Φερ' το στα μέτρα σου...

Αν δεν σου άλλαξε κάτι στη παρέκλιση αφού πας για γουρούνια που είναι εδαφοβια,θεωριτικος καλά έκανες . Έχεις κυνηγήσει με αυτή τη κλίση ,η έχεις κάνει δοκιμές;
Δεν έχω κυνηγήσει.
Έριξα 2 πούλες στο σκοπευτήριο.
Τα ίδια σκ@τά αχαχα
Αν χάσω γουρούνι θα κοτσάρω την Β πάλι :)
 
Μα αν πατας το ζυγωματικο και δε βλεπεις τιποτα θες σηκωμα οχι χαμηλωμα Α αντί για C
Δεν το πιέζω στο ζυγωματικό το όπλο Τόλη.

Πριν έβλεπα λίγο ρίγα και έριχνα λίγο ψηλά εις γνώση μου.
Τώρα είναι καλύτερα.
Έκανα και Τσώρτσιλ αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς νούμερα.
Αν θυμάμαι καλά 3 τουφεκιές έσκασαν στο ίδιο σημείο νομίζω 7 εκατ ψηλότερα στα 20μ.
Θα δείξει στο κυνήγι.
 
Δεν το πιέζω στο ζυγωματικό το όπλο Τόλη.

Πριν έβλεπα λίγο ρίγα και έριχνα λίγο ψηλά εις γνώση μου.
Τώρα είναι καλύτερα.
Έκανα και Τσώρτσιλ αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς νούμερα.
Αν θυμάμαι καλά 3 τουφεκιές έσκασαν στο ίδιο σημείο νομίζω 7 εκατ ψηλότερα στα 20μ.
Θα δείξει στο κυνήγι.
Στα 40 θα έχει πτώση η βολίδα;
 
Μπωρει να σου ερχετε μακρυ το κοντακι οπως επωμιζεις μη κοιτας τη σχεση υψους με το μηκος ειναι και αναλογα την επωμηση
Μπα Τολη και στον αντιχειρα να κολλησω τα μούτρα μου παλι χαμηλά ειμαι.
Βγάλε 2 φωτογραφίες επωμισμένος, μια από μπροστά και μια από την έξω μεριά όταν βλέπεις βάση και άλλες 2 όταν βλέπεις σωστά.
Νομίζω θα βοηθήσουν.
Και εγώ όταν πιέζω το χτένι στο ζυγωματικό δεν βλέπω τίποτα.
Κλίσεις δεν έχουν τα όπλα ή κάποιο από αυτά ;
Θα βγαλω Βασιλη μόλις μπορεσω. Η αληθεια ειναι πως επωμιζω λιγο σφιχτα για να νιωθω οτι ακουμπαω στα σωστα σημεια. Για τις κλισεις θα σου πω. Σε ποζέ που δεν ρυθμιζει, προσεθεσα ενα κομμάτι φυλλο φελλου και σαμπρελας και ηρθε καλα. Σε μια τουρκικη απομιμηση 1100 επειδη ειναι φτηνιαρικο βιδωσα πανω στο χτενι ενα ξυλακι φαγωμενο καταλληλα περιπου εναν ποντο. Δεν τα πολυ χρησιμοποιω και δεν με πειραζει τοσο. Απλα αναγκαστικα τα οπλα αυτα τα φοράω κάλτσες για μην σκαλωσουν οι πατεντες που εκανα. Δεν μου αρεσουν τα προστετευτικα αλλα προς το παρον τα φοραω. Εκει που σηκωσα τα χερια ψηλά ήταν η ραφαελλο,απ τις παλιες με τις παλιες κλίσεις.
Με την κλίση Α βλεπω λιγη καννη αλλα ριχνω χαμηλα. Για να ριχνω 50-50 ή 60-40 εχω προσθεσει κ εδω φελλο και σαμπρέλα περιπου 1εκ και απο πανω περασα υφασματινη ταινια. Εβγαλε προς το παρον 2 σαιζόν. Για να ριξω ετσι βλεπω σχεδον ολη τη κάννη. Με ισια ριγα ειναι. Οι περισσοτεροι με μπενελι εχουν θεματα ψηλοτουφεκισματος και εμενα δεν μου φτανει το κοντάκι να το σηκωσω κ αλλο!
 
Μπα Τολη και στον αντιχειρα να κολλησω τα μούτρα μου παλι χαμηλά ειμαι.

Θα βγαλω Βασιλη μόλις μπορεσω. Η αληθεια ειναι πως επωμιζω λιγο σφιχτα για να νιωθω οτι ακουμπαω στα σωστα σημεια. Για τις κλισεις θα σου πω. Σε ποζέ που δεν ρυθμιζει, προσεθεσα ενα κομμάτι φυλλο φελλου και σαμπρελας και ηρθε καλα. Σε μια τουρκικη απομιμηση 1100 επειδη ειναι φτηνιαρικο βιδωσα πανω στο χτενι ενα ξυλακι φαγωμενο καταλληλα περιπου εναν ποντο. Δεν τα πολυ χρησιμοποιω και δεν με πειραζει τοσο. Απλα αναγκαστικα τα οπλα αυτα τα φοράω κάλτσες για μην σκαλωσουν οι πατεντες που εκανα. Δεν μου αρεσουν τα προστετευτικα αλλα προς το παρον τα φοραω. Εκει που σηκωσα τα χερια ψηλά ήταν η ραφαελλο,απ τις παλιες με τις παλιες κλίσεις.
Με την κλίση Α βλεπω λιγη καννη αλλα ριχνω χαμηλα. Για να ριχνω 50-50 ή 60-40 εχω προσθεσει κ εδω φελλο και σαμπρέλα περιπου 1εκ και απο πανω περασα υφασματινη ταινια. Εβγαλε προς το παρον 2 σαιζόν. Για να ριξω ετσι βλεπω σχεδον ολη τη κάννη. Με ισια ριγα ειναι. Οι περισσοτεροι με μπενελι εχουν θεματα ψηλοτουφεκισματος και εμενα δεν μου φτανει το κοντάκι να το σηκωσω κ αλλο!
Η ραφαελο θα έχει και ωραία ξύλα δεν την πήγαινες για ρυθμιζόμενη ράχη,να δείχνει και τζάμι;
 
Η ραφαελο θα έχει και ωραία ξύλα δεν την πήγαινες για ρυθμιζόμενη ράχη,να δείχνει και τζάμι;
Το σωστοτερο ειναι αυτό απλα ηδη ειναι 3400 και θα παρει λιγο βαρος ακομα. Βεβαια θα ειναι πισω και βοηθά να ζυγισει λίγο καλύτερα.
 
Back
Top