τα 32 γρ μου θυμιζουν τα express 32 συγκεντρωση ,ταχυτητα ,δυναμη]
Με την διαφορα ότι τα εξπρές είναι πιο μαλακα (αυτό είδα εγώ τουλάχιστον..)
Από αυτά με την Αi σε 33 και 34γρ δοκίμασες κανένα??
Κωστα λιγα 34γρ Α1 ν7 εριξα περσι σε ένα απογευματινό που φανηκαν κάτι λιγα πουλάκια..Δυνατή τουφεκια με ωραία σκοτωματα..Βέβαια για αλλου τα προόριζα αλλά δεν έκατσε κ κάπου έπρεπε να τα δοκίμαζα..
Πιστεύω είναι ικανό να ανταπεξέλθει κ στους καιρούς που έχετε εκεί πάνω κ για φασσα στο ν6 θα είναι ότι πρέπει.
Για κάθε πληροφορία μίλησε με τον Ανδρέα κ θα σου πιο φυσίγγι προτείνει από την γκάμα του ανάλογα το θήραμα κ τις καιρικές συνθηκες..
Μέχρι κ την δόση της μπαρούτης που χρησιμοποιεί θα σου πει κλπ..που αν ήταν άλλος δεν θα το έλεγε..
Το μόνο μειων για εμένα που για κάποιους άλλους είναι άνευ σημασίας είναι ότι αλλάζει συχνά χρώμα καλυκες..Αν μείνει κ εκεί σταθερός τότε έχει αγγίξει την τελειότητα...
 
Πήρα κι εγω 2 κούτες -1 28ρια και 1 30ρια- στις ιδιες τιμές που είναι εδώ και καιρό.. Το σπόρτινγκ του στο λίγο σκοπευτήριο που πηγαίνω το έχω αγαπήσει καθώς επίσης και το 32ρι του που έριξα πέρσυ. Να ναι καλά το παιδί που με τις τιμές του και την ποιότητά του μας κρατάει μακρυά από Καλκαντζάκους..
 
Με το καλό Βασίλη! Τιμές οι ίδιες ή να ανησυχούμε πως χαλάει και αυτός;
Να είσαι καλά Γρηγόρη! Ίδιες οι τιμές! €5.20 τα 30αρια, €5.50 τα 32αρια και €3 τα μεταφορικά για Αθήνα! Έτσι όπως το άκουσα το παιδί ίσως σε μεγαλύτερη παραγγελία να κάνει ακόμα καλύτερη τιμή.
 
Back
Top