Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

427 σκάγια βρήκα στο 2ο (32γρ psb1 νο8) μόλις τώρα.
Ή ειναι πιο χοντρα τα σκαγια ή λιγοτερα...427=30,5 γραμμαρια σκαγια...εκτος κι αν ο κατασκευαστης εκανε λαθος και αντι για 32αρια εβαλε γομωση 30.5.Μονο ζυγαρια και παχυμετρο θα μας λυσει την απορια....
 
Ή ειναι πιο χοντρα τα σκαγια ή λιγοτερα...427=30,5 γραμμαρια σκαγια...εκτος κι αν ο κατασκευαστης εκανε λαθος και αντι για 32αρια εβαλε γομωση 30.5.Μονο ζυγαρια και παχυμετρο θα μας λυσει την απορια....
Λογικά είναι ένα κλικ πιο χοντρά από το κλασσικό 8αρι. Ξαναλέω και το express32 της δορκας τόσα είχε μέσα όσες διαφορετικές φορές και αν τα μετρησα
 
Παιδιά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο στην Αθήνα που να φέρνει τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Επίσης υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο σε Καλλιθέα -νεα Σμύρνη; Έρχομαι για διήμερο Αθήνα και θα θελα να ρίξω μια ματιά
 
Παιδιά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο στην Αθήνα που να φέρνει τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Επίσης υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο σε Καλλιθέα -νεα Σμύρνη; Έρχομαι για διήμερο Αθήνα και θα θελα να ρίξω μια ματιά
Δεν υπάρχει Μάνο.
 
Παιδιά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο στην Αθήνα που να φέρνει τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Επίσης υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο σε Καλλιθέα -νεα Σμύρνη; Έρχομαι για διήμερο Αθήνα και θα θελα να ρίξω μια ματιά
Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στον Ρουμελιώτη να σου πει.
 
Παιδιά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο στην Αθήνα που να φέρνει τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Επίσης υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο σε Καλλιθέα -νεα Σμύρνη; Έρχομαι για διήμερο Αθήνα και θα θελα να ρίξω μια ματιά
δεν δουλεύει με μεταπωλητές, γι αυτό τα δίνει με τιμή χονδρικής
παίρνεις τηλ τον Ανδρέα υπάρχει μπάνερ εδώ στο σαιτ
και στα στέλνει όπου κι αν βρίσκεσαι
 
Παιδιά μια ερώτηση! Υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο στην Αθήνα που να φέρνει τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Επίσης υπάρχει κάποιο κυνηγομαγαζο σε Καλλιθέα -νεα Σμύρνη; Έρχομαι για διήμερο Αθήνα και θα θελα να ρίξω μια ματιά
Μάνο έμενα μου χε στείλει πριν 3 χρόνια απευθείας με μεταφορική παρτον τηλ
 
Με μεταφορική έρχονται στο σπίτι η στο παράρτημα της μεταφορικής;
Στο παράρτημα της μεταφορικής έρχονται..εάν θες να έρθουν στο σπίτι θα πρέπει να συνεννοηθείς με την μεταφορική να στα φέρει με επιπλέον κόστος.φυσικα δεν κάνουν όλες οι μεταφορικές διανομές θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους
 
Με μεταφορική έρχονται στο σπίτι η στο παράρτημα της μεταφορικής;
Εγώ τα πήρα από κει απο το πρακτορειο δε νομίζω να σε συμφέρει να στα φέρουν σπίτι από τη μεταφορική γιατί θα χρεώσουν σίγουρα μπορεί και 20αρικο οπότε χάνεις στην ουσία ότι κερδίζεις από την αγορά...
 
Καλημέρα !! Προβληματισμένος λίγο με τα 32άρια του Αντρέα … πολλα ζωντανά πουλιά ίσος και όλα … μήπως θα δουλέψουν καλύτερα στην υγρασια και στο κρύο ;; Δουλεύω και τα nsi classica 32 δεν έχω τέτοιο θέμα τα πουλιά πέφτουν ακαριαία
 
Καλημέρα !! Προβληματισμένος λίγο με τα 32άρια του Αντρέα … πολλα ζωντανά πουλιά ίσος και όλα … μήπως θα δουλέψουν καλύτερα στην υγρασια και στο κρύο ;; Δουλεύω και τα nsi classica 32 δεν έχω τέτοιο θέμα τα πουλιά πέφτουν ακαριαία
ειναι πιο δυνατα φετος και τα 30 αρια ,[προς στιγμην] ισως στης τσιχλες δουλεψουν καλυτερα.[και εμενα ολα ζωντανα]
 
Έτσι και τα 28άρια τα κυνηγετικά πέρυσι με καλό καιρό.Μόλις έσφιξε,όμως, με κρύα όλα ξερά!Οπότε @Λοϊζος ρίξε ό,τι είσαι σίγουρος τώρα και ρίξτα αργότερα αυτά πρώτα στις τσίχλες να δεις και μετά όπου αλλού θες!
τα 28 αρια του σε μενα δουλευαν και με καλο καιρο και στα τρυγονια, εκει ειχαν πρωτοριχθει ,δεν ειχαν θεμα.
 
Σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους εχθές έσφαξα δύο από τα ΝΈΑ φυσιγγια του ρουμελιωτη πιο πολύ για να μετρήσω σκάγια για τις επερχόμενες δοκιμες μου. 1ο 30γρ psb3 νο8.5 πλήθος σκαγιων465View attachment 54071View attachment 54072
2o 32γρ psb1 νο8 πλήθος σκαγιων 420
View attachment 54073View attachment 54074
Εμένα τα 32υαρια μου ήρθαν με μπλε σκούρο κάλυκα
 
Back
Top