Τσόκ για Μ2

Καλησπέρα σας, έχω μια μ2 με αυλό 18,3 και σκέφτομαι αν αγοράσω ένα τσοκ που να ανταποκρίνεται σαν 2αρι. Τι γνώμη έχετε για το Patternmaster Plus Anaconda? Σκέφτομαι αυτό ή ένα kicks.
 
Καλησπέρα σας, έχω μια μ2 με αυλό 18,3 και σκέφτομαι αν αγοράσω ένα τσοκ που να ανταποκρίνεται σαν 2αρι. Τι γνώμη έχετε για το Patternmaster Plus Anaconda? Σκέφτομαι αυτό ή ένα kicks.
Θήραμα ? αποστάσεις ?

Τζάμπα χρήματα θα δώσεις ... τι δεν σε καλύπτει με αυτά που έχεις ?
 
Θήραμα ? αποστάσεις ?

Τζάμπα χρήματα θα δώσεις ... τι δεν σε καλύπτει με αυτά που έχεις ?
Λαγό από 25μ και πάνω, το 3αρι Gemini που έχω μου φαίνεται ότι ανοίγει πολύ την Τουφεκιά, μάλλον επειδή ο αυλός είναι 18,3 και λειτουργεί σαν 4αρι υποθέτω. Επίσης έχω ακούσει ότι τσοκ φρένου έχουν καλυτερα σκοτωματα.
 
Λαγό από 25μ και πάνω, το 3αρι Gemini που έχω μου φαίνεται ότι ανοίγει πολύ την Τουφεκιά, μάλλον επειδή ο αυλός είναι 18,3 και λειτουργεί σαν 4αρι υποθέτω. Επίσης έχω ακούσει ότι τσοκ φρένου έχουν καλυτερα σκοτωματα.
Ο φίλος μου σε benelli με 18,3 άθλο πήρε το brain ΤΜ και έπαθε πλάκα με τα σκωτοματα στα υδρόβια από 20 μέτρα μέχρι 40 αυτό θα σου έλεγα να πάρεις μιας και το είδα και είδα τι απόδοση είχε
 
Καλησπέρα σας, έχω μια μ2 με αυλό 18,3 και σκέφτομαι αν αγοράσω ένα τσοκ που να ανταποκρίνεται σαν 2αρι. Τι γνώμη έχετε για το Patternmaster Plus Anaconda? Σκέφτομαι αυτό ή ένα kicks.
Εγώ αγόρασα το Gemini ported IM και το brain το tm και είμαι ευχαριστημένος. Το Gemini πιο σφιχτό και για κάποιο λόγο κλωτσαει λίγο παραπάνω.
 
Ο φίλος μου σε benelli με 18,3 άθλο πήρε το brain ΤΜ και έπαθε πλάκα με τα σκωτοματα στα υδρόβια από 20 μέτρα μέχρι 40 αυτό θα σου έλεγα να πάρεις μιας και το είδα και είδα τι απόδοση είχε
Ποιος τα πουλάει αυτά ;
 
Λαγό από 25μ και πάνω, το 3αρι Gemini που έχω μου φαίνεται ότι ανοίγει πολύ την Τουφεκιά, μάλλον επειδή ο αυλός είναι 18,3 και λειτουργεί σαν 4αρι υποθέτω. Επίσης έχω ακούσει ότι τσοκ φρένου έχουν καλυτερα σκοτωματα.
φιλε το εχεις ριξεις καθολου σε κανενα χαρτονι να δεις τι αποτιπομα σου βγαζει στα 30 μετρα με το φυσιγγι που χρισημοποιεις ?
Κ γενικα εισαι σιγουρος οτι οι τουφεκιες σου πανε εκει που ριχνεις?
 
Λαγό από 25μ και πάνω, το 3αρι Gemini που έχω μου φαίνεται ότι ανοίγει πολύ την Τουφεκιά, μάλλον επειδή ο αυλός είναι 18,3 και λειτουργεί σαν 4αρι υποθέτω. Επίσης έχω ακούσει ότι τσοκ φρένου έχουν καλυτερα σκοτωματα.
Έχεις τουφεκίσει λαγούς, τους έχεις χάσει και συμπέρανες ότι φταίει το τσοκ ?
Στο υπογράφω ότι δεν φταίει ...

Δεν χρειάζεσαι "καλύτερο" σκότωμα ... και με "απλό" σκότωμα είμαστε εντάξει ...
Στο ξαναγράφω και θα με θυμηθείς κάποια στιγμή ... τζάμπα χρήματα θα δώσεις ...
 
φιλε το εχεις ριξεις καθολου σε κανενα χαρτονι να δεις τι αποτιπομα σου βγαζει στα 30 μετρα με το φυσιγγι που χρισημοποιεις ?
Κ γενικα εισαι σιγουρος οτι οι τουφεκιες σου πανε εκει που ριχνεις?
Αυτές είναι στα 30μ
 

Attachments

  • 92656C71-D35F-4243-8320-ACFE4DA5A8E8.jpeg
    92656C71-D35F-4243-8320-ACFE4DA5A8E8.jpeg
    203,5 KB · Προβολές: 59
  • B02DF9CC-C67F-42D9-9612-ACF492D003C8.jpeg
    B02DF9CC-C67F-42D9-9612-ACF492D003C8.jpeg
    220,4 KB · Προβολές: 60
Λαγό από 25μ και πάνω, το 3αρι Gemini που έχω μου φαίνεται ότι ανοίγει πολύ την Τουφεκιά, μάλλον επειδή ο αυλός είναι 18,3 και λειτουργεί σαν 4αρι υποθέτω. Επίσης έχω ακούσει ότι τσοκ φρένου έχουν καλυτερα σκοτωματα.

Για λαγο η γνώμη μου είναι να μην πάρεις τσοκ φρενου. μπορεί να βρεις γουρούνια και να χρειαστεί να ρίξεις μονοβολα, που δεν ενδείκνυται με φρενου. τα τζενιμι είναι πολύ καλά τσοκ.
 
Για λαγο η γνώμη μου είναι να μην πάρεις τσοκ φρενου. μπορεί να βρεις γουρούνια και να χρειαστεί να ρίξεις μονοβολα, που δεν ενδείκνυται με φρενου. τα τζενιμι είναι πολύ καλά τσοκ.
Κρήτη δεν θα βρω γουρούνια σίγουρα 😂
 
Αυτές είναι στα 30μ
φιλε οι τουφεκιες σου για αυτα τα μετρα ειναι καλες σαν αποτυπομα,το χαρτι οταν εριξες ηταν στυμενο οπως το εχεις στις φωτο?
γιατι φαινεται οι τουφεκιες να πηγενουν κατω δεξια στις φωτο, εριχνες σημαδευτα?
Παντος δοκιμασε κ κανενα αλλο φυσιγγι εγω σε αυτον τον αυλο οπλου σου δε θα εριχνα πανω απο 35-36 γρ φυσιγγι
 
είναι όντως ανοιχτές. δοκίμασε κι άλλα φυσίγγια πρώτα. μπορεί απλά το όπλο σου να μην συμπαθεί τα συγκεκριμένα.
εχω δοκιμάσει bp mythos, nsi lepre, percorso, rottweil, remington pheasant (με 2 αρι μαμα τσοκ). Τις ποιο σφιχτές τις εβγαζαν τα percorso και τα rottweil και τις ποιο ανοικτες τα bp mythos και nsi lepre. Δεν ξέρω αν το 3αρι gemini σε 18,3 αυλό, ανοίγει περισσότερο, γιατί δεν έχω ξαναασχοληθεί με τσοκ και δοκιμές.
 
είναι όντως ανοιχτές. δοκίμασε κι άλλα φυσίγγια πρώτα. μπορεί απλά το όπλο σου να μην συμπαθεί τα συγκεκριμένα.
ε καλες ειναι δε ειναι σκορποχωρι λαγο σε αυτα τα μετρα αν στυλεις σωστα αυτη την τουφεκια δε νομιζω να μην τον καταβη
 
φιλε οι τουφεκιες σου για αυτα τα μετρα ειναι καλες σαν αποτυπομα,το χαρτι οταν εριξες ηταν στυμενο οπως το εχεις στις φωτο?
γιατι φαινεται οι τουφεκιες να πηγενουν κατω δεξια στις φωτο, εριχνες σημαδευτα?
Παντος δοκιμασε κ κανενα αλλο φυσιγγι εγω σε αυτον τον αυλο οπλου σου δε θα εριχνα πανω απο 35-36 γρ φυσιγγι
Όχι το χαρτί ήταν στημενο οριζόντια (οι φωτο ειναι ανάποδες). Ναι έριχνα όρθιος σημαδευτά.
 
ε καλες ειναι δε ειναι σκορποχωρι λαγο σε αυτα τα μετρα αν στυλεις σωστα αυτη την τουφεκια δε νομιζω να μην τον καταβη

το χαρτί ειναι 50*70 cm. ειδικά στο μύθος σε κάποια σημεία περνάει και ολόκληρος ο λαγος από μέσα. τα υπόλοιπα φυσίγγια ειναι καλύτερα
 
Back
Top