Φθηνό όπλο με slug κάνη

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την βοήθεια. Θέλω αποκλειστικά ημιαυτόματη γιατί έχω και μια μοσμπεργκ χραπα-χρουπα και δεν με βολεύει. Απλά την θέλω καθαρά για συγκεκριμένο κυνήγι. Αυτή που βρήκα έχει ανοιχτά σκοπευτικά και το ρινγκ. Είναι όπως στη φωτό. Την έπιασα στα χέρια μου την επώμισα και μου κάθεται αρκετά καλά. Επειδή μιλάμε για φθηνό όπλο και ουσιαστικά απομίμηση την benelli m2 αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην έχει τίποτα βίτσια και κολλήματα που μετα θα με κάνουν να μετανιώσω την αγορά. Αποτι έχω δει η κάνη της είναι αρκετά καλή κάτι που παίζει μεγάλο ρόλο.
Γιώργο υπάρχει και το impala plus slug κοντά στα χρήματα που διαθέτεις τουρκικό και αυτό στα 510ευρω. Στα 950 ευρώ υπάρχει το franchi affinity slug μετά αν μπορούσες να έκανες υπομονή για κάτι πιο ποιοτικό. Ότι και αν αγοράσεις εύχομαι να το ευχαριστηθεις.
 
Γιώργο υπάρχει και το impala plus slug κοντά στα χρήματα που διαθέτεις τουρκικό και αυτό στα 510ευρω. Στα 950 ευρώ υπάρχει το franchi affinity slug μετά αν μπορούσες να έκανες υπομονή για κάτι πιο ποιοτικό. Ότι και αν αγοράσεις εύχομαι να το ευχαριστηθεις.
Και το ιμπαλα είναι πιο ποιοτικό από το stoger.
 
Καλημέρα παιδιά. Κατέληξα στο Stoeger θα το έχω μέχρι την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε. Όταν θα έρθει θέλω να κάνω δοκιμές να δω τι μονοβολα και δράμια πηγαίνει καλύτερα. Υπάρχει σκοπευτήριο στην Αθήνα για να πάω και αν ναι τι χρειάζεται να έχω για να πάω; Μιλάω πάντα για δοκιμες σε μονοβολα και δράμια. Ευχαριστώ πολύ
 
Καλημέρα παιδιά. Κατέληξα στο Stoeger θα το έχω μέχρι την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε. Όταν θα έρθει θέλω να κάνω δοκιμές να δω τι μονοβολα και δράμια πηγαίνει καλύτερα. Υπάρχει σκοπευτήριο στην Αθήνα για να πάω και αν ναι τι χρειάζεται να έχω για να πάω; Μιλάω πάντα για δοκιμες σε μονοβολα και δράμια. Ευχαριστώ πολύ
Καλορίζικο ευχομαι να το χαρείς κτλ!
Αν δεν εχει αλλάξει κάτι, δραμια και μονοβολα στα περισσότερα σκοπευτηρια δεν αφήνουν να ρίξεις. Πρεπει να πας σε σκοπευτηριο που ρίχνουν πιστόλια μηπως και έχουν καποιον διαμορφωμένο χώρο. Επίσης θέλει δελτίο σκοπευτη για να ρίξεις.
 
Καλορίζικο ευχομαι να το χαρείς κτλ!
Αν δεν εχει αλλάξει κάτι, δραμια και μονοβολα στα περισσότερα σκοπευτηρια δεν αφήνουν να ρίξεις. Πρεπει να πας σε σκοπευτηριο που ρίχνουν πιστόλια μηπως και έχουν καποιον διαμορφωμένο χώρο. Επίσης θέλει δελτίο σκοπευτη για να ρίξεις.
Πολύ σωστά, Μόνο στο κεβοπ μπορεί να ρίξει με δελτίο σκοπευτη.
 
Καλημέρα παιδιά. Κατέληξα στο Stoeger θα το έχω μέχρι την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε. Όταν θα έρθει θέλω να κάνω δοκιμές να δω τι μονοβολα και δράμια πηγαίνει καλύτερα. Υπάρχει σκοπευτήριο στην Αθήνα για να πάω και αν ναι τι χρειάζεται να έχω για να πάω; Μιλάω πάντα για δοκιμες σε μονοβολα και δράμια. Ευχαριστώ πολύ
Καλορίζικο Γιώργο εύχομαι να το χαρείς.
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Όπως σας είχα πει έκανα ένα τεστ στην νέα μου καραμπίνα Stoeger m3000 με slug 55αρα κάνη. Στο βίντεο δεν είναι το αποτέλεσμα που ηθελα γιατί πήγα μόνος μου και αναγκάστηκα να τραβάω με το είχαν χέρι την ώρα που έριχνα και ήμουν και όρθιος.
Το αποτέλεσμα πολύ ενθαρρυντικό! δοκίμασα αρκετά μονοβολα αλλά δεν έχω πλάνα για όλα. Πολύ καλά τα σκοπευτικά της lambro και τρομερά τα rio τα οποία πήρε τρύπα τρύπα από τα 25 μέτρα. Έριξα και τα lambro τα magnum τα πήγε αρκετά καλά. Γενικά στα 30 μέτρα περίπου πολύ καλές βολές.
Το όπλο πλαστικό οκ αλλά στην επώμιση μου έκατσε καλά. Και τα σκοπευτικά πολυ πολυ καλά.

 
Και μια βολή με palla 9βολα από περίπου 25 μέτρα απόσταση. Σε δοκάρι τέρματος κατάφερε 5 βολίδες να νέους στόχο. Με τσοκ4* η τουφεκια. νομίζω ότι τα συγκεντρώνει πολύ καλά
Μη βαράς τα δοκάρια.
Τα έχουμε αναλάβει οι ΑΕΚτζήδες.
"...Σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια...Τα διχτυα σκίστε, τη δόξα κατακτήστε..."
 
Back
Top