Φιλικός αγώνας HL

Manos

Staff member
Κύριοι καλησπέρα, πετάω μια ιδέα να κάνουμε έναν φιλικό αγώνα μεταξύ των μελών του HL ένα ΣΚ του Απριλίου.
Κατ'αρχάς θα πρέπει να δηλώσουμε παρουσίες ώστε να δούμε ότι μαζεύεται ικανοποιητικός αριθμός και να έχει νόημα ένας αγώνας. Έπειτα θα πρέπει να επιλέξουμε σκοπευτήριο και ημερομηνία.
Βασική σημείωση είναι ότι όλοι όσοι λάβουν μέρος θα πρέπει να έχουν κάρτα αθλητή καθώς με τα πρόσφατα γεγονότα αυτή θεωρείται απαραίτητη και θεωρώ απίθανο να μας δεχτεί κάποιο σκοπευτήριο όλους μαζί.

Σήμερα το πρωί μίλησα με το σκοπευτήριο στη Μαλακάσα το οποίο και είναι η πρότασή μου για χώρο διεξαγωγής όπου και μου είπαν πολύ ευχαρίστως να διοργανώσουμε τον αγώνα εκεί αλλά όλοι θα πρέπει να έχουν κάρτα αθλητή.

Αναμένω τις ιδέες και προτάσεις σας ώστε να οργανωθούμε καλύτερα!
 
Last edited by a moderator:
Κύριοι καλησπέρα, πετάω μια ιδέα να κάνουμε έναν φιλικό αγώνα μεταξύ των μελών του HL ένα ΣΚ του Απριλίου.
Κατ'αρχάς θα πρέπει να δηλώσουμε παρουσίες ώστε να δούμε ότι μαζεύεται ικανοποιητικός αριθμός και να έχει νόημα ένας αγώνας. Έπειτα θα πρέπει να επιλέξουμε σκοπευτήριο και ημερομηνία.
Βασική σημείωση είναι ότι όλοι όσοι λάβουν μέρος θα πρέπει να έχουν κάρτα αθλητή καθώς με τα πρόσφατα γεγονότα αυτή θεωρείται απαραίτητη και θεωρώ απίθανο να μας δεχτεί κάποιο σκοπευτήριο όλους μαζί.

Σήμερα το πρωί μίλησα με το σκοπευτήριο στη Μαλακάσα το οποίο και είναι η πρότασή μου για χώρο διεξαγωγής όπου και μου είπαν πολύ ευχαρίστως να διοπργανώσουμε τον αγώνα εκεί αλλά όλοι θα πρέπει να έχουν κάρτα αθλητή.

Αναμένω τις ιδέες και προτάσεις σας ώστε να οργανωθούμε καλύτερα!
συμμετοχες απο νησια δεχεστε???
.my man.
 
σήμερα στο Σχιστό ο Μπογιάκης στο τέλος έδινε μαζί με την οπλοκατοχή τα απαραίτητα έγγραφα για να βγάλεις δελτίο σκοπευτή,,,βγάλτε το να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και στην μεταφορά του όπλου γιατί δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα
 
αναλογα τα λεφτα που ζηταει η σκοε και αυτα που ζηταει ο συλογος. σ εμας π. χ ειναι περιπου 50 ευρωπαικα η εγγραφη και 60 η ανανεωση εκτος αν εγγραφεις και στο πιστολι που ειναι 120 η εγγραφη.μονο στο πιστολι εχεις υπιχρεωση να κανεις αγωνες για να κρατησεις την αδεια οπλοκατοχης. στο λιοκανο δεν εχεις υποχρεωσεις
 
Και που τη βγάζουμε αυτή την παπαριά; Από που μπορούμε να βρούμε πληροφορίες για την απόκτησή της;
σε οποιοδηποτε σκοπευτηριο και σε οποιοδηποτε συλογο. θα βρειτε καποιον που ειναι υπευθυνος για εγγραφες να σας δωσει τ απαραιτητα εγγραφα. θα σας υπογραψει παθολογος το δελτιο αθλητη και αυτο ειναι. συνηθως ο γιατρος παιρνει 10 ευρωπαικα
μετα πατε πισω ολα τα δικαιολογητικα και περιμενετε την ταυτοτητα
 
Να ρωτησω...μεσω ενος κυν συλλογου ερχετε ποιο φτηνα?...ή μπορεις απευθειας απο σκοπ....να το κανεις μονο σου τα χαρτια και να τα καταθεσεις
Αργύρη, μόνο σε "αναγνωρισμένο" σκοπευτικό σύλλογο, που να ανήκει στη ΣΚΟΕ. Οι κυνηγετικοί σύλλογοι δεν θεωρούνται απαραίτητα και σκοπευτικοί !!! ...
Οι τιμές διαφέρουν από σύλλογο σε σύλλογο, αλλά όχι καμιά τρελή διαφορά. Ούτως ή άλλως ένα σημαντικό μέρος του ποσού της εγγραφής και της ετήσιας ανανέωσης πηγαίνει στη ΣΚΟΕ !!!
 
Αν σας ενδιαφερει η διαδικασια παντως, εννοω το να πηγαινεις εστω και περιστασιακα στο σκοπευτηριο, νομιζω η ταυτοτητα ειναι μονοδρομος. Και το μικροτερο εξοδο σε σχεση με τα αλλα
 
Αργύρη, μόνο σε "αναγνωρισμένο" σκοπευτικό σύλλογο, που να ανήκει στη ΣΚΟΕ. Οι κυνηγετικοί σύλλογοι δεν θεωρούνται απαραίτητα και σκοπευτικοί !!! ...
Οι τιμές διαφέρουν από σύλλογο σε σύλλογο, αλλά όχι καμιά τρελή διαφορά. Ούτως ή άλλως ένα σημαντικό μέρος του ποσού της εγγραφής και της ετήσιας ανανέωσης πηγαίνει στη ΣΚΟΕ !!!
Καταλαβα Στελιο ..thenks !!
 
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο; εγω έιχα σκοπευτική ταυτότητα της ΣΚΟΕ μέχρι το 2008,γιατί έκανα αγώνες με πυροβόλο όπλο,στο σκοπευτήριο Βάρης,κοντά στην σχολή Ευελπίδων.
Μου έχει μείνει ενθύμιο στο σπίτι η ταυτότητα και το ερώτημα είναι έχει χαθεί ή μπορώ να πληρώσω να την ξαναβγάλω την ίδια,για να μη έχω το φτου και από την αρχή;
Θυμάμαι έδινα 150€ και ήμουν γραμμένος εδώ: http://asoat.gr/
 
Να ρωτήσω κάτι τελευταίο; εγω έιχα σκοπευτική ταυτότητα της ΣΚΟΕ μέχρι το 2008,γιατί έκανα αγώνες με πυροβόλο όπλο,στο σκοπευτήριο Βάρης,κοντά στην σχολή Ευελπίδων.
Μου έχει μείνει ενθύμιο στο σπίτι η ταυτότητα και το ερώτημα είναι έχει χαθεί ή μπορώ να πληρώσω να την ξαναβγάλω την ίδια,για να μη έχω το φτου και από την αρχή;
Θυμάμαι έδινα 150€ και ήμουν γραμμένος εδώ: http://asoat.gr/

Ανανεωση θελει. και γω ειχα του 2002, αλλα χρειαστηκε να κανω μεταγραφη, και αποδεσμευση, ωστε να παω σε αλλο συλλογο.
 
Back
Top