Φερ' το στα μέτρα σου...

;) ευχαριστω πολυ
Εκτός απ το pits νσ κοιτάξεις και την κάθετη αριστερή ή δεξια κλίση του πέλματος αν χρειάζεται διόρθωση.
Αν το καταφέρεος εκεί που πρέπει θα δείς άλλο όπλο.
Παί ξε με ροδέλες γοα το πιτσ κ με χαρτάκια για την άλλη κλίση.
 
Εκτός απ το pits νσ κοιτάξεις και την κάθετη αριστερή ή δεξια κλίση του πέλματος αν χρειάζεται διόρθωση.
Αν το καταφέρεος εκεί που πρέπει θα δείς άλλο όπλο.
Παί ξε με ροδέλες γοα το πιτσ κ με χαρτάκια για την άλλη κλίση.
Εχθες το βραδακι στο σχιστο εκανα τις δοκιμες με τις ροδελες.. στην αρχη ειχα βαλει μια χοντρη ροδελα και με ενοχλησε .. μετα το.διορθωσα και εβαλα 2 πολυ λεπτες και μου φανηκε πολυ βολικο... Θελει δουλειτσα
 
Καλησπέρα στην παρέα. Θα ηθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου. Σε οσα οπλα εχω επωμίσει βλεπω μόνο τη βαση του οπλου ή μετα βίας λίγο το σκοπευτικό. Καραμπίνες, ποζε κ πλαγιόκαννο. Όλα θέλουν 0,5 ως 1 εκ. σήκωμα στο κοντάκι.Εχω υψος 1.84 και ο λαιμος μου ειναι φυσιολογικός. Τι άλλο μπορεί να φταίει; Μήπως το ζυγωματικό μου ειναι πιο ψηλά απο το φυσιολογικό;
 
Καλησπέρα στην παρέα. Θα ηθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου. Σε οσα οπλα εχω επωμίσει βλεπω μόνο τη βαση του οπλου ή μετα βίας λίγο το σκοπευτικό. Καραμπίνες, ποζε κ πλαγιόκαννο. Όλα θέλουν 0,5 ως 1 εκ. σήκωμα στο κοντάκι.Εχω υψος 1.84 και ο λαιμος μου ειναι φυσιολογικός. Τι άλλο μπορεί να φταίει; Μήπως το ζυγωματικό μου ειναι πιο ψηλά απο το φυσιολογικό;
Κοίτα λίγο πρώτα την επωμιση σού, ρωτά έναν έμπειρο η καλύτερα ένα δάσκαλο σκοποβολής να δεις άμα είναι σωστή και επαναλαμβανόμενη η επωμιση σού μήπως ανεβάζεις πολύ το κοντακι και μετά ψάξε και ότι άλλο.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Θα ηθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου. Σε οσα οπλα εχω επωμίσει βλεπω μόνο τη βαση του οπλου ή μετα βίας λίγο το σκοπευτικό. Καραμπίνες, ποζε κ πλαγιόκαννο. Όλα θέλουν 0,5 ως 1 εκ. σήκωμα στο κοντάκι.Εχω υψος 1.84 και ο λαιμος μου ειναι φυσιολογικός. Τι άλλο μπορεί να φταίει; Μήπως το ζυγωματικό μου ειναι πιο ψηλά απο το φυσιολογικό;
Γιάννη είσαι Αθήνα;;
 
Καλησπέρα στην παρέα. Θα ηθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου. Σε οσα οπλα εχω επωμίσει βλεπω μόνο τη βαση του οπλου ή μετα βίας λίγο το σκοπευτικό. Καραμπίνες, ποζε κ πλαγιόκαννο. Όλα θέλουν 0,5 ως 1 εκ. σήκωμα στο κοντάκι.Εχω υψος 1.84 και ο λαιμος μου ειναι φυσιολογικός. Τι άλλο μπορεί να φταίει; Μήπως το ζυγωματικό μου ειναι πιο ψηλά απο το φυσιολογικό;
Eσύ όπως το περιγράφεις , έχεις την ιδια πάθηση με εμένα . .big smile.
 
Last edited:
Γιάννη είσαι Αθήνα;;
Χαλκιδική.
Κοίτα λίγο πρώτα την επωμιση σού, ρωτά έναν έμπειρο η καλύτερα ένα δάσκαλο σκοποβολής να δεις άμα είναι σωστή και επαναλαμβανόμενη η επωμιση σού μήπως ανεβάζεις πολύ το κοντακι και μετά ψάξε και ότι άλλο.
Τέλεια η επωμιση μπορει να μην ειναι αλλα ειναι αρκετα καλή. Για να μπορεσω να δω σωστα πρεπει να επωμισω ακουμπώντας το χτένι στα δόντια. Δεν μπορεί να επωμιζω τόσο λαθος αλλα θα το κοιταξω ξανα αφου το λες κ εσύ.
 
Και τι έκανες; .think.
Αν κοίταζες στο θέμα με τα κοντάκια , θα καταλάβαινες απο τις φωτογραφιες.
Ηταν μονόδρομος φίλε η κατασκευή κοντακιού.
Βέβαια ειχα κάνει διάφορα μεχρι να φτάσω εκει.
Είχα σήκωσει το χτένι περίπου ενα εκατοστό με κατασκευές που έκανα και αφού είδα που ειμαι , επρεπε να γίνει η κατασκευή ,δεδομένου οτι εγώ ήθελα και πολύ cast-off .
 
Χαλκιδική.

Τέλεια η επωμιση μπορει να μην ειναι αλλα ειναι αρκετα καλή. Για να μπορεσω να δω σωστα πρεπει να επωμισω ακουμπώντας το χτένι στα δόντια. Δεν μπορεί να επωμιζω τόσο λαθος αλλα θα το κοιταξω ξανα αφου το λες κ εσύ.
Μπωρει να σου ερχετε μακρυ το κοντακι οπως επωμιζεις μη κοιτας τη σχεση υψους με το μηκος ειναι και αναλογα την επωμηση
 
Χαλκιδική.

Τέλεια η επωμιση μπορει να μην ειναι αλλα ειναι αρκετα καλή. Για να μπορεσω να δω σωστα πρεπει να επωμισω ακουμπώντας το χτένι στα δόντια. Δεν μπορεί να επωμιζω τόσο λαθος αλλα θα το κοιταξω ξανα αφου το λες κ εσύ.
Βγάλε 2 φωτογραφίες επωμισμένος, μια από μπροστά και μια από την έξω μεριά όταν βλέπεις βάση και άλλες 2 όταν βλέπεις σωστά.
Νομίζω θα βοηθήσουν.
Και εγώ όταν πιέζω το χτένι στο ζυγωματικό δεν βλέπω τίποτα.
Κλίσεις δεν έχουν τα όπλα ή κάποιο από αυτά ;
 
Βγάλε 2 φωτογραφίες επωμισμένος, μια από μπροστά και μια από την έξω μεριά όταν βλέπεις βάση και άλλες 2 όταν βλέπεις σωστά.
Νομίζω θα βοηθήσουν.
Και εγώ όταν πιέζω το χτένι στο ζυγωματικό δεν βλέπω τίποτα.
Κλίσεις δεν έχουν τα όπλα ή κάποιο από αυτά ;
Έβαλες τη C όπως έλεγες;
 
Back
Top